Web Wiz Forums - Skript ASP per forume - AdminZone

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Web Wiz Forums - Skript ASP per forume

Web Wiz Forums - Skript ASP per forume

· 3 · 1054

  • Postime: 27259
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 20-07-2010, 17:03:07


Per ata administratore forumesh qe duan te ndertojne forume ne server Windows dhe ne gjuhen ASP ekziton nje skript falas i quajtur Web Wiz Forums. Ky skript perdoret gjeresisht nga ata qe posedojne servera Windows, apo qe mund te perdorin vetem servera Windows dhe jo Linux.

Mundesite qe ofron Web Wiz: http://www.webwiz.co.uk/webwizforums/webwizforums_features.asp

Demo e Web Wiz forums: http://demo.webwizforums.com/

Serverat ne te cilet punon Web Wiz:

   *  Windows Server 2008 R2 with IIS 7.5
    * Windows Server 2008 with IIS 7
    * Windows Server 2003 with IIS 6
    * Windows 2000 with IIS 5
    * Windows 7 with IIS 7.5
    * Windows Vista with IIS 7
    * Windows XP Pro with IIS 5.1


Databazat ne te cilat mund te perdoret ky skript:

# Microsoft SQL Server version

    * SQL Server 2008 (all versions including Web Edition and the free Express Edition)
    * SQL Server 2005 (all versions including the free Express Edition)
    * SQL Server 2000
    * TCP/IP connections to the SQL Server must be enabled
    * Microsoft's MDAC 2.6+ drivers need to be installed on the web server.
      

# mySQL version

    * mySQL 4.1+ or above
    * mySQL 5+ or above
    * myODBC 3.51 or myODBC 5.1 Drivers


Per me shume ketu: http://www.webwiz.co.uk/webwizforums/kb/requirments.asp

Faqja zyrtare e Web Wiz: http://www.webwiz.co.uk/webwizforums/

  • Postime: 455
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 21-07-2010, 04:28:40
MAX Postim shume i bukur.

  • Postime: 27259
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-07-2011, 09:29:53
Kush ka deshire te provoj dicka te re jashte PHP, le te provoje kete WebWiz.

Nje teme ne lidhje me WebWiz.
http://www.zeriyt.com/ndryshimet-ne-nje-forum-te-mundesuar-nga-web-wiz-t26757.0.html

Temat e fundit