×

Festivali i 58-të i kenges ne RTSH

Festivali i 58-të i kenges ne RTSH

· 2 · 1468

  • Postime: 26359
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 25-10-2019, 00:12:01
 

Festivali i 58-të i RTSH-së” do të vijë si çdo vit me emra të njohur të muzikës, të cilët do të konkurrojnë me njëri-tjetrin për të fituar çmimin e parë. Siç është tashmë e ditur, fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin “Eurovision”. Megjithëse është aluduar shpesh se ky festival e ka të paracaktuar fituesin që para se të nisë, këtë vit do të jetë gjithçka ndryshe falë dyshes së njohur Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka. Alketa do të jetë në moderimin e festivalit, ndërsa Vera regjisorja e tij.

“Newsbomb.al” ka publikuar listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës, të cilët janë plot 25.

Bojken Lako

Devis Xherahu

Genc Tukiqi

Valon Shehu

Wendy Mancaku

Genti Deda

Kanita Suma

Olta Boka

Arilena Ara

Kamela Islamaj

Renis Gjoka

Eugent Lito (GENA)

Eli Fara ft Stresi

Kastro Zizo

Alberie Hadergjonaj

Robert Berisha

Era Rusi

Aldo Bardhi

Elvana Gjata

Sara Bajraktari

Aurora Kapo

Tiri Gjoci

Nita Latifi

Algert Salaj

Arjeta Palushaj

  • Postime: 7035
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 27-10-2019, 02:34:32
Kam shume vite qe nuk i kam ndjekur e RTSH-se. Vetem kenget fituese i kam dëgjuar nga kureshtja se si  do te prezantohemi ne Eurovision. Pritshmeria jo e larte por jo dhe aq keq.
Per mendimin tim zgjedhja e kenges per ne Eurovision duhet të jete nje perzgjedhje me e zgjeruar e jo vetem pulle e RTSH -se.
 

Berlinale - Festivali i filmit në Berlin

Nisur nga M A XRubrika Kinema

Postimi i fundit 19-02-2012, 21:18:50
nga M A X
Festivali i 50 i Kenges ne RTSH

Nisur nga DoraRubrika Muzikë Shqip

Postimi i fundit 30-12-2011, 11:06:28
nga Dora
Festivali Isopolifonisë

Nisur nga M A XRubrika Muzika Popullore

Postimi i fundit 02-12-2011, 15:07:34
nga M A X
Festivali i 50-të në RTSH

Nisur nga M A XRubrika Festivale dhe Koncerte

Postimi i fundit 11-01-2012, 13:12:39
nga dreamm
Festivali i Preshevës

Nisur nga M A XRubrika Aktivitete Kulturore

Postimi i fundit 16-11-2011, 00:19:04
nga M A X