×
Hyrja
Profili

Per Administratoret e Forumeve shqiptare

M A X
ne: 04-12-2009, 11:09:20
Si të keni një forum të suksesshëm

AdminZone

Kohëve të fundit, edhe pse numri i forumeve po bie, shumica nga ata që fillojnë faqe(më mirë them shumica nga ata që njoh unë që fillojnë faqe), gjëja e parë që u shkon ndërmend është hapja e një forumi.Tani, do mundohem të jap disa këshilla për të pasur një forum të suksesshëm. Janë disa gjëra ...


download.jpg


Veptima
ne: 08-06-2013, 10:38:58
Gjuha Shqip per Phpbb3

AdminZone

Lutem a do te me ndihmoje ndonjeri qe te me dergoje gjuhen shqipe te phpbb3.Ju faleminderit

*
ski11z
ne: 23-05-2013, 03:28:53
Forum.ItShqip.com

AdminZone

Tung!http://Forum.Itshqip.com, eshte ridizajnuar, dhe ka instaluar nje sistem tjeter nga ai qe kishte me heret phpbb3. Tani kishin migruar ne Xenforo.Cfar mendoni ju, antar te Zeriyt, kan vepruar mi...


Pergjigje nga: tonkeri, whitesnake
SI te perkthej mybb forumM A X
ne: 10-08-2011, 16:29:22
Fork you SMF

AdminZone

Me versionin 2.0 final SMF mori dhe nje licence te re, duke e bere SMF vertete free dhe open source, gje qe i hapi rrugen edhe varianteve te tjera te SMF, indipendente nga...
M A X
ne: 12-06-2011, 23:41:57
Leshohet SMF 2.0

AdminZone

Me ne fund, pas disa vitesh, SMF 2.0, versioni final dhe stabel u perfundua dhe doli ne qarkullim. SMF 2.0 ka kohe qe eshte ne qarkullim, por ende nuk ishte perfunduar dhe bere stabel sa duhet. Versioni final nuk eshte se sjell risi te medha, pasi te rejat te SMF 2.0 kane ardhur pak nga pak.E ve...


Pergjigje nga: olti, Alb4nian
Argetohu Forum

M A X
ne: 14-04-2011, 01:37:58
Liste me skripte per forume

AdminZone

Mjafton vetem te kesh idete, vullnetin dhe deshiren per te ndertuar nje forum, sepse skripte per te realizuar kete pune ka plot. Disa prej tyre jane meposhte.phpBB
Pergjigje nga: C.entau.r, olti, Nacionalist18
Vargmal.org


M A X
ne: 10-01-2011, 00:09:49
Si te Instalojme nje vbulletin Style

AdminZone

Si te Instalojme nje Stil ne vBulletin ,ketu do e tregoj me Imazhe kete.Me ndiqni;Ne Shembull kam nje Theme qe quhet fancyredNe fillim e Hapin dosjen .zip ,brenda Dosjes qe hapen duhet te jete nje xml file qe do e perdorim ne Panelin e Administrimit,nje instruction txt,dhe nje Folder qe permban ...

M A X
ne: 07-01-2011, 00:45:07
Akismet per SMF

AdminZone

Kam lexuar ne disa raste qe administratore te ndryshem forumesh, vuajne nga "semundja" e spameve ne forumet e tyre. Gati te gjitha forumet e kane kete problem dhe per secilin ka receta te ndryshme per t'u perballur me reklamuesit e bezdisshem dhe robotet. Ne kete teme do te shkruaj dy fjale per ...

Pergjigje nga: olti, mirfA Dj, ALBeagle
DITARiMPergjigje nga: Trendafili i kuq, shejtania, LuXor
Forumi Nastradini.com ?

M A X
ne: 15-09-2010, 00:48:16
Keshillat e Google per administratoret e forumeve

AdminZone

Te gjithe ata qe administroje apo posedojne forume dhe qe kane vendosur ne to reklama te Adsense, Google i keshillon se si e ku te vendosin reklamat per rendiment me te larte nga keto reklama.
Citim


  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board