×

Muzika

Anna - Nora Istrefi feat. Gjiko
M A X
28-01-2020, 11:31:21

Mendoj se eshte kenga me e mire qe ka bere ndonjehere Nora Istrefi. Nese sheh vetem videon e nuk i ve re tekstit, duket sikur eshte nje kenge per dashurine e Nores per nje femer te quajtur Anna, por ne fakt eshte Nora qe i lutet Annes te mos ia marre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Të Ndryshme

Biletat e avionëve më të lira se asnjëherë nga Rinasi
M A X
28-01-2020, 11:26:01
 

Biletat e avionëve më të lira se asnjëherë nga Rinasi, 15-20 euro drejt Vjenës e Milanos
Për shumë vjet, ata që u duhej të udhëtonin, shpesh kanë zgjedhur të shkojnë në vendet fqinje për të marrë avionin. Shkupi, Podgorica dhe Prishtina ishin alternativa ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Moda | Estetika

Ngjyra e Kuqe🎀
Ωμέγα
27-01-2020, 17:24:20
Vetem veshje te kuqe ketu.
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Sporti

RIP Kobe Bryant legjenda e basketbollit
Ωμέγα
27-01-2020, 17:11:18
 

Kobe humbi jeten sebashku me vajzen 13 vjecare Gianna dhe 7 persona te tjere ne nje aksident tragjik me helikopter. Do i kujtoj me mall netet pa gjume per te pare lojen e tij magjike. Rest in Peace Legend.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jeta

Si ta ruajme shendetin ne dimer
M A X
26-01-2020, 16:46:09
 

Gjatë dimrit, organizmi dhe zemra punojnë më shumë për të përballuar të ftohtin. Kjo mund të jetë veçanërisht e rrezikshme për të moshuarit dhe të sëmurët kronikë

Nëse qëndroni gjatë në të ftohtë, temperatura trupore mund të bjerë nën 35°C e me kalimin e kohës organi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fitness

Pse nuk po bie dot nga pesha?
M A X
26-01-2020, 16:41:29
 

Është e vërtet që ka njerëz, që pavarësisht regjimit ushqimor apo aktiviteteve nuk arrijnë të bien dot nga pesha. Dietologët thonë se diçka e tillë ndodh për disa arsye dhe jo të gjithë, i dine

Hormonet gjinore
Nuk është një iluzion, kur një javë përp...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jeta

Keni ftohte edhe kur është ngrohtë?
M A X
26-01-2020, 16:33:48
 

Gjatë dimrit, organizmi dhe zemra punojmë dhe shumë për të përballuar të ftohtin. Kjo mund të jetë veçanërisht e rrezikshme për të moshuarit dhe të sëmurët kronikë

Nëse qëndroni gjatë në të ftohtë temperatura trupore mund të bjerë nën 35 gradë celsius dhe me kalimin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jeta

Shurup i përgatitur në shtëpi
M A X
26-01-2020, 14:43:12
Shurup i përgatitur në shtëpi: Shëron kollën dhe largon sekrecionet nga mushkëritë
 

Shumë njerëz kanë kollë disa herë gjatë vitit, e bashkë me të edhe sekrecione. Trupi jonë mund të prodhojë rreth 1 deri në 1.5 litra sekrecione në ditë.

Kur jeni të shëndetshëm, m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jeta

Joga për përmirësimin e shëndetit - Yoga
M A X
26-01-2020, 14:39:33
 

Yoga e përmirëson shëndetin fizik në disa mënyra të ndryshme. Disa nga këto mënyra vijnë si pasojë e një menaxhimi më të mirë të stresit. Të tjera janë pasojë më direkte e lëvizjeve fizike dhe pozicioneve në joga, që mund të përmirësojnë fleksibilitetin dhe të redukt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ushqimi | Kuzhina

Specat djeges - te mirat qe sjellin
M A X
26-01-2020, 14:30:17
 

Hulumtuesit kanë zbuluar që përbërësit e specit të thatë të bluar, por edhe i llojeve të freskëta djegës dhe jodjegës mund të ulin tensionin e lartë të gjakut dhe nivelin e kolesterinës në gjak.

Studimi i kryer në Universitetin e Hong-Kongut është fokusuar në familje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jeta

Gripi te femijet - Mjekët: Mos përdorni antibiotikë si parandalues
M A X
26-01-2020, 14:27:03
Komplikimet e gripit te fëmijët/Mjekët: Mos përdorni antibiotikë si parandalues
 

Raste të reja dhe komplikime të rënda shëndetësore duke shkaktuar edhe bronkopneumoni, paraqet situata që mund të sjellë gripi apo virozat e stinës siç i quajnë mjekët. Më të dëmtuarit nga grip...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

PsiSoc

Personat qe flasin me veten
M A X
26-01-2020, 14:22:29
Nëse flisni nganjëherë me veten tuaj, kjo nuk është shenjë e çmendurisë, por sipas shkencëtarëve britanikë nga departamenti i psikologjisë dhe neurologjik është shenjë e mendjes së shëndoshë.

Jeni zgjuar në mëngjes dhe ju mungon motivimi për punë. Vetes i thoni: “Jepi. Ngrihu dhe nisu në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Arkitekturë / Inxhinieri

Xhungla Urbane
M A X
26-01-2020, 14:20:00
Besojeni ose jo, por ndërtesat nëpër qytet mund t’ju shkaktojnë dhimbje koke! Arnold J Wilkins, profesor i psikologjisë në universitetin e Essex, tregoi për CNN si ndikojnë peizazhet urbane te truri ynë

Gjatë mijërave vjetëve, truri i njeriu evoluoi duke përpunuar në mënyrë efektive skena...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Këndi Letrar për Fëmijë

“Botë e larmishme” - Liber per femije mbi diversitetin
M A X
26-01-2020, 14:10:40
 

“Botë e larmishme” është libri më i ri i hedhur në qarkullim nga Shtëpia Botuese “Muza”. Fëmijët mund të mësojnë nëpërmjet lojërave dhe ilustrimeve – ky është qëllimi i këtij botimi.

Plot 44 ngjarje, tregime, zakone, tradita, ndryshime dhe ngjashmëri! Megjithëse ka s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Temat e Dites

Shqiperia pas 6 vjetesh me Edi Ramen ne krye
M A X
26-01-2020, 14:03:22
 

Vetem nje gje punon perfekt ne shtetin e Edi Rames dhe ajo eshte makineria e propagandes. Te tjerat i pasqyron mesemiri kjo foto mesiper.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Biseda | Diskutime

Coronavirus semundja qe i ka futur friken njerezimit
Ωμέγα
25-01-2020, 15:56:51
 

E keni marre vesh virusin misterioz qe ka shperthyer ne Kine dhe qe mund te perhapet kudo ne bote? Eshte per t'u pasur frike apo do jete si me Ebolan shume zhurme e asgje serioze per t'u shqetesuar?
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dashuria ⚤ Seksi

Shqiptare Kinky
Ωμέγα
23-01-2020, 17:07:37
Nese mendoni se nuk ka shqiptare me deshira dhe qejfe seksuale jo te zakonshme hidhini nje sy kategorise Cifte ne Lajmerime.com dhe ne varesi te nivelit moral qe keni do mbeteni nga te cuditur e habitur deri te te shokuar.  ;) :D
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Zeri yt

Nuk ka postime te reja Temat e Dites

Shqiperia pas 6 vjetesh me Edi Ramen ne krye

M A X 26-01-2020, 14:03:22

Nuk ka postime te reja Biseda | Diskutime

Coronavirus semundja qe i ka futur friken njerezimit

erlehta 27-01-2020, 22:01:37

Nuk ka postime te reja Bota Sot

Vladimir Putin - Cari i Rusise moderne

Alban 22-01-2020, 18:32:23

Nuk ka postime te reja Shqiptaria

Shqiptaret Ortodokse te Maqedonise [Rasti Branko Manojlovski]

Alban 25-01-2020, 17:00:49

Nuk ka postime te reja Pyetje/Pergjigje

Si mbahet trupi ne forme?

SteriOtipi B 26-01-2020, 00:48:04

Nuk ka postime te reja Diapazon

STRESI - Semundja e kohes moderne

M A X 26-01-2020, 16:48:32

Nuk ka postime te reja Teologjia

Si lindi Universi: A janë në një mendje, Bibla dhe shkenca?

Passion 11-01-2020, 13:12:54

Nuk ka postime te reja Kendi i Familjes

Gabimet që bëjnë prindërit e rinj

M A X 21-01-2020, 22:08:01

Nuk ka postime te reja Zeri Letrar

Poezi per femije: ,,TOKE E QIELL TE KERKOJ''

erlehta 26-01-2020, 20:57:49

Nuk ka postime te reja Historia

Kongresi i Lushnjes

M A X 21-01-2020, 20:02:36

Moderatore: kreksi, erlehta
Nuk ka postime te reja Jeta

Perdorimi i kufizuar i kalorive zgjat jetën

SteriOtipi B 27-01-2020, 20:47:42

Nuk ka postime te reja Moda | Estetika

Femrat të çmendura pas takave !

erlehta 28-01-2020, 07:38:02

Nuk ka postime te reja Sporti

RIP Kobe Bryant legjenda e basketbollit

Ωμέγα 27-01-2020, 17:11:18

Nuk ka postime te reja Foto | Video

Arti ne Foto Bardhe e Zi!

M A X 26-01-2020, 13:41:29

Nuk ka postime te reja Art | Kulture

Ndërron jetë aktori Xhevdet Feri

erlehta 17-01-2020, 07:35:11

Nuk ka postime te reja Muzika

Anna - Nora Istrefi feat. Gjiko

Parloté 29-01-2020, 09:17:43

Nuk ka postime te reja VIP

Loredana dhe Mozzik drejte ndarjes?

erlehta 29-01-2020, 07:03:28

Moderatore: sorelina, BabyDance
Nuk ka postime te reja Dashuria ⚤ Seksi

Flirt - Shenja flirtimi - Si te flirtoni

Parloté 29-01-2020, 08:17:40

Nuk ka postime te reja Lojra

** Të kundërtën e fjalës **

Parloté 29-01-2020, 08:25:06

Nuk ka postime te reja Barsaleta | Humor

Foto Qesharake

M A X 10-01-2020, 10:35:56

Nuk ka postime te reja Ushqimi | Kuzhina

Kafe turke apo kafe greke?

erlehta 27-01-2020, 22:59:34

Nuk ka postime te reja Shkenca

Aventurat e makinës elektrike, nga Edisoni tek Elon Musk

M A X 26-01-2020, 16:36:58

Nuk ka postime te reja Tech

Çfarë është FOSS?

Gini 28-01-2020, 13:40:59

Nuk ka postime te reja Puna | Biznesi

Si mund te behesh Milionier?

erlehta 29-01-2020, 07:09:39

Nuk ka postime te reja Të Ndryshme

Biletat e avionëve më të lira se asnjëherë nga Rinasi

M A X 28-01-2020, 11:26:01

@Zerion

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board