Forumet Shqiptare - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Forumet Shqiptare

Vizitor · 21 · 2404

Forumet Shqiptare

Vizitor · 21 · 2404

ne: 09-09-2009, 12:35:34
Tashme ky forum ka disa vite qe ka vdekur, c'rendesi ka eshte online apo jo. Aty shkruan vetem administratori dhe 2 shoke te tije  :)

Ja forumet shqiptar me te medhenje sipas aktivitetit:
www.ForumiShqiptar. com - Njeshi
www.ForumiVirtual.c om - Dyshi
www.Nastradini.com - Treshi
www.Zeriyt.com - medalje druri ( i katerti )  ;)
« Editimi i fundit: 13-09-2009, 02:01:47 nga M A X »

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-09-2009, 12:47:30
Nastradini duket sikur ka aktivitet sepse eshte graduar qe te tregoj anteret e 3 oreve te fundit online :P

Nje forum i sukseshem do te thote qe 10 postismet e fundit mbajen te njejten ore dhe sekonde edhe jo 10 minuta diference.

Me teper aktivitet ka forumi i argetohu.com

pra radha ndrron si:

F.SH
F.V
Z.Y
F.A


 Postimet E Fundit      
[Diskutime te Lira ( Zone e Lire)]    Po t'ju ftonte postuesi para juve te dilni per Kafe do dilini??? nga cuore_dei_angeli    Sot ne 12:43:13 MD
[Diskutime te Lira ( Zone e Lire)]    Po t'ju ftonte postuesi para juve te dilni per Kafe do dilini??? nga Bul    Sot ne 12:38:21 MD
[Zone e Kuqe]    ME SA VETA DONI TA BENI............... . nga DoNcHjA    Sot ne 12:35:55 MD
[Chit & Chat]    VIPI I JAVES!!! nga DoNcHjA    Sot ne 12:28:11 MD
[Diskutime te Lira ( Zone e Lire)]    Po t'ju ftonte postuesi para juve te dilni per Kafe do dilini??? nga Sibora    Sot ne 12:27:12 MD
[Chit & Chat]    VIPI I JAVES!!! nga Sibora    Sot ne 12:26:15 MD
[Muzika]    Kenga e momentit qe po degjoni nga Angel_Girl    Sot ne 12:23:07 MD

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-09-2009, 14:06:18
Fatkeqsisht forumet e bera me vBulletin nuk kane nje faqe me statistikat e perditshme per te bere nje krahasim sa me te qarte.
Teksa po shihja tani forumi i argetohu.com paska vertete shume anetare aktive qe shkruajne vazhdimisht, por nga ana tjeter ZY dhe forumi i Argetohu.com kane pak a shume numer te ngjashem vizitash ne dite.

http://forumi.argetohu.com/index.php?action=stats
http://www.zeriyt.com/stats.html

Keshtu qe per te bere nje krahasim varet se nga e merr krahasimin :)

Sa per AF nuk mund te thuhet se eshte i vdekur, pasi ai ka komunitetin e tij qe e ben te vecante. Mbase nuk ka aq levizje, por ama ka dhe kjo nuk eshte aspak tregues vdekje.

#3 ne: 13-09-2009, 01:39:40
Nastradini duket sikur ka aktivitet sepse eshte graduar qe te tregoj anteret e 3 oreve te fundit online

Nje forum i sukseshem do te thote qe 10 postismet e fundit mbajen te njejten ore dhe sekonde edhe jo 10 minuta diference.

Me teper aktivitet ka forumi i argetohu.com

pra radha ndrron si:

F.SH
F.V
Z.Y
F.A


 Postimet E Fundit      
[Diskutime te Lira ( Zone e Lire)]    Po t'ju ftonte postuesi para juve te dilni per Kafe do dilini??? nga cuore_dei_angeli    Sot ne 12:43:13 MD
[Diskutime te Lira ( Zone e Lire)]    Po t'ju ftonte postuesi para juve te dilni per Kafe do dilini??? nga Bul    Sot ne 12:38:21 MD
[Zone e Kuqe]    ME SA VETA DONI TA BENI............... . nga DoNcHjA    Sot ne 12:35:55 MD
[Chit & Chat]    VIPI I JAVES!!! nga DoNcHjA    Sot ne 12:28:11 MD
[Diskutime te Lira ( Zone e Lire)]    Po t'ju ftonte postuesi para juve te dilni per Kafe do dilini??? nga Sibora    Sot ne 12:27:12 MD
[Chit & Chat]    VIPI I JAVES!!! nga Sibora    Sot ne 12:26:15 MD
[Muzika]    Kenga e momentit qe po degjoni nga Angel_Girl    Sot ne 12:23:07 MD


Ja ke fut kot ose je duke genjy me dashje :D

Nastradini e ka 60 min identify dhe dalin vetem persona qe kan me pak se 60 min.

Kete argetohu.com se njifja sepse mua me pelqen te rrij ke forumet shqiptar dhe jo kosovare.
I hodha nje sy por aty shkruan vec administratori me 10 shoke e shoqe te tije, pra forum kot :D.

Shife sa minuta qendron i identifikum te argetohu 2147483647, pra une identifikohem sot edhe rezultoj online edhe pas nje muaj!  :D ;)
Nuk merke hic vesh nga forumet. Dhe mos i bej copy paste nastradinit ne kohe dreke sepse ne dreke ne asnje forum ska aktivitet.

Pashe statistikat qe me tregoj Max dhe i pashe dhe ka Nastradini ska krahasim :D

Ngelet klasifikimi im:

1)ForumiShqiptar.com - Njeshi i paaritshem, forumi i vertete i gjithe shqiptarve ne internet.

2) Ne vend te dyte haen koke me  koke forumivirtual.com dhe Nastradini.com

Pastaj vjen zeriyt dhe gjithe me radh.

Kam vite xhaja me forum njeh edhe forume qe ju si keni pare ndonjehere sepse ka vite qe jan kthyer ne varreza.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 13-09-2009, 01:56:29
Forumisti , edhe ato 60 minuta jane te teperta .
Perse mos vendoset 5 min e fundit? por 60?

nejse per mua vendosni edhe nr 1 cdo forum sepse sme intereson..
Fakti qe jane kthyre forumet ne varreza ndodh per shkak te Facebook..

Ai eshte kundershtari yne me i madh.. dhe sa do ekzistoj ai ne jemi nen hije te tij.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 13-09-2009, 01:58:16

Kete argetohu.com se njifja sepse mua me pelqen te rrij ke forumet shqiptar dhe jo kosovare.

Ca eshte kjo "shqiptar" dhe "kosovar"? Qekur termi "kosovar" qenka kthyer ne term ekstra-shqiptar?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 13-09-2009, 02:02:52
I ndava postimet dhe krijova teme me vete sepse diskutime e tejkaloi qellimin e temes qe ishte perpara.

Po shihja statistikat e forumit te Nastradini.com dhe s'mund te them gje tjeter vecse respekte per aktivitetin qe kane. Goxha numer postimesh.

#7 ne: 13-09-2009, 02:09:39
Forumisti , edhe ato 60 minuta jane te teperta .
Perse mos vendoset 5 min e fundit? por 60?

nejse per mua vendosni edhe nr 1 cdo forum sepse sme intereson..
Fakti qe jane kthyre forumet ne varreza ndodh per shkak te Facebook..

Ai eshte kundershtari yne me i madh.. dhe sa do ekzistoj ai ne jemi nen hije te tij.

Ketu ke fol tamam plak. Nuk e di pse e lini te gjithe 60 min ndoshta do na e shpjegoj Max qe eshte webmaster. Per te pare sa jan online kish qen me mire 5 min sic thu ti.
Por ai i argetohu ja kish fut kot fare 1 milion minuta :D.
Facebook i mblodhi te gjithe ne nje faqe global dhe robt diskutojne aty ke te drejte.

Max- me keqkuptove, nuk dua te them se kosovaret jan Ufo, por dihet se kush jan forumet me pjesmarje te madhe shqiptare dhe kush kosovare. Une spara e kuptoj mire dialektin kosovar dhe me ka pelqy me fol me shqiptar nga shqiperia.

Dikur ka pas qene forumihorizont.com nese e njifni ka qene nje nga forumet me te mire per me kalu kohen sepse kishte shume aktivitet dhe njerez me vlera por ate e ngordhi forumivirtual.com qe u krijua i ri nga disa anetare te forumit horizont dhe e ben me bukur.

Ama deri para 2 vitesh ka qene edhe forumi yt Max, direkt pas shqiptarit mbaje zeriyt. Kush jan shkaqet qe ka rene pervec facebookut?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 13-09-2009, 02:18:18
Une pervete jam i kenaqur me ZY. Nuk me duket se ka renie.
Me shume se sa numri i postimeve, ka rendesi cilesia e tyre dhe mbi te gjitha numri i klikimeve. Sic thashe forumet vB nuk  kane nje opsion qe lejojne te gjurmosh statistikat. Forumi i Nastradinit i ka ato, por s'ka aktivizuar gjurmimin e klikimeve. Keshtu qe s'mund ta bejme nje krahasim. Sidoqofte, thashe qe respekte per aktivitetin e postimeve qe kane.

Sa per Facebook. Personalisht s'e shoh si rrezik sepse forumet dhe FB kane komplet funksione te ndryshme.
Ndersa ne FB lidhesh me nje rreth te ngushte njerezish, te cilet ne shumicen e rasteve dhe i njeh personalisht, nga ana tjeter nje forum eshte me i hapur dhe me i gjithanshem.
Une pervete nuk ma ndjen te shkruaj dhe aq ne FB sepse e di qe maksimumi do ta lexojne ato disa veta qe kam si miq, ndersa ketu e di qe do jene me qindra apo dhe mijera, pasi eshte i hapur dhe do jete ketu dhe per vite me radhe i hapur per cdokend.
Te flasesh ne FB eshte si te flasesh te shpija jote. Te flasesh ne forum eshte sikur ke dale te sheshi qendror i qytetit.

#9 ne: 13-09-2009, 02:32:52
Une pervete jam i kenaqur me ZY. Nuk me duket se ka renie.
Me shume se sa numri i postimeve, ka rendesi cilesia e tyre dhe mbi te gjitha numri i klikimeve. Sic thashe forumet vB nuk  kane nje opsion qe lejojne te gjurmosh statistikat. Forumi i Nastradinit i ka ato, por s'ka aktivizuar gjurmimin e klikimeve. Keshtu qe s'mund ta bejme nje krahasim. Sidoqofte, thashe qe respekte per aktivitetin e postimeve qe kane.

Sa per Facebook. Personalisht s'e shoh si rrezik sepse forumet dhe FB kane komplet funksione te ndryshme.
Ndersa ne FB lidhesh me nje rreth te ngushte njerezish, te cilet ne shumicen e rasteve dhe i njeh personalisht, nga ana tjeter nje forum eshte me i hapur dhe me i gjithanshem.
Une pervete nuk ma ndjen te shkruaj dhe aq ne FB sepse e di qe maksimumi do ta lexojne ato disa veta qe kam si miq, ndersa ketu e di qe do jene me qindra apo dhe mijera, pasi eshte i hapur dhe do jete ketu dhe per vite me radhe i hapur per cdokend.
Te flasesh ne FB eshte si te flasesh te shpija jote. Te flasesh ne forum eshte sikur ke dale te sheshi qendror i qytetit.

Vizitor ka zeriyt.com sepse ka emrin qe e ka fituar nder vite, me vjen mire qe je i kenaqur.

Per sa i perket facebook nuk jam dakort me ty lal, pse do thush ti? sepse ne facebook ke grupe me 20 000 shqiptar apo 50 mije shqiptar dhe cdo dite shtohen. Edhe keto grupe mund te diskutosh kan nje si tip forumi ku shkruan tema te reja dhe te pergjigjen. Facebook eshte bere edhe si forum,  nuk jan familje apo shoqeri 50 000 veta.............

Une nuk e pelqeja shume facebook ne fillim por pashe qe te gjithe qendrojne aty edhe vetem sdu me nejt :D

Per mendimin tim ka te drejte URL qe facebook pak e nga pak po i vret shume faqe shqiptare.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#10 ne: 13-09-2009, 08:24:58
Nuk po merrem me pjesen tjeter te diskutimit se nuk kam lexuar shume por po perqendrohem te

Citim
Per mendimin tim ka te drejte URL qe facebook pak e nga pak po i vret shume faqe shqiptare.

Nese dini ta perdorni facebook eshte nje menyre perfekte per shtim trafiku ose perfitim te drejtperdrejte !
Une kam ber disa lojra per facebook dhe njera prej tyre arriti me 13.000 lojtar unik ne dite dhe mos te flasim per fitim nga adsense sa kam pasur ate dite...me nje loje tjeter morra trafik per nje nga faqet e mia, dhe jo pak por 8200 vizita ne dite (ne nje faqe qe kishte rekord 1000 vizita !)

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 13-09-2009, 08:40:08
Ca eshte kjo "shqiptar" dhe "kosovar"? Qekur termi "kosovar" qenka kthyer ne term ekstra-shqiptar?
Ky term po përdoret gjithnjë e më tepër nga disa 'shqiptar' apo më mirë të themi koqevar (kosovar).
Në territorin shqiptar të hapsirës gjeografike të quajtur 'Kosovë' ka vetëm Shqiptar e asgjë tjetër. Kjo krijesë artificale (kosovar) që po mundohen ta krijojnë nuk do të mbijetoj ashtu siq nuk po mbijeton as ai flamuri i tyre. Flamuri ynë për neve që jetojmë në atë hapsirë: ka qenë, është dhe do të jetë Flamuri Kombëtar Shqiptar, sepse  ne jemi Shqiptar dhe pikë.
...Sa i përket temës:
Citim
Personalisht s'e shoh si rrezik sepse forumet dhe FB kane komplet funksione te ndryshme.
Kjo është e vërtetë.
Tjetra te neve gjithmonë diçka e re tërheq, e me kalimin e kohës zbehet. Edhe ky vrap pas FB me kohë do të zbehet  ;)

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 13-09-2009, 10:29:34
Nuk po merrem me pjesen tjeter te diskutimit se nuk kam lexuar shume por po perqendrohem te

Nese dini ta perdorni facebook eshte nje menyre perfekte per shtim trafiku ose perfitim te drejtperdrejte !
Une kam ber disa lojra per facebook dhe njera prej tyre arriti me 13.000 lojtar unik ne dite dhe mos te flasim per fitim nga adsense sa kam pasur ate dite...me nje loje tjeter morra trafik per nje nga faqet e mia, dhe jo pak por 8200 vizita ne dite (ne nje faqe qe kishte rekord 1000 vizita !)

Joni ti del prap tek fjala ime primare , qe jemi nen hijen e tij. . Ti i fitove ato vizita sepse te ka dhene te drejten facebook qe ta besh, mos harro se keto qe ben tani ajo firme gjigande eshte vetem nje karem per ti mbledh te gjithe aty.. Me programues me artiste e ku di une cfare tjeter sherbimesh ka bere.. Vertet ajo te jep ty tani por ka per ti marre prap mbarpa me menyren e tyre.

Dhe une e perdor vetem per reklama fb sepse sme terheq te shkruaj apo te diskutoj me antar te tjere aty qe u intereson gjithcka qe dikush ben.. nga mendimi i momentit deri se ke foto komentoji dhe pse e beri kete.

Me pak fjale qendroj tek ai mendim.
|Rreziku me i madh global eshte facebook..

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 13-09-2009, 10:32:39
Ky term po përdoret gjithnjë e më tepër nga disa 'shqiptar' apo më mirë të themi koqevar (kosovar).
Në territorin shqiptar të hapsirës gjeografike të quajtur 'Kosovë' ka vetëm Shqiptar e asgjë tjetër. Kjo krijesë artificale (kosovar) që po mundohen ta krijojnë nuk do të mbijetoj ashtu siq nuk po mbijeton as ai flamuri i tyre. Flamuri ynë për neve që jetojmë në atë hapsirë: ka qenë, është dhe do të jetë Flamuri Kombëtar Shqiptar, sepse  ne jemi Shqiptar dhe pikë.
...

Jam shume dakord me ty biles edhe e kam denuar shume here veprimin e disave qe bejne faqe me   emri-ks.com .

perse -ks.com? pra qe aty fillon problemi disa qe vecohen dhe disa qe i vecojne..

nejse perhere popull pa koke kemi qene per kete arsye na bene edhe cop cop ..

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 13-09-2009, 14:13:47
Tashi per sa i perket forumeve, ne internetin shqiptar ofrohen shume forume, qe nga ato forumshat qe i bojn kalamojt 13 vjecar e deri te me seriozet. Sic qeka thon edhe ktu (me te drejt) sot per sot forumi me i mire e me i kompletuar shqiptar eshte FSH.com. Pervecse ka trafik te madh, e anetar te shumte online ka dhe vecorin kryesore qe e dallon nje forum nga nje tjeter: ka anetar me cilesi. Per tema nga me te shumllojshmet, qy prej atyne te historise (per shemull), deri ke sporti apo politika mund te bosh muhabet virtual cilsor, gjo qe e ke veshtir ta bosh ne forume te tjera. Besoj se antaret cilesor shkojne te fsh.com si pasoje e vjetersise si forum (10-11 vjet), indeksimi i mire ne google, nami qe i ka dale (i merituar).

Ca jan kto forumet albforum, horizonti,leshi preshi apo forumet e cerrave me tema "mirmjes" e "mirmroma" kan cof iher e mire. Nuk behen me. Kte forumin Nastradini, sot per her te pare e pash, gjo qe tregon qe s'ka pas ate nivel qe te vinte ne veshin tim  :D. Dezanji qeka e dobet, shkrukan te njejtat persona, i tuf "gocash" (ne thojza se s'dihet ca mund te jen) qe ndiqen neper postime nga meshkujt te harbuar lol. Nuk pash cilesi me llaf. Ndoshta gaboj, po per aq sa pash kte pershtypje me la. Mgjth, s'besoj te jemi i gabum. Ky forum do arrij pikun (noshta e ka arrite) e pastaj do bjere posht. :hehe))

Tashi per ZY....:)
Une te ZY kam bo bookmark vetem ket seksion ku po shkruj, ndersa si forum (me seksionet e tjera nuk me pelqen/terheq).Mduket se e kam komentu edhe ne nje teme tjeter, po nqs do Makso qe ZY te bohet konkurent e nqs do qe te rritet duhet ta kthesh SMF ne Vbulletin, blej edhe naj skin te bukur edhe ke per ta pa shume shpejt ndryshim. Kjo SMF eshte shume e ftoht me lla,  plus edhe qe e ke ngarku shume me kto bannerat djathtas, etiketat (qe duhet heq fare per mu), headeri qe te vret syt (duhet dicka e thjesht), ngushtimi qe i ke bo forumit, kur duhet ta gjanoje. Nese e kthen ne Vb do te kesh nje rritje te menjehershme. Ti e di un e bona timen.  :D.

P.S. per kosovar-shqiptar, ndaj mendim te njejt me te sipermit. Lloqe-Lloqe njerzisht pa palc historike.
P.S2 forumivirtual.com s'u hapka me linkun direkt. sa per info. se qe kur humen databazen s'kane ardh me ne vete, e s'besoj se do vijne.
p.s.3 forumi me i vizitum qeka www.kalomir.com/Bisedime/ , 172 veta online. hihihii

Ahhh, edhe per faqebukun se harrova. O e vertete qe sot fcb eshte faqja me e vizitume nga shqiptaret, aq e fuqishme eshte bo sa ato te gjendjes civile mund ta shfrytzojn per databaz per grupmoshen 13-25 vjec. Tani eshte ne pik  po me vone do t'e bjer edhe kjo si faqe (ne Shqiperi). Gjynof me vjen qe kur ishim iher e i koh gjimanzist s'kena pas kshu kushtesh, se do kishim bo kerdin ne dashnore. Tashi qe jan bo kushtet s'na qas mo njeri :P. Sa per ate qe paska thon ai me lart qe fcb eshte edhe forum, e paska myt fare, ik mso iher ca jane discussion-et e fcb me forumin. Gjona krejt te ndryshme.

Hajt shnet, as hartimet "si i kalut pushimet verore" si kam pas bo kaq te gjata.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 13-09-2009, 14:22:44
Ju rrofshi per sugjerimin, por ZY s'ka per te kaluar ndonjehere ne vB.
SMF e ben punen perfekt, plus kostumizmet qe kemi bere ne s'mund t'i gjej as ne vB e asgjekundi tjeter.
Sa per dizajnin mund te keni te drejte, por po punojme per nje te ri.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 13-09-2009, 14:28:12
Cuditem pse ZY pe leni aq mbrapa, mua per vete me duket forum i mire,sidomos qe ne kete forum antaret nuk merren me tema palidhje siq jane ne forumet : argetou,kalomir,knaqu e bla bla... Ne ato forume shumica e antareve humbin kohe ne disa tema shume palidhje si : si do ja kishe lene emrin postuesit me lart, cfare po mendoni, cfare po shikoni e dhejtra tema palidhje qe smendoj qe duhet te diskutohet ne to, si dhe antaret postoje vetem sa me shume pergjigjje vetem e vetem sa per te dalur ne krye te top posters gje e pavlere apo jo?
Une per veten time e adhuroj kete forum sepse shume gjera i kam mesuar nga ky forum sidomos nga bota e webmasterizmit:P
Gjitha te mirat
ALBeagle
P.S duke shpresuar qe forumet shqiptare te dalin nga kjo krize qe i ka kapluar  ^o)
P.S2 e sa per dizajnin MAX nuk te sygjeroj qe te kalosh ne VB edhe keshtu eshte mire eshte  i vetmi forum shqiptar qe ka SMF me duket te gjithe jane Vbulletin  hmmmmm:

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 13-09-2009, 14:37:55
Pikerisht ky fenomen i vB eshte bere sic ishte phpBB para disa vjetesh. Kjo mbase ka nje ane pozitive sepse perdoruesit jane te familjarizuar me te pasi e gjejne kudo, por sic mund ta kem thene dhe nje here tjeter programi i forumit eshte pjese e identitetit te tij dhe SMF eshte yni qe ne fillimet e tij.
Fsh.com vB
ZY SMF
Albforumi UBB

etj etj etj

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 13-09-2009, 15:04:27
Ju rrofshi per sugjerimin, por ZY s'ka per te kaluar ndonjehere ne vB.

Ok ok, situata eshte ngjashme me Shqipnin 1987. Pati ardh ateher i gjermon,kancelari i Bavarise, cun i bukur (qe n'kte rast jom un) e i pati thon Ramiz Alise (qe je ti Max) nderroje sistemin (SMF-Vb) por Ramizi nuk i shkeli parimet marksiste-leniniste. :D

Perfundimi dihet  :D.

Gjithsesi, j/k, bo ca te dush, i sugjerim miqsor bona.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 13-09-2009, 15:08:37
LOL, krahasim jo i drejte sepse komunizmi ishte ne vdekje e siper, ndersa OpenSource eshte e ardhmja e internetit :P

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 13-09-2009, 15:30:30
LOL, krahasim jo i drejte sepse komunizmi ishte ne vdekje e siper, ndersa OpenSource eshte e ardhmja e internetit :P

Krahasimi ishte sa per te theksu faktin qe ai gjermoni ishte cun i bukur :D.

Drejt OpenSource eshte e ardhmja, si filozofi, po jo gjith skriptet open kane te ardhme, ca dot n'jelin rruges. Masanej ka raste kur produkte me pages kan nje shkalle cilsie me te lart, sidomos ne skriptet e popullarizume. :)

Temat e fundit