Tema Aktuale - 25

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Berni
25-06-2008, 10:19:00

Shqiperia, model ne luften kunder emigracionit te paligjshem

Frattini vlereson modelin italo-shqiptar te bashkepunimit ne luften kunder klandestineve. Per te, ne rast se dhe vendet e tjera te aplikonin kete sistem, qe ka konvertuar ne ndalimin per tre vjet ne skafeve dhe mjeteve te tjera motorike te shpejtesise se larte ne det, atehere rezultatet do te is...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Anesti
17-06-2008, 12:20:59

Pergezime per formatimin e faqes se pare !

E kjo eshte nje per tu pershendetur.Them keshtu sepse tashme secilit i jepet nje vizion per temat ne te gjitha rubrikat.Pra nuk do te kete me nevoje per te bere ftesa te per te marre pjese ne diskutim.Tashme jam kurjoz secdo te sajone "ushtaret"per te fshehur temat qe si vijne per shtat shijev...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Anesti
01-06-2008, 14:04:57

Trakte Nazista ne Elbasan.

Elbasan, trakte naziste nëpër qytetMëngjesin e djeshëm, në ambiente të ndryshme të qytetit të Elbasanit janë parë të shpërndara trakte naziste. Në fletushkat e shpërndara njoftohet krijimi i një partie të re, partia naziste shqiptare dhe i bën lavde kohës së Hitlerit. Qytetarët që janë gjendur p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Rust
29-05-2008, 23:57:13

Jo vtem nafte por edhe arme ka kontrabanduar Berisha ne Serbi

Report: Albania PM Admits to Arms Trafficking. Sali Berisha29 May 2008 Tirana _ Albanian Prime Ministër Sali Berisha has admitted that his government trafficked arms during the Balkan wars in an interview with Italian daily, Corriere Della Sera. Responding to accusations of ill...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nanda
24-05-2008, 17:27:23

DRITANIT, ME RESPEKT - BABAIT MEDIAL TË SHIPËRISË ETNIKE

Dritan Hoxha ishte dhe do të mbetet babai medial i nismës së vënies në praktikë të realizimit të synimit tonë kombëtar të Shqipërisë Etnike.Përmes kompanisë së tij prestigjioze ”Top- media”, AI, arriti që së paku virtualisht t’i bashkoj të gjithë shpirtrat tanë të shkapërderdhura në 6 copëza dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-05-2008, 15:19:32

OKB: Shqipëria, më stabël se Greqia, Serbia e Maqedonia

Një studim i një organizate ndërkombëtare e radhit Shqipërinë si një vend që është më stabël politikisht dhe ekonomikisht se sa disa prej shteteve të tjera të rajonit dhe të Evropës Lindore, ish-komuniste. Studimi është hartuar në bazë të kritereve të përcaktuara të OKB-së dhe në këtë listë të g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-05-2008, 11:34:12

PD dhe aleatët: Të hapen dosjet e ish-sigurimsave

PR dhe PBLD: Nismë ligjore për të nisur procesin e pastrimit të politikës Rikthehet debati për hapjen e dosjeve të ish-sigurimsave. Partia Demokratike, por edhe aleatë të saj, kanë kërkuar që puna për hapjen e dosjeve të fillojë sa më shpejt. Ndërkohë që drafti për dosjet e spi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Anesti
08-05-2008, 13:15:43

Si e njihni ju Mitrovicen?

Me te thene te drejten jam kurjoz tedije me shume per Mitrovicen.Di qe aty ndodhet mineiera e Trepces dhe nje cope minerali te saj e kam pare20 vjet me pare ne shtepine e artistit Mirush Kabashi.Nje gur qe shkelqente nga grimcat e arit.Po a eshte perseri e pasur nentoka aty?Si jane te shpernda...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
07-05-2008, 10:57:58

Kosovën, antikomunistët ia kthyen shqiptarëve!

Kosovën, antikomunistët ia kthyen shqiptarëve[Gazeta Shqiptare, 29.02.2008, nga Bashkim Kopliku]Kosova tashmë ka disa ditë e pavarur e njohur, e njohur praktikisht nga egjithë bota përparimtare. Një gëzim i madh për shqiptarët kudo ku janë. Ditët kalojnë, dhe vendin e gëzimit po e zë meraku ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Rust, Anesti

Kushtetuta ndryshon me 115 vota

Rust
05-05-2008, 22:39:34
Shfaqja vazhdon...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Rust, Capkenja, Anesti

Duam apo s'duam energji

Rust
01-05-2008, 22:22:39
Hahahahaha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
18-04-2008, 13:47:04

Me Kursimet e Shqiptareve "luhet" ne Burse !!

Bosi i Anglo-Adriatikas pajtoi deputetin irlandez. Ryshfetet u zbuluan gjatë një gjyqi në Irlandë. Në shtator të vitit 2007, në një gjyq të zhvilluar në Irlandë, duket se kanë dalë dhe “të palarat” mes bashkëpunimit të qeverisë shqiptare dhe krerëve të kompanisë “Anglo-Adriatika”. Gjyqi i zhvill...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jonçe
18-04-2008, 13:25:26

Nakdomonicipedija

Poezi fantastike dhe sarkastike per shqiptaret dhe intelektualet shqiptare nga poeti me i madh shqiptar Gjergj Fishta. Recitim fantastik nga Reshat Arbana.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Anesti
15-04-2008, 14:17:05

Cili eshte opinioni juaj per levizjen ambientaliste.

A mund te kete turizem me nje popull qe nuk punon?Le te diskutojme per Vloren dhe rreinat e saj.Sot vlora ehte nje qytet me 200000 banore,me nje jete te imponuar patrialkale per shkak te izolimit qindra vjecar me qytetet e tjera te vendit.Vlora gjate gjithe jetes se saj komunikoi me vetevhten,e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe