Forumi Shqiptar (.net) - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Forumi Shqiptar (.net)

Forumi Shqiptar (.net)

· 22 · 4344

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 08-12-2008, 14:32:41


ForumiShqiptar.net eshte krijuar para gati dy vjetesh nga anetare te larguar nga forumishqiptar.com
Duhet pranuar se edhe ky forum ka nje komunitet te konsiderueshem qe e mban shume aktiv forumin.
Nje gje negative qe shoh une ne kete forum eshte moskrijimi i nje identiteti edhe dy vjet pasi jane larguar nga forumishqiptar.com
Ne pamje te pare forumi duket si nje klon i FSH.com edhe se ka disa vecanti te tij qe e dallojne.
Nje tjeter problem paraqesin reklamat e Adsense te cilat ne kreyfaqe paraqesin vetem reklama publike, qe nuk i sjellin ndonje fitim faqes. Prandaj me habit fakti se si administratoret nuk i heqin fare ato ne nje kohe qe nuk vjelin gje prej tyre.

Forumi i FSH.net http://www.forumishqiptar.net/index.php
Portali i FSH.net http://www.forumishqiptar.net/portali.php

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 08-12-2008, 14:41:43
me mire ti largojne ato nga faqja e pare, vetem sa bezdisin vizitoret e faqes

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-06-2009, 21:23:54
HAhahahhahha,nuk jane shume profesional ore,ose nuk dine,psh tek portali kuizi i milionerit,ma ka vjedhur mua linkun,por nje dite e nderrova emrin e forumit. nga bisedo-your-talk.com ne bisedoj.albanianfor um.com,po te klikosh tek kuizi i milionerit tani nuk del asgje....

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 12-06-2009, 09:23:22
Prej disa ditesh ky forum eshte offline. Di njeri gje cfare ka ndodhur?

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 12-06-2009, 13:30:16
Si duket kane degjuar keshillat tona...dhe po punojne...

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 09-07-2009, 00:59:33
Sic duket i kane vene kycin sepse u bene jave (apo muaj?) qe nuk eshte me online.

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 09-07-2009, 17:02:59
 :( :( :(Vertet qe u bene rreth nje muaj.

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 27-07-2009, 10:04:16
FSH.net vjen perseri online. Ketu mund te lexoni njoftimin zyrtar:

http://www.forumishqiptar.net/showthread.php?t=49
Citim
Me pak fjale kompania ku hostohej Forumi shqiptar u godit dhe mbi 100,000 faqe interneti u shkaterruan dhe u fshine perfshi ketu dhe Forumin Shqiptar.

Gjate ketij muaji jam munduar te rivendos te dhenat por pa sukses dhe per kete gje i kerkoj falje te gjithe anetareve qe kane humbur postimet e tyre dhe gjithashtu qe cdo arkiv qe ishte akumuluar prej rreth 3vjetesh eshte shkaterruar duke filluar ketu nga emrat e regjistruar dhe duke perfunduar tek informacionet qe forumi dispononte.

Backupin e fundit qe kisha bere e kisha lene brenda ne host pasi ato muaj kam qene shume i zene me probleme personale dhe po mundohesha tja transferoja forumin dikujt tjeter para se gjithe kjo te ndodhte por fatkeqesisht cdo gje ndodhi perpara se forumi ti transferohej dikujt tjeter.

Pra forumi eshte rindertuar nga fillimi dhe cdo gje e ndertuar tre vitet e fundit ka humbur pergjithmone.

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 27-07-2009, 15:57:42
....dhe sbesoj me se do vazhdoje me sic ka qene...fatkeqesisht ... :S

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 27-07-2009, 17:30:29
Dhe skishin asnje backup te databazes?! Se kuptoj se cfare te kushton nje gje e tille. Une kam implementuar nej script qe merr te gjitha databazat, i kompreson, dhe mi dergon me email cdo dite. Nje gje e tille mund t'i kishte shpetuar jeten dhe FSH.. :S

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 27-07-2009, 20:21:31
PO ti je njesh mo :P sflasim per ty ne  :-[

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 27-07-2009, 23:20:42
Dhe skishin asnje backup te databazes?! Se kuptoj se cfare te kushton nje gje e tille. Une kam implementuar nej script qe merr te gjitha databazat, i kompreson, dhe mi dergon me email cdo dite. Nje gje e tille mund t'i kishte shpetuar jeten dhe FSH.. :S

Ndaje dhe me ne kte skriptin :)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 28-07-2009, 13:57:46
PO ti je njesh mo :P sflasim per ty ne  :-[
he mo se skam shpik gje  :P

@MAX:
Kodi: [Zgjidh]
http://www.zeriyt.com/webprogramim-server-side/email-backup-automatik-te-databazave-mysql-t57958.0.html;new#new:)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 29-07-2009, 21:41:22
Keto dite jam verdallosur pak ne FSH.net dhe mesa kam pare ata kane nisur cdo gje nga 0, dhe sdo ta fare kene te lehte... Une vertet nuk kuptoj sesi nje faqje me nje trafik te konsiderueshem (e jo me forum) te mos kete ASNJE backup offline te databazave, qofte edhe nje antik.

Keto fakte me bejne te kuptoj se stafi i tyre nuk eshte aspak serioz (lere qe la nje forum mbi 1 muaj offline njeher). E vetmja gje qe mund ta nxjerri nga lluca FSH ne keto momente eshte nje qeveri e re! :D

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 30-07-2009, 00:08:21
E fute dhe ketu politiken mo?Nejse u dogj karta Rama :P .Pse nuk i beni nje oferte ju si Webmastera,tja blini domainin dhe te gjith ne te japim kontributin tone + dhe ish antaret e tjere :D .

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 30-07-2009, 14:59:47
E fute dhe ketu politiken mo?Nejse u dogj karta Rama :P .Pse nuk i beni nje oferte ju si Webmastera,tja blini domainin dhe te gjith ne te japim kontributin tone + dhe ish antaret e tjere :D .
nuk e shesin, se kam pyetur :)

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 20-05-2011, 01:30:23
Qenka mbyllur ky? (Perseri)

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 20-05-2011, 13:39:33
Kane gati 7 muaj qe eshte mbyllur si forum, nqs webmasteri i faqes FSH.net eshte i interesuar te shesi domain ne fjale jam gati ti ofroj nje cmim.

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 02-07-2011, 20:01:56
Qenka rihapur!

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 24-07-2011, 08:54:54
Pershendetje te gjitheve

Kam pasur nje emer te regjistruar ketu shume kohe me pare por nuk mbaj mend pseudonimin qe kam regjistruar dhe per shkak te kesaj teme mora mundimin te regjistroja dhe kete pseudonim. Deshiroja te falenderoja hapesin e temes (oltin) per kete teme dhe te gjithe anetaret e tjere te ketij komuniteti.

Une jam webmasteri i ForumiShqiptar.net dhe ju olti ma merr mendja se duhet ta dini me mire se cdokush tjeter ne kete forum historikun e fsh.net dhe per cfare arsye u hap si forum (gjithmone nese je olti qe kam biseduar njehere e nje kohe kur kam pasur forumin rinor ketu e 7 vjet me pare).

Renia e aktivizimit te anetareve te ForumiShqiptar.net kishte kryesisht te bente me humbjen e databazes, ku shume veta u merziten perfshi ketu dhe mua se tek e fundit nuk i thone pak nje pune prej disa vitesh te humbi brenda pak sekondash. Faji normalisht bie mbi administruesit e faqes ku ne ta perfshihem dhe une sepse ishte neglizhence e jona duke menduar qe serverat ishin paguar per te menaxhuar dhe nuk na besohesh qe do ndodhte ajo qe ndodhi dhe fakti qe une ndodhesha ne Shqiperi atehere me pushime nuk ndihmoj aspak.

Gjithsesi nuk i ve faj askujt pervec vetes sime por jane gjera qe ndodhin dhe pesimi besoj se mu ka bere mesim tashme dhe shpresoj mos ti ndodhi askujt ajo qe na ndodhi ne, gjithsesi jemi munduar te kultivojme prape arkiven dhe materialin qe posedonim por  eshte e veshtire te behet dhe te mblidhet ai material qe egzistonte ne ato faqe. Nuk dua te krahasoj ketu materialet qe cdo faqe shqiptare posedon por ishte vertet nje nga forumet me te mire Shqiptar dhe as nuk kam deshire ta mburr por i falenderoj te gjithe ata anetar qe dhane kontributin e tyre dhe qe vertet me vjen shume keq qe neglizhova me besimin e tyre dhe qe humba gjithe ato arkiva te shkelqyera poezish, tregimesh, libra, perkthime dhe shume e shume te tjera dhe dua te falenderoj gjithe stafin e vjeter te atij forumi dhe ne vecanti anetaret Whisper, Aida, Elda, Ildushe, Teta, Lenci etj etj!

Persa i perket fatit te ri per ForumiShqiptar.net ska per te pasur asnjehere materialin qe ka pasur dhe ndoshta as ritmin qe kishte por te jeni te sigurte qe forumi do jete pjese e arkivave Shqiptare ne internet dhe ka per te egzistuar si shenje proteste ndaj ForumiShqiptar.com dhe maskaralleqeve qe behen ne ate forum dita-dites me shume.

Por gjithsesi deshiroj ti pergezoj shume e shume anetare te fsh.com pasi tek e fundit shume nga ne perfshi ketu dhe une kemi dhene kontributin tone neper arkivat e faqet e atij forumi.

A eshte ForumiShqiptar.net per shitje? As ka qene dhe as nuk do te jete ndonjehere per shitje, nuk mund te shitet dicka qe lindi si frut kundershtimi i nje palo forumi grek qe maskohet me nje pamje SHQIPTARI!

Ju uroj gjithe te mirat
Albanian

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 24-07-2011, 19:20:27
Me vjen mire qe e keni ringritur forumin.
Vetem nje kritike do te kisha une pas ketyre qe ke shkruar ketu: mos e mbaj faqen thjeshte dhe vetem per inat te dikujt apo te nje faqe tjeter. Secili ka vendin e tij dhe secili punon sipas menyres se tij, por askush s'duhet te kete qellim ne vetvete te jete ana e kundert e dickaje tjeter.

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 24-07-2011, 23:08:39
''Ana e kundert e dickaje tjeter'' MAX ka qene njehere e nje kohe kur dhe ky forum si shume e shume te tjere (per mos te thene te gjithe) eshte ngritur me ate synim qe ti po mohon keshtuqe nese thua dicka te tille del ne kontradikte me ate cfare ky forum perfaqeson apo jo? (Ndoshta jam gabim por sidoqofte mendimi im personal ky.)

Normalisht qe secili ka vendin e tij dhe sjam perpjekur asnjehere ti ze vendin askujt dhe kemi punuar gjithmone sipas menyres sone dhe pavaresisht nga mendimet e te tjereve une per vete jam mese i kenaqur per cdo gje thjesht koha na pengon me shume tashme per tu marre me te tilla gjera.

Gjithe te mirat

Temat e fundit