Forum-AL.com - 2 - AdminZone

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Forum-AL.com

 Forum-AL.com

· 43 · 26871

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#25 ne: 10-01-2020, 01:00:37
Doja te shtoja qe forumi ka ne pronesi dhe domain forumishqiptar.net , dikur nje forum i madhe, por qe u zbeh me humbjen e database, pasi serveri ku ishte u hackua. Ne ato vite adminet ishin pak neglizhent dhe nuk i jepnin vemendje back up.

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#26 ne: 10-01-2020, 07:11:27
Te kuptoj shume mire se te njejtin shqetesim kam pasur dhe une kur mora ne konsiderate te merrja nje domen .al
Si kane vajtur punet ne Shqiperine e Edi Rames nuk mund te kesh kurrfare besimi.

Kam dashur ta merja me pare, por ndryshova mendje. Arsyja eshte qe nuk dua te varem nga rregullat e ati shteti laparak, aq me teper dhe me keto ligjet qe kane nxjere tani.

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 10-01-2020, 07:15:15
Dhe nese ke ne pronesi forumishqiptar.net beji nje 301 redirect te forumi aktual, sepse me sa pashe per momentin ky domen nuk dergon gjekundi.
https://moz.com/learn/seo/redirection

 • Postime: 12723
 • Karma: +31/-8

#28 ne: 10-01-2020, 07:47:53
Me pelqen ideja se ende te zeri te gjithe webmasterat gjejne hapsiren e tyre ...nderkohe kjo nuk ndodh ne asnje forum tjeter.
Lufte per ekzistence meqe nuk kemi te bejme me vitet 04-08 ku forumet gelonin.
Olti jo me larg se dje po flisja me dike pikerisht per kete hapsiren qe gjendet te zeri.

Mandi , besoj i forumal, suksese dhe ke bere shume mire qe e ke kaluar ne ate platforme pasi eshte teper friendly user .
Suksese cuna :)

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#29 ne: 10-01-2020, 18:33:08
Dhe nese ke ne pronesi forumishqiptar.net beji nje 301 redirect te forumi aktual, sepse me sa pashe per momentin ky domen nuk dergon gjekundi.
https://moz.com/learn/seo/redirection

Olti me forumin eshte e bere ridrect, e kam bere ridrect nga llogaria e domain, se kam lidhur me server.

Kliko www.forumishqiptar. net

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#30 ne: 10-01-2020, 18:53:48
Me pelqen ideja se ende te zeri te gjithe webmasterat gjejne hapsiren e tyre ...nderkohe kjo nuk ndodh ne asnje forum tjeter.
Lufte per ekzistence meqe nuk kemi te bejme me vitet 04-08 ku forumet gelonin.
Olti jo me larg se dje po flisja me dike pikerisht per kete hapsiren qe gjendet te zeri.

Mandi , besoj i forumal, suksese dhe ke bere shume mire qe e ke kaluar ne ate platforme pasi eshte teper friendly user .
Suksese cuna :)

Ceshte e verteta dy forumet me te mira per webmaster eshte zeriyt dhe webmaster.al qe eshte mbyllur. Thjesht zeri do pak kohe sa te meret vesh qe eshte rihapur. Sa per punen e luftes ndermjet forumeve eshte sepse ka ikur fryma e bashkpunimit, I ndihmon , i jep nje dore, dhe ne fund vine e te bejn reklama ne forum tendin. Me pak fjale pabesi dhe injoranc.

Te faleminderit Mishel, Te uroj gjithe te mirat.

 • Postime: 235
 • Karma: +0/-0

#31 ne: 11-01-2020, 12:12:06
Edhe lek tju jepte ai pronari forumit sdo benit kaq shume reklama. Klm Desa

Me lejo te pyes se sa % i bindur je ne kete qe thua Mand ?

:)

Duke u nisur nga disa rrethana per mua eshte e veshtire ta besoj. :)

Nuk e kisha ditur qe ekziston nje fanatizem kaq i theksuar ne lidhje me forumet. :)

Nuk kam qene ,edhe as me eshte ofruar,edhe as e kam praktikuar asnjehere kete pjesen e reklamave,por ne dy raste kam gjet veten i pafjale ne bised me admine forumesh,ku e trajtojne qetesisht pjesen e te lundruarit ku te deshirojne njerezit.

E nje pyetje e fundit!

Pse vetem te zeri eshte kjo nenkategori ku flitet per forume tjera ?

Tek forumet tjera krijohet alergji nqs permendet nje forum. :)

 • Postime: 1758
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#32 ne: 11-01-2020, 12:15:12
Edhe lek tju jepte ai pronari forumit sdo benit kaq shume reklama. Klm Desa

Po të më sillje një postim të vetëm ku kam reklamuar, do më qetësohej kurioziteti për meritën e banned!

Përshëndetje nga Kærlighed 2
p.s. nuk njeh natyrën time aq mirë për të pasur më të voglin konkludim.
Një këshillë nga Dashuria: kërko personat e duhur  :)

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#33 ne: 11-01-2020, 13:00:17
Me lejo te pyes se sa % i bindur je ne kete qe thua Mand ?

:)

Duke u nisur nga disa rrethana per mua eshte e veshtire ta besoj. :)

Nuk e kisha ditur qe ekziston nje fanatizem kaq i theksuar ne lidhje me forumet. :)

Nuk kam qene ,edhe as me eshte ofruar,edhe as e kam praktikuar asnjehere kete pjesen e reklamave,por ne dy raste kam gjet veten i pafjale ne bised me admine forumesh,ku e trajtojne qetesisht pjesen e te lundruarit ku te deshirojne njerezit.

E nje pyetje e fundit!

Pse vetem te zeri eshte kjo nenkategori ku flitet per forume tjera ?

Tek forumet tjera krijohet alergji nqs permendet nje forum. :)

Tani kjo teme doli nga binaret dhe dashje padashje i hapem pune dhe Oltit. Albwebmaster eshte nen forum per webmaster, dhe ketu trajtojm cdo gje nga profesioni yne. Me djem si Olti kushdo do kishte deshire te bashkpunonte, nisur nga une i pari. Por edhe njehere, me tipa qe perfitojn nga puna e tjetrit nuk kane vend ne kete komunitet.

Diten e mbare.

 • Postime: 235
 • Karma: +0/-0

#34 ne: 11-01-2020, 13:08:40
Tani kjo teme doli nga binaret dhe dashje padashje i hapem pune dhe Oltit. Albwebmaster eshte nen forum per webmaster, dhe ketu trajtojm cdo gje nga profesioni yne. Me djem si Olti kushdo do kishte deshire te bashkpunonte, nisur nga une i pari. Por edhe njehere, me tipa qe perfitojn nga puna e tjetrit nuk kane vend ne kete komunitet.

Diten e mbare.

Pa pergjigje ne fjaline e pare.
Serish per ate pjesen e bashkepunimit per mua duket e cuditshme ,sepse e tek forumi yt,edhe te foruivirtual
lajmerimin qe beri Olt se zeri u hap,ky lajm u fshi nga stafi. :)

Kete gje me Olt e kam diskutu live,por kur thash qe kam verejt nje maturi,tolerance  (nenkuptova kete person (njerin).

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#35 ne: 11-01-2020, 19:50:09
Passion mbani vendin qe ju takone, nuk ju ka lene njeri te mbani barren e rend. Me Oltin kam dekada qe njihem, dhe kur ka te tilla problemesh i zgjidhim midis njeri tjetrit.

 • Postime: 235
 • Karma: +0/-0

#36 ne: 11-01-2020, 20:04:19
Kuptova!
I'u referova zanafilles. :)

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#37 ne: 22-01-2020, 15:27:20
Forumi.sh eshte i lire! Domenet .sh i pelqej shume sepse jane ne te vertete mbareshqiptare  si emer dhe me shume perfaqesuese e parrezik se ato .al
E vetmja ane negative eshte cmimi qe shkon sa 10 domene .com
https://www.name.com/domain/search/forumi.sh

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#38 ne: 22-01-2020, 17:44:55
Cne kaq te shtrenjta keto .sh ?

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#39 ne: 22-01-2020, 18:08:52
Aq e kane vendosur ta kene.

 • Postime: 1129
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#40 ne: 26-01-2020, 01:48:46
Me lejo te pyes se sa % i bindur je ne kete qe thua Mand ?

:)

Duke u nisur nga disa rrethana per mua eshte e veshtire ta besoj. :)

Nuk e kisha ditur qe ekziston nje fanatizem kaq i theksuar ne lidhje me forumet. :)

Nuk kam qene ,edhe as me eshte ofruar,edhe as e kam praktikuar asnjehere kete pjesen e reklamave,por ne dy raste kam gjet veten i pafjale ne bised me admine forumesh,ku e trajtojne qetesisht pjesen e te lundruarit ku te deshirojne njerezit.

E nje pyetje e fundit!

Pse vetem te zeri eshte kjo nenkategori ku flitet per forume tjera ?

Tek forumet tjera krijohet alergji nqs permendet nje forum. :)
Nuk mendoj se vetem ketu flitet per forume te tjera, nje forum pa censur eshte edhe shqipopedia
Dhe sa per temen qe eshte fshire nga forumi Mandit nuk e di, por si i kam thene edhe Oltit nuk besoj se e ka fshire Mandi. 

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#41 ne: 26-01-2020, 13:26:46
Forumet shqiptare jane rralluar aq shume sa keto qe kane mbetur duhen mbajtur si uji paket. Eshte e vertete qe sot jane mediat sociale si fb qe mbizoterojne, por provoni te gjeni nje teme diskutimi pasi kane kaluar disa dite, per te mos thene pas muajsh e vitesh dhe do te shihni kufijte e mediave sociale. Mediat sociale jane per konsum te momentit dhe kryetituj pa hyre ne thelb.
Ne forum temat jane baza, diskutimi ka thellesi, i ke pergjithmone lehtesisht te gjetshme dhe mund te bisedohet per vite me radhe nese eshte e nevojshme. Keshtu qe mendoj se forumet duhet te shohin njeri tjetrin si partnere te mundshem e jo si konkurente qe duhen shkaterruar.
 
« Editimi i fundit: 20-10-2020, 00:31:58 nga InfoZ »

 • Postime: 1129
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#42 ne: 29-04-2020, 11:41:38
Forumet shqiptare jane rralluar aq shume sa keto qe kane mbetur duhen mbajtur si uji paket. Eshte e vertete qe sot jane mediat sociale si fb qe mbizoterojne, por provoni te gjeni nje teme diskutimi pasi kane kaluar disa dite, per te mos thene pas muajsh e vitesh dhe do te shihni kufijte e mediave sociale. Mediat sociale jane per konsum te momentit dhe kryetituj pa hyre ne thelb.
Ne forum temat jane baza, diskutimi ka thellesi, i ke pergjithmone lehtesisht te gjetshme dhe mund te bisedohet per vite me radhe nese eshte e nevojshme. Keshtu qe mendoj se forumet duhet te shohin njeri tjetrin si partnere te mundshem e jo si konkurente qe duhen shkaterruar.
 

Mese e vertet Olti.

Temat e fundit