×

Jeta

Pasojat e COVID-19 tek të sëmurët kardiovaskularë dhe duhanpirësit
M A X
26-03-2020, 09:49:59
 

Simptomat më të zakonshme të COVID-19 janë ethe, lodhje dhe kolla e thatë. Disa pacientë mund të kenë dhimbje fyti, nyjesh, rrjedhje nga hunda, kongjestion të hundës, dhimbje të fytit ose diarre.

Këto simptoma janë zakonisht të lehta dhe fillojnë gradualisht. Disa nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tryeza

Djathi - jo vetem i shijshem, por dhe i shendetshem
M A X
25-03-2020, 19:14:43
 

Është lajmi më i mirë që mund ta keni dëgjuar tërë vitin: një studim sugjeron se konsumimi i djathit mund të jetë çelësi për një metabolizëm më të shpejtëdhe zvogëlim të obezitetit. Shkencëtarët e Universitetit Aarhus në Danimarkë kanë hetuar faktin se francezët kanë tendenca t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tryeza

Rakia dhe mitet shqiptare rreth saj
M A X
25-03-2020, 19:04:06
 

“I vetmi ilaç në të cilin besojnë shqiptarët, është rakia. Dhe qenka ilaç me të vërtetë,” kështu besohet të ketë shkruar Fan Noli në një letër dërguar Milto Gurrës në Janar të vitit 1919.

Megjithatë, nuk është vetëm Noli. Shqiptarët zënë be e rrufe për vlerat fantast...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tryeza

Karbohidratet, “droga” ushqimore që krijon varësi
M A X
25-03-2020, 18:47:16
 

A jeni i varur nga karbohidratet?
A jeni një nga ata persona që nuk mund t’u rezistoni ushqimeve të shpejta? Çdo herë që kaloni pranë një pastiçerie, filloni të ndiheni të uritur edhe nëse sapo keni ngrënë? Apo nuk mund ta imagjinoni jetën tuaj pa makarona dhe pica?
<...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shtepia ime

Temjani dhe perdorim i tij ne shtepi
M A X
25-03-2020, 18:38:36
 

Dihet që temjani përmban bashkime kimike të ngjashme me shumë halucinogjenë. Aroma e temjanit vërtet zbut dhembjet shpirtërore, ia kthen njeriut ndjenjën e qetësisë dhe të sigurisë. Ky është fakt. Siç është fakt që temjani eliminon mikrobet në ajër, ujë dhe, ajo që është më e r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tryeza

Ushqimet që duhet të shmangni tani në kohën e Korovavirusit
M A X
25-03-2020, 18:27:12
 

Për të krijuar organizmi mekanizmin i cili e mbron, është e nevojshme të shmangen artikuj të caktuar me të cilët ushqehen viruset. Për t’u zhvilluar dhe për të mbetur në trup edhe atyre u janë në nevojshëm artikuj të caktuar, transmeton Telegrafi.

Çdo sëmu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bota

Si do te jete bota pas koronavirusit?
M A X
23-03-2020, 15:02:23
 

Youval Noah Harari/Njerëzimi tani po përballet me një krizë globale. Ndoshta kriza më e madhe e gjeneratës sonë. Vendimet që do të marrin njerëzit dhe qeveritë brenda javëve të ardhshme, me siguri do ta formësojnë botën për vitet në vazhdim. Ato do të formësojnë jo vetëm sistem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bota

Termet ne Kroaci
M A X
22-03-2020, 12:55:04
Sikur te mjaftonte virusi tani ka dhe dridhje toke. Sot ne mengjes dy termete te nje pasnjeshme kane shkaktuar deme te konsiderueshme ne Kroaci, por fatmiresisht nuk ka viktima njerezore.
 

 

 

 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tryeza

Brokoli / Broccoli
M A X
19-03-2020, 10:49:15
 

Brokoli është një ndër perimet të pasura me vlera të fuqishme ushqyese. Por shpesh mënyra e konsumimit të saj, në formën e gatuar bën që shumë vlera ushqyese të kësaj perimeje të humabsin. Shumë minerale, vitamina dhe vlera të tjera humbasin gjatë gatimit, vlera të cilat janë s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aktualiteti

Qeveria e Kosoves ne krize
M A X
19-03-2020, 10:35:50
 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka theksuar se kanë vendosë që LDK-ja të iniciojë mocionin e mosbesimit për Qeverinë Kurti, sepse nuk dëshirojnë të jenë pjesë e një qeveri të tullë. Mustafa pas mbledhjes së kryesisë tha se patën mbledhjen e kryesisë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Diapazon

Gjithçka e ka një qëllim: nëse nuk është një bekim, është një mësim
M A X
19-03-2020, 10:25:07
Eshtë një stuhi që vjen dhe na bën copë dhunshëm shëndetin, sigurinë tonë, arsyen tonë. Eshtë një errësirë ​​që duket shumë e rëndë, sepse prek ata që duam, pasi e shikojmë të pafuqishëm gjithçka, pa qenë në gjendje të bëjmë asgjë.

Në disa faza të jetës sonë, ne mbijetojmë një lloj zvarri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

PsiSoc

Mos u bëj si ata që të kanë lënduar
M A X
19-03-2020, 10:23:13
Mos e thyej zemrën e dikujt vetëm sepse ta kanë thyer edhe ty. Mos u bëni mizorë sepse dikush ka qenë mizorë me ju. Mos e lëndoni dikë vetëm sepse jeni lënduar. Ne gjithmonë kemi dy mundësi në jetë, kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç duam, mund të vazhdojmë me një qëndrim pozitiv ose mund të qëndrojmë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

PsiSoc

Distancimi Social
M A X
19-03-2020, 10:21:05
 

Merrni tigrin e egër. Ai shoqërohet me tigrat e tjerë vetëm për t’u çiftuar, ose nëse është femër, për të rritur për një kohë të shkurtër këlyshët e saj. Në raste të tjera, tigri qëndron gjithnjë vetëm. Tigrat janë të shkëlqyer në aspektin e distancimit social.
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jeta

Kur do të jetë gati vaksina ndaj koronavirusit?
M A X
19-03-2020, 10:17:36
 

Pasi Organizata Botërore e Shëndetsisë e shpalli virurin e ri një pandemi, të gjithë shpresat janë drejtuar perspektivës së zbulimit të një vaksine, sepse vetëm një vaksinë shihet si shpresë për të parandaluar përhapjen e tij.

Rreth 35 ndërmarrje dhe institucione aka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bota

Pse dhe si bota po ia hedh nga koronavirusi
M A X
19-03-2020, 10:15:38
 

Lufta ndaj koronavirusit po vazhdon në të gjithë botën dhe niveli i vdekshmërisë në shumë vende ka kapur shifra alarmante, ndërkohë bota nga ana tjetër po përpiqet të ngdalësojë përhapjen e virusit .

Duhet të rikujtojmë që edhe numri i personave të shëruar deri më ta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shtepia ime

Feng shui ne shtepi
InfoZ
18-03-2020, 00:20:23
 

Në thelb, Feng shui paraqet njohuri për ambientin tonë, ndikimin e ambientit në jetën tonë, si edhe ndikimin tonë mbi të Njohja e zakoneve të Feng shuit na afron me natyrën, ndërsa sa më afër mënyrës natyrore të të jetuarit që jemi, aq më shumë baraspeshë do të kemi në jetë.  A...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fitness

15 minuta në ditë për vithe të ngritura
InfoZ
18-03-2020, 00:15:44

Stërvitjen mund ta bëjë gjithsecila në shtëpinë e saj!  Njëkohësisht do të forconi edhe kofshët, ndërkaq me ushtrime të rregullta do të arrini rezultate fantastike. Për të pasur vithe të ngritura dhe të forta nuk është e domosdoshme të shpenzoni shumë para për pales...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Zeri yt

Nuk ka postime te reja Aktualiteti

Qeveria e Kosoves ne krize

M A X 26-03-2020, 09:43:44

Nuk ka postime te reja Diskutime

Coronavirus semundja qe i ka futur friken njerezimit

M A X 27-03-2020, 17:12:49

Nuk ka postime te reja Bota

Si do te jete bota pas koronavirusit?

M A X 23-03-2020, 15:02:23

Nuk ka postime te reja Shqiptaria

Kosova 12 vjet shtet i pavarur

Alban 17-02-2020, 15:04:24

Nuk ka postime te reja Diapazon

Çfarë ndodh pas vdekjes…

M A X 25-03-2020, 18:15:49

Nuk ka postime te reja Teologjia

Si lindi Universi: A janë në një mendje, Bibla dhe shkenca?

Passion 11-01-2020, 13:12:54

Nuk ka postime te reja Familja

8 Marsi dita nenes dhe e gruas

erlehta 09-03-2020, 12:13:06

Nuk ka postime te reja Jeta

Sistemi imunitetit: Ushqime qe rrisin e forcojne imunitetin e trupit te njeriut

M A X 26-03-2020, 13:29:48

Nuk ka postime te reja Letra

Çfarë libri po lexoni ?

SteriOtipi B 26-03-2020, 14:22:25

Nuk ka postime te reja Historia

Këto janë pandemitë që ndryshuan historinë e njerëzimit

M A X 13-03-2020, 08:56:35

Moderatore: kreksi, erlehta
Nuk ka postime te reja Shkenca

Numri Pi (π)

Gjumashi 14-03-2020, 18:33:06

Nuk ka postime te reja Tech

Si te ndryshojme opsionin e celularit ne SMF?

M A X 11-02-2020, 17:32:21

Nuk ka postime te reja Leku

Bursat në ‘rënie të lirë’

M A X 19-03-2020, 10:37:45

Nuk ka postime te reja Kultura

Skena te preferuara ne filma 🍿🎞️

erlehta 16-02-2020, 07:44:13

Nuk ka postime te reja Muzika

Muzike shqip [2020]

InfoZ 02-03-2020, 10:29:56

Nuk ka postime te reja VIP

Mamaja e Seldit: “Ju rrëfej të vërtetën për lidhjen e djalit tim me Sinanin”

Gjumashi 21-02-2020, 08:55:32

Moderatore: sorelina, BabyDance
Nuk ka postime te reja Ndjenja

Meshkujt, të lindur për tradhti

Grens(Wiliams) 02-03-2020, 19:26:24

Nuk ka postime te reja E Bukura

Femrat të çmendura pas takave !

erlehta 27-02-2020, 07:20:43

Nuk ka postime te reja Tryeza

Rakia dhe mitet shqiptare rreth saj

erlehta 27-03-2020, 20:27:12

Nuk ka postime te reja Sporti

Euro 2020 behet Euro 2021

M A X 17-03-2020, 19:06:35

Nuk ka postime te reja Lojra

** Të kundërtën e fjalës **

erlehta 19-02-2020, 07:17:27

Nuk ka postime te reja Qesh

Foto Qesharake

Charlie 21-03-2020, 17:53:49

Nuk ka postime te reja Imazhe

Nje fotografi

erlehta 27-03-2020, 20:29:06

Nuk ka postime te reja Mix

Ndryshon ora, akrepat 60 minuta përpara

M A X 28-03-2020, 11:19:44

@Zerion

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board