Albforumi vdiq - Rrofte forumi.shqiperia.com - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Albforumi vdiq - Rrofte forumi.shqiperia.com

Albforumi vdiq - Rrofte forumi.shqiperia.com

· 13 · 3806

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 09-11-2010, 01:05:00
Prej disa javesh eshte lajmeruar ketu se Albforumi.com po kalon ne nje version te ri. Dhe momenti erdhi. Dje eshte prezantuar faqja e re. Por c'te shohesh, Albforumi ka pushuar se ekzistuari! Me databazen e tij eshte krijuar Forumi.Shqiperia.co m

Albforumi.Com nje nga forumet me te vjetra shqiptare eshte shuar dhe vendin e ka marre nje forum qe eshte krijuar brenda portalit Shqiperia.com
Nje hap tejet i gabuar ky nga ana e stafit te tij. I gabuar sepse nje faqe me tradite nuk mundet te zevendesohet thjeshte me nje seksion te nje portali te madh, i cili ka brenda dhjetra apo qindra seksione te tjera. Nje faqe me tradite kerkon vendin e tij special dhe kete ia jep vetem nje domen. Ne momentin qe domeni eshte hequr,  nje faqe ka pushuar se ekzistuari. Po anetaret? Se paku ata te vjetrit, ata qe i japin tempin faqes s'do ta ndjejne me veten ne faqen e tyre.

Ky eshte dhe nje tregues se krijuesit e AF jane dorezuar. Me berjen e tij thjeshte nje seksion te Shqiperia.com lahen duart duke e lene te  behet me te cfare te vije.

Te tjerat jane ato qe priteshin. Forumi i ri ka kaluar ne XenForo, nga UBB qe ishte Albforumi. Ka pamje te re, te bazuar ne pamjen standarte te XenForo. Perndryshe s'ka gje per te shenuar, sepse edhe struktura ka mbetur ajo e vjetra. Madje ne keto momente une verej se forumi ka probleme. Pasi identifikohem nuk me lejon te futem gjekundi. Me jep nje error.

Forumi i ri: http://forumi.shqiperia.com/
Portali i forumit: http://forumi.shqiperia.com/portal/
Njoftimi per versionin e ri: http://forumi.shqiperia.com/link-forums/versioni-i-ri-i-forumit.109/
 


« Editimi i fundit: 16-11-2020, 09:15:03 nga M A X »

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 09-11-2010, 09:38:44
Header duket shume keq....emri i forumit nuk lexohet qarte...

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-11-2010, 17:48:15
shum bukur ka filluar te me pelqen ky XenForo:p

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-11-2010, 20:38:02
Teper mire me duket versioni i ri i Albforumit, eshte mjaft i organizuar dhe ka cdo gje ne nivel, nuk kam pare ende ndonje forum shqip qe ka XenForo, te tregoj drejt tani jane bere pak te lodhshme forumet me VBulletin e Phpbb! E veqanta e skriptit ishte postimi teper i shpejte i mesazheve dhe temave... :D

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-11-2010, 22:41:23
tani paskan shtuar edhe disa pamje te reja te forumit te cila mund te ndryshohen ne fund te forumit ne anen e djatht.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 12-11-2010, 01:26:15
Duket se kane harruar (apo lene pas dore) qe te ridrejtojne te gjitha url-te e Albforumit te forumi i ri. Vetem domeni rrenje albforumi.com dergon te forumi.shqiperia.co m, te tjerat dergojne akoma te instalimi i vjeter i UBB http://www.albforumi.com/ubb/
 
« Editimi i fundit: 16-11-2020, 09:21:31 nga M A X »

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 12-11-2010, 01:50:21
Shume punim i dobet...kur e pash me syrin e pare mu duk me teper si nje blog se sa forum.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-11-2010, 10:33:13
MAX , linku qe dhe mua me ridrejton ne faqen e forumi.shqiperia.co m ndoshta e paskan rregulluar!

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 17-11-2010, 00:07:41
MAX , linku qe dhe mua me ridrejton ne faqen e forumi.shqiperia.co m ndoshta e paskan rregulluar!

Sic duket kritika ime e ka bere punen :)

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 17-11-2010, 21:42:15
Besoj qe po :)!

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 18-11-2010, 01:37:27
Ok, tani po shoh qe nje teme qe pata hapur te ish albforumi para disa javeve, ne lidhje me Alb5.com, shoh qe nuk gjendet asgjekundi me atje?!
Atje shume tema te tjera, te hapura prej muajsh e vitesh, jane ende, ndersa ajo per Alb5 nuk eshte me. Ka ndonje shpjegim per kete?
« Editimi i fundit: 16-11-2020, 09:21:50 nga M A X »

#11 ne: 18-11-2010, 10:30:55
Ok, tani po shoh qe nje teme qe pata hapur te ish albforumi para disa javeve, ne lidhje me Alb5.com, shoh qe nuk gjendet asgjekundi me atje?!
Atje shume tema te tjera, te hapura prej muajsh e vitesh, jane ende, ndersa ajo per Alb5 nuk eshte me. Ka ndonje shpjegim per kete?


Eshte ironike te kerkosh shpjegim ketu per dicka atje!

Sdq rreth 200 postimet e fundit kane humbur gjate transferimit! Shpresoj te mos jete problem i madh dhe mund ta shtosh serish faqen.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 22-12-2010, 12:54:08
Vura re mbreme qe si forumi i ri punon me te dyja adresat, si http://www.albforumi.com/ edhe http://forumi.shqiperia.com/
Koncept interesant sepse duke perdorur Canonical urls gati eleminohet rreziku qe vjen nga pasja e adresave te shumefishta per te njejten permbajtje.

Temat e fundit