vbulletin apo IPB ? - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

vbulletin apo IPB ?

vbulletin apo IPB ?

· 4 · 832

  • Postime: 4
  • Karma: +0/-0

ne: 17-03-2012, 15:21:56
Jam ne hapat e para ( albaniarap.com )

Dhe dua te bej dicka oficiale dhe kam nje ide origjinale.

Sic e kuptuat dua te investoj nje sasi parash qe ta vej ne pune
prandaj desha tu bej kte pyetje!

VBULLETIN 4 apo IPB?

  • Postime: 4
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 17-03-2012, 15:24:35
jam i hapur per njerz qe duan te me ndihmojne :)

PS: me falni nese nuk esht vendi i duhur per kte pyetje.

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-03-2012, 16:36:22
VBULLETIN per mendimin tim eshte me i mire dhe te ofron me teper sherbime dhe mundesi per te ardhmen...

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 17-03-2012, 23:09:33
Ka disa tema ketu qe e trajtojne ceshtjen ne fjale.

http://www.zeriyt.com/vbulletin-40-t64901.0.html

http://www.zeriyt.com/vbulletin-vs-ipb-vs-smf-vs-phpbb-vs-mybb-t62854.0.html

http://www.zeriyt.com/ipboard-invision-power-board-t67830.0.html

Personalisht mes te dyve do te zgjidhja vBulletin. IPB eshte po ashtu i fuqishem, por sec me duken antipatike ata qe e zhvillojne dhe qe e mbajne. Me duket dhe te licencat kane plot pordhe.
Por duhet thene se te dy skriptet jane shume te mire.
Plusi i vetem i IPB eshte se nuk perdoret dhe aq shume nga shqiptaret. Ndersa vB eshte ngado. Ne kete menyre nese perdor IPB do kesh dicka relativisht origjinale, qe pak vete e kane.

Temat e fundit