Disa informacione - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Disa informacione

Disa informacione

· 8 · 1120

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

ne: 29-08-2008, 20:38:04
N.q.s. dikush mund te jape disa informacione te vlefshme për forumet ose bloget te cilat janë te përkthyera ne shqip do të ishte vërtetë me vlerë.
Psh Smf,phpbb,v bull,wordpress etj a kane version shqip?
N.q.s. është e mundur edhe ndonjë link.

Ju faleminderit

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#1 ne: 29-08-2008, 20:57:34
per smf ka,
Adresa :
http://www.simplemachines.org/download/?languages;lang=albanian

per te tjerat nuk e di...

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 29-08-2008, 21:50:35
N.q.s. dikush mund te jape disa informacione te vlefshme për forumet ose bloget te cilat janë te përkthyera ne shqip do të ishte vërtetë me vlerë.
P.sh. Smf,phpbb,v bull,wordpress etj a kanë version shqip?
N.q.s. është e mundur edhe ndonjë link.

Ju faleminderitDRUPAL

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#3 ne: 01-09-2008, 21:58:57
Tek simple machines gjuhen shqipe mund ta perdorim tek te gjitha templates apo vetem tek ato qe jane default?
Po perpiqem ta instaloj por nuk mundem
flm

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 02-09-2008, 12:00:43
Tek simple machines gjuhën shqipe mund ta perdorim tek të gjitha templates apo vetëm tek ato qe janë default?
Po përpiqem ta instaloj por nuk mundem
flm

Cfare problemi ke konkretisht?
Kartelat e gjuhes funksionojne pavarsisht pamjes qe perdor.

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#5 ne: 02-09-2008, 15:46:06
Instalova phpbb 1.1.5 por nuk po instaloj dot gjuhen shqipe.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 02-09-2008, 15:51:11
phpBB apo SMF?

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#7 ne: 02-09-2008, 16:01:59
Smf sorry max  ,provoj te instaloj gjuhën shqipe por asgjë dhe mendova se mbase template qe perdor se suporton.
Si bëhet upload gjuha shqipe tek smf?

Temat e fundit