Diskutime.Com - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Diskutime.Com

Diskutime.Com

· 11 · 3474

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-09-2008, 00:40:42
 

http://www.diskutime.com është një tjeter nga ato forumet e vjetra shqiptare qe ekzistojne prej shume vitesh.
Ajo qe e dallon dukshëm është struktura dhe mënyra e funksionimit.
Ndryshe nga shumë forume te tjera Diskutime.com funksionon me një skript te bërë vete nga zhvilluesit e këtij forumi (te paktën kështu duket).
Një tjetër tipar dallues është (për sa jam unë up-to-date) premoderim për temat e hapura dhe postimet e postuara. Të Diskutime.Com një postim i bërë apo një teme e hapur bëhen te dukshme pasi janë miratuar mëparë nga moderatoret e forumit.
 
« Editimi i fundit: 16-11-2020, 09:35:20 nga M A X »

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 13-09-2009, 14:15:56
Une s'i kuptoj keta te diskutime.com
Kishin nje forum vertete special dhe c'te shoh tani, qenkan rikthyer te versioni i vjeter i XMB, nje skript i dores se dy ne boten e forumeve. Paskan humbur dhe gjithe DB e forumit te vjeter.

http://www.diskutime.com/

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 13-09-2009, 14:22:39
Une s'i kuptoj keta te diskutime.com
Kishin nje forum vertete special dhe c'te shoh tani, qenkan rikthyer te versioni i vjeter i XMB, nje skript i dores se dy ne boten e forumeve. Paskan humbur dhe gjithe DB e forumit te vjeter.

http://www.diskutime.com/

Kjo pamje e re e forumit nuk me pelqen aspak, gjithmone diskutime ka patur pamje qe nuk me kane lene mbresa sado pak bile tia lene ndonje VBulletin p.sh sepse munden edhe ti humbin antaret dizajni eshte nje nder tiparet themelore te mirmbajtjes se forumit...

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 14-10-2009, 01:46:49
Une s'i kuptoj keta te diskutime.com
Kishin nje forum vertete special dhe c'te shoh tani, qenkan rikthyer te versioni i vjeter i XMB, nje skript i dores se dy ne boten e forumeve. Paskan humbur dhe gjithe DB e forumit te vjeter.

http://www.diskutime.com/

Është e vërtet se ka qen një ndër forumet më të bukura Shqiptare.
 Kam vizitur para 3vitesh mos gaboshfa dhe kam qen antarë i kësaj faqe.
 Por MAX mos harro qdo gjë në kët bot ka fundë.
 
Njeru faqja dhe qdo gjë që egziston.

  Nuk është Vëshirë për të hapur një Forum por për të Mirëbajtur është shumë e vështirë.

 Për mua një Forum të madhë për të mbijetuar një kohë të gjat është është e pa mundur.

Përse them kështu:
1 DB nukë ëshët e sigurt 100 për qind.
2 Apache HTTP Server 2.2
3 Php scripta.

 Shumë her njerzit mendojn se kan probleme me forumin  por në fakt kan problem me Apache apo me DB etj...

 • Postime: 293
 • Karma: +4/-3
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 04-03-2010, 15:49:30
Me te vertete paskan humbur identitetin e tyre, sepse kane qene te ndryshem nga tjeret.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 04-03-2010, 16:06:46


http://www.diskutime.com/

kjo faqe qenka teper e virusuar, me bllokoj PC-ne

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 17-10-2010, 23:03:34
I dodha nje sy faqe sonte dhe vura re qe shume pak levizje kishte. Sidoqofte eshte ne forum qe ekziston qe prej 2001 dhe per kete respekte ;)

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 27-09-2011, 01:16:10
Nuk rane rehat keta te shkretet. Cdo gje nga zero perseri. Kete here me phpBB.

http://www.diskutime.com/index.php

Citim
Total posts 33 • Total topics 32 • Total members 22 •

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 29-09-2011, 03:23:40
Po kush kush hyn tani me i mbush ato prej zero ....

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 07-11-2011, 01:10:27
Shoh qe po tentojne disi te ngrijne lart ate forum. Diskutime.com tashme perdor nje pamje premium per phpBB. Jo keq ne fakt.

 
« Editimi i fundit: 16-11-2020, 09:36:34 nga M A X »

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 07-11-2011, 03:00:10
Perderisa po e rinisin serisht nga zero skan cti ngrejn me...thjesht eshte humbje kohe.

Temat e fundit