AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Per Administratoret e Forumeve shqiptare

Pergjigje nga: 1dhe1.com, UrL, Mand1

Albasoul dhe Forumishqiptar.Com

1dhe1
14-03-2021, 20:42:42
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

download.jpg
Veptima
08-06-2013, 10:38:58

Gjuha Shqip per Phpbb3

Lutem a do te me ndihmoje ndonjeri qe te me dergoje gjuhen shqipe te phpbb3.Ju faleminderit
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
ski11z
23-05-2013, 03:28:53

Forum.ItShqip.com

Tung!http://Forum.Itshqip.com, eshte ridizajnuar, dhe ka instaluar nje sistem tjeter nga ai qe kishte me heret phpbb3. Tani kishin migruar ne Xenforo.Cfar mendoni ju, antar te Zeriyt, kan vepruar mi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: tonkeri, whitesnake

SI te perkthej mybb forum

tonkeri
13-02-2012, 23:11:14
Faleminderit 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-08-2011, 16:29:22

Fork you SMF

Me versionin 2.0 final SMF mori dhe nje licence te re, duke e bere SMF vertete free dhe open source, gje qe i hapi rrugen edhe varianteve te tjera te SMF, indipendente nga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-06-2011, 23:41:57

Leshohet SMF 2.0

Me ne fund, pas disa vitesh, SMF 2.0, versioni final dhe stabel u perfundua dhe doli ne qarkullim. SMF 2.0 ka kohe qe eshte ne qarkullim, por ende nuk ishte perfunduar dhe bere stabel sa duhet. Versioni final nuk eshte se sjell risi te medha, pasi te rejat te SMF 2.0 kane ardhur pak nga pak.E ve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Alb4nian

Argetohu Forum

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-04-2011, 01:37:58

Liste me skripte per forume

Mjafton vetem te kesh idete, vullnetin dhe deshiren per te ndertuar nje forum, sepse skripte per te realizuar kete pune ka plot. Disa prej tyre jane meposhte.phpBB

M A X
10-01-2011, 00:09:49

Si te Instalojme nje vbulletin Style

Si te Instalojme nje Stil ne vBulletin ,ketu do e tregoj me Imazhe kete.Me ndiqni;Ne Shembull kam nje Theme qe quhet fancyredNe fillim e Hapin dosjen .zip ,brenda Dosjes qe hapen duhet te jete nje xml file qe do e perdorim ne Panelin e Administrimit,nje instruction txt,dhe nje Folder qe permban ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-01-2011, 00:45:07

Akismet per SMF

Kam lexuar ne disa raste qe administratore te ndryshem forumesh, vuajne nga "semundja" e spameve ne forumet e tyre. Gati te gjitha forumet e kane kete problem dhe per secilin ka receta te ndryshme per t'u perballur me reklamuesit e bezdisshem dhe robotet. Ne kete teme do te shkruaj dy fjale per ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, mirfA Dj, ALBeagle

DITARiM

M A X
07-12-2010, 00:51:11
Dead!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, shejtania, LuXor

Forumi Nastradini.com ?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-09-2010, 00:48:16

Keshillat e Google per administratoret e forumeve

Te gjithe ata qe administroje apo posedojne forume dhe qe kane vendosur ne to reklama te Adsense, Google i keshillon se si e ku te vendosin reklamat per rendiment me te larte nga keto reklama.
Citim
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe