Burning Board® nga WoltLab - Pergjigja gjermane ndaj vBulletin - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Burning Board® nga WoltLab - Pergjigja gjermane ndaj vBulletin

Burning Board® nga WoltLab - Pergjigja gjermane ndaj vBulletin

· 10 · 2103

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 18-07-2010, 20:05:03


WoltLab forum ose i quajtur ndryshe dhe Burning Board® eshte nje software per forume i mirenjohur ne internetin gjerman ne pergjithesi, por edhe me gjere.
Sidomos ne boten gjermane te internetit ky skript eshte shume i perdorur dhe kjo jo me kot, sepse WoltLab ka sjelle nje produkt shume cilesor e me plot opsione.

Per me shume vizitoni faqen zyrtare: http://www.woltlab.com/wbb/

Cmimi: http://www.woltlab.com/wbb/purchase.html

Features: http://www.woltlab.com/wbb/features-usability.html

Komuniteti e forumi i Burning Board: http://community.woltlab.com/db/index.php & http://community.woltlab.com/forum/

Ja dhe nje faqe shqiptare e ndertuar me WoltLab Forums alias Burning Board: http://shkarkimet.com

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-07-2010, 21:33:29
Qenka shume me e mire se Vbulletin te pakten ashtu siq po e shoh pernga dizajni, nuk mund ta vlersoj pa e perdorur po ashtu me duket Vbulletin nuk shquhet nga laramania e motiveve, ndersa ky po duket se po!
Kam perdorur smf dhe phpbb po nqs kam ndermend ta hapi ndonje forum besoj qe kjo qenka alternativa e pare!

 • Postime: 227
 • Karma: +4/-7

#2 ne: 18-07-2010, 23:04:35
Ky skripti po behet shume popullor sidomos ne tregun evropjan. Dhe shumica e forume kosovare e perdorin shume kete forumin.

E kam patur qe prej disa kohesh ne plan ta provoja njehere dhe se shpejti them ta blej nje license per te.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 19-07-2010, 11:50:37
Mund te paraqes ndokush ndonje site shqiptare ose te huaj qe e kane perdorur Burning Board, veq per kurreshtje per te shikuiar si duket! Se vertet i mire

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 19-07-2010, 16:45:48
Citim
Ja dhe nje faqe shqiptare e ndertuar me WoltLab Forums alias Burning Board: http://shkarkimet.com

Lexo postimin e pare :D

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 19-07-2010, 21:23:25
Po po e kam lexuar postimin e pare po mendoja ndonje site perveq asaj qe eshte cekur npostimin e pare!
 ;)

 • Postime: 227
 • Karma: +4/-7

#6 ne: 23-07-2010, 16:34:13
Ky versioni Burning Board® Lite ishte gratis. I bera nje instalim qepare dhe i hodha nje sy te shpejte dhe mu duk pak i nderlikuar nga ana e kodimit. Gje qe ta shton me shume deshiren te krijosh mode dhe modifikime te tjera dhe per kete sistem :D

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 28-07-2010, 00:36:46
Po po e kam lexuar postimin e pare po mendoja ndonje site perveq asaj qe eshte cekur npostimin e pare!
 ;)Qe se gjeta dhe ni tjeter :D http://albanian-hackers.com/

 • Postime: 227
 • Karma: +4/-7

#8 ne: 30-07-2010, 02:47:31
Qe se gjeta dhe ni tjeter :D http://albanian-hackers.com/

Hajde MAXO si ma flet kosovarcen :D

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 09-09-2010, 21:44:19
Vbulletin esht me i mir...

Temat e fundit