Si te Instalojme nje vbulletin Style - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te Instalojme nje vbulletin Style

Si te Instalojme nje vbulletin Style

· 1 · 861

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 10-01-2011, 00:09:49
Si te Instalojme nje Stil ne vBulletin ,ketu do e tregoj me Imazhe kete.
Me ndiqni;

Ne Shembull kam nje Theme qe quhet fancyred
Ne fillim e Hapin dosjen .zip ,brenda Dosjes qe hapen duhet te jete nje xml file qe do e perdorim ne Panelin e Administrimit,nje instruction txt,dhe nje Folder qe permban emrin e Themes fancyred qe do e hudhim ne ftp sepse kjo i ka imazhet brenda.Gjith ashtu do dali edhe PSD por nuk eshte e domosdoshem.por ka edhe theme qe duhet te perdoret psd.Folderin fracyred e marim dhe e hudhim ne ftp brenda tek .../forumi/images (disa theme jane ndryshe mund te qellojne qe duhet ti hudhni ne root ,domethen ku eshte forumi)
Kur mbaron Ngarkimi i Folderit ne ftp ,e hapim panelin e Administrimit dhe shkojme tek Styles & Templates -- Download / Upload Styles
Ne Pjesen Import Style XML File e hapim Filen .xml qe kemi ne kompjuterKlikoni ne IMPORT dhe prisni qe dosja te NgarkohetMbase te mbaroj Ngarkimi Klikoni ne butonin DoneStilin e ri per ta zgjedhur si Theme kryesore shkoni tek vBulletin Options --> Style & Language Settings --> Edit Settings
Ne menun qe hapet ne default style zgjidhni fancyred style dhe klikoni ne SaveBurimi: http://www.albcoders.com/f279/si-te-instalojme-nje-vbulletin-style-tregim-me-imazhe-28/


Temat e fundit