Forum-AL.com - AdminZone

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Forum-AL.com

 Forum-AL.com

· 43 · 26871

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 16-08-2011, 03:10:50
 

Forum-AL.com eshte nje nga forumet shqiptare qe ka zene vend ne forumosferen shqiptare, gje qe s'eshte aq e lehte sot kur faqe, blogje e forume hapen per disa muaj e pastaj zhduken pa lene gjurme e nishan.

Cfare me pelqen te ky forum:
Qe i jep mundesine perdoruesve te ndryshojne ngjyren sipas deshires.
Qe ka nje portal ku shihen qarte ato qe paraqiten. Portali s'eshte i mbingarkuar, sic mund te shihet shpesh ne shume faqe te tjera.
Rubrikat e forumit kane pershkrime te sakta dhe te shkruara mire (jo si ne shume forume te tjera ku pershkrimet jane berrnut)

Cfare s'me pelqen:
Me disa ngjyra logo e forumit behet e padukshme.
Ka nje hapesire te madhe bosh mes kokes (header) dhe pjeset tjeter te faqes.
Une do deshiroja nje sidebar ne te djathte, duke vene psh postimet e fundit ne nje bllok, gje qe do te ndihmonte ne ndjekjen me te lehte te risive ne komunitet.
Favicon s'merret vesh ca eshte e per ca eshte.
Logo mund te ishte me e mire.

Suksese te metejshme
« Editimi i fundit: 09-12-2020, 00:15:33 nga M A X »

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 17-08-2011, 01:22:59
Olti te Falenderoj dhe gjithashtu te uroj dhe ty suksese.

Citim
Cfare s'me pelqen:
Me disa ngjyra logo e forumit behet e padukshme.
Ka nje hapesire te madhe bosh mes kokes (header) dhe pjeset tjeter te faqes.
Une do deshiroja nje sidebar ne te djathte, duke vene psh postimet e fundit ne nje bllok, gje qe do te ndihmonte ne ndjekjen me te lehte te risive ne komunitet.
Favicon s'merret vesh ca eshte e per ca eshte.
Logo mund te ishte me e mire.

Thnx per sygjerimin dhe e vlersoj ...gjithsesi sapo te gjej kohen e duhur do merem me shume me problemet e Forumit.

 • Postime: 78
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 23-08-2011, 11:50:07
Ajo qe mua sme pelqen eshte ne Forum pra jo ne portal


Pershkrimi i Forumit ka me pak hapsir se tema e fundit besoj me kupton administratori :)

Suksese pamja vertet terheqese

Nese  ke koh merru me teper me Logo :)

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 24-08-2011, 00:28:31
Ajo qe mua sme pelqen eshte ne Forum pra jo ne portal


Pershkrimi i Forumit ka me pak hapsir se tema e fundit besoj me kupton administratori :)

Suksese pamja vertet terheqese

Nese  ke koh merru me teper me Logo :)

Te falenderoj per sygjerimin Tentim.

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 19-03-2013, 09:17:19
Pershendetje te gjithve dhe flm qe na keni perkrahur gjithmone, www.Forum-Al.com mbush plot 3 vjet qe eshte hapur dhe sot eshte nje nga forumet me te medha ne Shqiperi dhe jashte saj.

Ju pershendes !

#5 ne: 19-03-2013, 21:04:20
Pershendetje te gjithve dhe flm qe na keni perkrahur gjithmone, www.Forum-Al.com mbush plot 3 vjet qe eshte hapur dhe sot eshte nje nga forumet me te medha ne Shqiperi dhe jashte saj.

Ju pershendes !

Kushedi sa intelektuale jan mbledh aty deri tani!

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 22-03-2013, 15:10:39
Sapo i hodha nje sy dhe pash shume tema te larmishme, eshte vertet nje forum plot pasuri.

suksese !

 • Postime: 1129
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 26-03-2013, 00:46:54
mbarvo Mandi pune e mire, te uroj suksese te me tejshme plako  ;)

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 26-03-2013, 14:23:25
mbarvo Mandi pune e mire, te uroj suksese te me tejshme plako  ;)

Te flm Poshnja, suksese dhe ti gjithashtu. :)

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 12-09-2013, 07:25:45
mandi me ate chatin si facebook forumi ishte bo akoma me i mire

bravo !

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 07-01-2014, 19:07:46
Desha te lajmeroja te gjithe webmaster per hapjen e nen forumit Webmasters shqiptarë ne http://www.Forum-al.com

Pas mbylljes te webmaster(dot)al kjo do te ishte gjeja me e mire e mundshme per te gjithe ata qe duan te mesojne dicka apo te japin eksperiencat e tyre duke ndihmuar shume persona.

Shpresoj te kete ecuri sa me tej ky nen forum.

Mandi

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 07-01-2014, 19:17:45
Suksese :)

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 11-01-2014, 18:09:26

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 30-04-2019, 12:42:37
Ketyre une ua hap temen ketu dhe jane dhjetra here te permendur ketu ne tema te ndryshme. Shkoj une te lajmeroj rihapjen e Zerit me fshijne temen.

 • Postime: 235
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 06-01-2020, 12:27:38
Ketyre une ua hap temen ketu dhe jane dhjetra here te permendur ketu ne tema te ndryshme. Shkoj une te lajmeroj rihapjen e Zerit me fshijne temen.

Moderatoret besoj e kane bere,pa ditur si funksionon. :)

Gjithsesi ne pak forume te ngelura ,zhvillohet nje lufte e ftohte.

Dikur se mendoja se funksiononte keshtu.
Tashme ka dal ne dukje ne forme ekstremizmi.  ;)

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 06-01-2020, 12:33:38
Vura re qe dhe forum- al ka kaluar ne XenForo.

 • Postime: 1129
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 06-01-2020, 21:15:21
Po ka nja 1 muaj. Eshte goxhe me i mire se smf, e mira eshte qe eshte free ky, por ka shume opsione me te mira dhe me praktike se ky Olti.

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 06-01-2020, 21:51:24
Puna eshte se une ketu kam bere aq shume ndryshime dhe rregullime sa SMF mbetet vetem baza, por dallimi eshte teper i madh tani. Cfare eshte krijuar ketu sipas kerkesave te mia nga ana teknike dhe pamja e funksionet, nuk gjendet ne asnje platforme tjeter per forume.

Po ka nja 1 muaj. Eshte goxhe me i mire se smf, e mira eshte qe eshte free ky, por ka shume opsione me te mira dhe me praktike se ky Olti.

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 06-01-2020, 23:10:40
Olti do te sygjeroja ta testoje njehere xenforo, kisha kaq vite me vbulletin, kisha shtuar shume opsione dhe modifike, por ce do versioni 3.8.11 nuk punonte me php 7. Te theme te drejten me xenforo jam teper i kenaqur dhe po ta dija qe ishte keshtu do ta kisha bere merge vite me pare.

 • Postime: 1129
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 06-01-2020, 23:35:39
Puna eshte se une ketu kam bere aq shume ndryshime dhe rregullime sa SMF mbetet vetem baza, por dallimi eshte teper i madh tani. Cfare eshte krijuar ketu sipas kerkesave te mia nga ana teknike dhe pamja e funksionet, nuk gjendet ne asnje platforme tjeter per forume.

E vërteta është se ke bërë shumë ndryshime, por përsëri nuk mund të krahasohet me ato që ofron xenforo. Pak më parë isha nga pc dhe nuk bënte qoute postimin tënd. Tashmë nga tel nuk shfaqet opsioni i përgjigjes së shpejtë. Ti mundohesh, por për mendimin tim sa humb kohë, nerva etj më mirë kalon në një platformë tjetër shumë herë më të mirë.

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 07-01-2020, 00:25:22
Problemi me citimin eshte rregulluar prej ditesh, ndersa pergjigja e shpejte nuk e di ku e cfare e ke ti problemin, por punon perfekt, Madje ne nje menyre qe se ka forum tjeter. https://www.zerion.net/zeriyt/zeri-im-zeri-yt-zerion/msg1322889/

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 09-01-2020, 18:42:32
Forum.al qenkesh i lire dhe mundesh me e ble. Domain perfekt per ju...

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 10-01-2020, 00:37:50
Forum.al qenkesh i lire dhe mundesh me e ble. Domain perfekt per ju...

Kam dashur ta merja me pare, por ndryshova mendje. Arsyja eshte qe nuk dua te varem nga rregullat e ati shteti laparak, aq me teper dhe me keto ligjet qe kane nxjere tani.

Temat e fundit