Vanilla Forums - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vanilla Forums

Vanilla Forums

· 9 · 1562

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 19-01-2010, 13:18:49
Vanilla Forums eshte nje tjeter skript falas dhe open source per forume. Edhe se ky forum nuk eshte aq i njohur sa disa te tjere, perseri mbetet interesant per t'u marre ne konsiderate nga webmastera dhe administratore forumesh qe duan te ndertojne ndonje komunitet te ri.
Vanilla Forums ka nje strukture te vecante, qe e ben me interesante se shume te tjere qe ne pergjithesi pak ndryshojne nga njeri-tjetri.

http://vanillaforums.org/
Shkarkojeni: http://vanillaforums.org/download/

Ose nese deshironi te ndertoni nje forum te hostuar falas mund te shikoni ketu: http://vanillaforums.com/

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 26-10-2010, 21:41:33
Vanilla forums ka marre nje opsion shume te perdorshem sefundi. Kujt i nevojitet nje forum i vogel per nje websit ekzistues, mundet qe te perdore Vanilla dhe ta fuse lehtesisht kete forum brenda sitit apo blogut- dhe kjo vetem duke perdorur nje JavaScript te thjeshte. Vanilla forum ofron dhe shtojca per integrim ne Wordpress e Blogger. Lexoni ketu per me shume http://vanillaforums.com/blog/embed-vanilla/

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 29-10-2010, 14:38:51
Gjithmone me ka pelqyer vanilla.

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 29-10-2010, 20:10:43
Une do ta vendosi ne nje forum qe jam duke bere. Duke u nisur nga ajo se edhe skripti qe nje forum perdor, tregon unikitet une po zgjedh kete sepse nuk e ka asnje forum shqiptar, dhe pak a shum pershtatet me tematiken e forumit :)

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 29-10-2010, 23:34:03
Une do ta vendosi ne nje forum qe jam duke bere. Duke u nisur nga ajo se edhe skripti qe nje forum perdor, tregon unikitet une po zgjedh kete sepse nuk e ka asnje forum shqiptar, dhe pak a shum pershtatet me tematiken e forumit :)

Pac sukses atehere. :)

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 30-10-2010, 16:04:07
Pershtypjet e para jane shume te mira. Eshte i thjeshte, elegant dhe modern. E vetmja e mete deri me tani eshte se nuk kane shume theme dhe se edhe per gjerat baze te nje forumi duhet te instaloj plugins.

Cka me pelqeu eshte se ka edhe veqori te rrjeteve shoqerore si ato qe mund te krijosh nje faqe tende ne kuader te forumit, te besh bookmark tema te ndryshme, te ndjekes usera e gjera te tilla

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 31-10-2010, 07:57:20
ja ketu e ngarkova un, mund ta shikoni si duket ne panel dhe nga jasht:
http://daard1.vistahosting.cn/forumi/
http://daard1.vistahosting.cn/forumi/dashboard/settings

e-mail: dardi.iphone@gmail.com
pass: test123

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 31-10-2010, 08:41:55
Vanilla forums ka shancin te behet "Wordpress" i forumeve. Licenca e mire (GPL) si dhe pamja e funksionet e thjeshta ia japin kete mundesi.

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 18-12-2010, 00:36:15
Pershtypjet e para jane shume te mira. Eshte i thjeshte, elegant dhe modern. E vetmja e mete deri me tani eshte se nuk kane shume theme dhe se edhe per gjerat baze te nje forumi duhet te instaloj plugins.

Cka me pelqeu eshte se ka edhe veqori te rrjeteve shoqerore si ato qe mund te krijosh nje faqe tende ne kuader te forumit, te besh bookmark tema te ndryshme, te ndjekes usera e gjera te tilla

E ndertove forumin tend duke perdorur Vanilla apo jo? Nese po na e trego si ka dale.

Temat e fundit