×
Hyrja
Profili

Lajme dhe tema aktuale
M A X
ne: 03-05-2019, 08:05:43
Platforma zhgënjyese e opozitës

Aktualiteti

Opozita i ka zhgënjyer sot të gjithë ata që i kërkojnë prej kohësh një platformë për konceptimin e një qeverie tranzitore që ajo e sheh si zgjidhjen e krizës aktuale. Ajo ka paraqitur një program urgjent prej dhjetë pikash që do ta realizonte një kabinet pa Edi Ramën, i cili do të zhdukte lidhje...M A X
ne: 18-04-2019, 10:27:56
…Rama, vetëm fasadë…

Aktualiteti

 
Pergjigje nga: Mishel Forever, Monique, steriotipi B
Fjalimi i Edi Rames

M A X
ne: 06-04-2019, 23:25:04
Ku po shkon Shqipëria?

Aktualiteti

Shqiptarët në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore me të drejtë duhet të jenë krenarë për arritjet e tyre kombëtare, politike, ekonomike dhe sociale në dekadat e fundit. Megjithatë, ky përparim po rrezikohet nga prirjet negative politike, shoqërore dhe ekonomike, të cilat dë...
Pergjigje nga: olti, frank, poshnja
Bastet vazhdojnë onlineM A X
ne: 19-03-2019, 18:29:59
Edhe emri i Skenderbeut ne armen e autorit te masakres se Christchurch

Aktualiteti

Autori i Masakres ne Christchurch te Zelanden e Re kishte shkruar edhe emrin e heroit kombetar Skenderbeu. Madje disa te tjere pretendojne te kene pare edhe emrin e Gjergj Arianitit,...
V@GαβθηD
ne: 19-07-2013, 01:04:25
Huffington Post: Shqipëria vend misterioz. Kosova vend interesant dhe "i pasur".

Aktualiteti

Huffington Post (shkurtas HuffPost ose HuffPo) sot është një revistë elektronike amerikane, e cila ne fillim u shfaq si nje Ditar Ngjarjesh - themeluar nga Arianna Huffington, Kenneth Lerer dhe Jona Peretti.........Portali i njohur amerikan “Huffington Post” ua ka kushtuar disa rreshta vendeve t...

h75
ne: 07-07-2013, 23:50:53
Nën maskën e patriotizmit

Aktualiteti

Në Kosovën e pasluftës patriotizmi ka qenë lëmi shumë fitimprurëse për një grup njerëzish, përkatësishtnjë pjesë të çlirimtarëve të cilët meqë kontribuan në çlirimin e vendit, i dhanë të drejt vetes që atdheun e të gjithëve ta marrin nën përkujdesje, dhe për ironi ta ruajnë atë pikërisht nga n...

h75
ne: 06-07-2013, 11:17:00
Gradimet në policinë e Kosovës

Aktualiteti

Në shtetin e Kosovës, gjithçka është kurdisur për t'i shkuar për shtati një grupi njerëzish, të cilët u bënë pronarë të gjithçkaje duke marrë forcërisht në pronësi patriotizmin, pastaj meritat për çlirimin e vendit, dëshmorët dhe rrugën e tyre që u dashka vazhduar. Por që vlerat e përgjithshme t...

*
paqarizi
ne: 21-05-2013, 21:54:16
Kisha Ortodokse Serbe dhe roli i saj destabilizues në rajon

Aktualiteti

Publikuar më: 08.04.2013Prof,Dr. Shefqet KRASNIQIKisha Ortodokse Serbe është e njohur për qëndrimet e saj të vrazhda. Asaj i faturohet një pjesë a madhe e fajit për krimet makabre të ushtrisë, policisë dhe forcave paramilitare serbe në Bosnjë e Hercegovinë dhe në Kosovë.Kisha është pikërisht v...

*
paqarizi
ne: 21-05-2013, 21:42:51
Marrëveshja famëkeqe mes Kosoves dhe Serbis

Aktualiteti

Publikuar më: 22.04.2013  Dr. Shefqet KRASNIQIShumëkush mendoi se do të përsëritet edhe njëherë “Rambuje” ku serbët do ta refuzonin marrëveshjen e propozuar nga perëndimorët dhe se Kosova në krye me Thaçin do të dilte triumfuese.Edhe unë isha ndër ata që mendonin dhe luteshin që të ndodhte një g...
  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board