Albforumi do te kaloje ne XenForo - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Albforumi do te kaloje ne XenForo

Albforumi do te kaloje ne XenForo

· 8 · 1763

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 06-10-2010, 14:28:25


Albforumi.com duket se do t'i nenshtrohet ndryshimeve me te rendesishme qe nga koha e themelimit te tij. Sipas nje njoftimi ne Twitter te administratorit te tij, Armand Brahaj, Albforumi do te ndaloje se perdoruri UBB Threads, skriptin qe ka perdorur qe ne fillimet e tij- dhe do te kaloje skriptin e ri dhe shume premtues, XenForo.

Stafi i AF i ben thirrje dhe te interesuarve apo dashamiresve qe te dhurojne dicka per blerjen e skriptit te ri. Njoftimin mund ta gjeni ne vete faqen e Albforumit http://www.albforumi.com/

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-10-2010, 16:12:59
Por kaq kohe si forum edhe kaq profesionla si s'paskan per ta blere kete scrip te ri?
Edha tani u kujtuan ata mo te beje ndryshime :D?

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 07-10-2010, 19:59:28
Sinqerisht me vjen mire qe nje forum qe ka rreth 9 vite egzistence apo me shume po kalon ne nje script te ri :) besoj edhe un mundem sado pak qe te kontriboj ne temat ne ate forum! :D

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 09-10-2010, 01:05:10
Te shohim si do dale, por sic thashe XenForo duket te jete shume i mire, edhe se eshte ende ne fillimet e tij.
Por nga ana tjeter Albforumi s'ka nevoje vetem per nderrim skripti. Nje ristrukturim dhe nje rigjetje e misionit jane po ashtu shume te domosdoshem.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-10-2010, 00:45:57
Besoj se ka filluar puna per kalimin ne versionin e ri. Qe prej 2 ditesh faqja eshte e mbyllur dhe thuhet qe po punohet.

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-10-2010, 11:05:04
nuk me pelqen ky XenForo me bukur do dukej me SMF apo MyBB

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 26-10-2010, 12:01:49
nuk me pelqen ky XenForo me bukur do dukej me SMF apo MyBB

Se si duket nje forum eshte ne dore te administratorit, sepse mund t'i jape cdo pamje qe deshiron. XenForo duket si i fuqishem ne opsione, plus qe eshte ndertuar nga ish punjesite  vBulletin. Pastaj, sic e kam thene shume here pjese e identitetit te nje forumi eshte dhe skripti e perdor. Sigurisht qe nje forum te mire mund te besh dhe me skripte qe perdorin dhe te tjere, por kur ke nje te vecante, qe pak apo shume pak te tjere e perdorin, atehere eshte shume me mire.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 07-11-2010, 01:12:48
AF akoma qendron i mbyllur. Mandi, administratori i AF tha se jane duke punuar per te kaluar ne forumin e ri.

Temat e fundit