Tema Aktuale - 26

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Berni
11-03-2008, 16:58:03

BE pershendet ecurine e reformave ne Shqiperi

Trojka e BE-së, ka përshëndetur arritjet e qeverisë shiptare në reformat e saj ekonomike, politike e ligjore dhe ka shprehur mbështetjen e plotë të BE-së për vazhdimin në të njëjtën rrugë dhe me të njëjtin ritëm në avancimin e mëtejshëm të Shqipërisë në trajektoren e saj të pakthyeshme europiane...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-03-2008, 12:47:50

Berisha: Çamët s’harrohen, zgjidhja në gjykatë

"Pronat e çamëve nuk duhen harruar. Ato do të zgjidhen një ditë".Kryeministri Berisha në një intervistë dhënë së përditshmes greke "Kathimerini" dhe gazetarit të saj Pavlo Xhima, shprehet i qartë për çështjen e pronave të shqiptarëve në Greqi. "Ka një Gjykatë Evropiane të së Dre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Sarkozy
07-03-2008, 20:13:33

Thacistet po zihen.!!!!!!!!

-Gjendja aktuale te nderuar ne Maqedoni dhe Kosove eshte paksa e tensionuar,por haj me mire te themi ne maqedoni ngase Kosova eshte stabilizuar tej mase.Ne R.M.diteve te fundit ka komente dhe analiza te ndryshme nga publicist te ndryshem se"Pse maredheniet midis Hashim Thacit dhe Menduh Thacit j...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Sarkozy
27-02-2008, 19:23:52

Emri dhe Identiteti Maqedonas pengon Shqiptaret!!!

-Te dashur miq!!.Ne kete situate ku ndodhen shqiptaret sot mund te themi se eshte koha dhe momenti te cilin e kemi pritur nje kohe shume te gjate.Kosova shpalli pavarsine dhe definitivisht u be Republike.Shqiperia po ecen drejt rruges se NATOS dhe Unionit Europian me nje vrap shume te shpejte,nd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-02-2008, 11:43:26

Alimuçaj: Prokurorja e re të hapë dosjet e "Firmave Piramidale"

Flet nga Spitali i Burgut: Bëni transparencën e firmaveIsh-bosi i kompanisë piramidale VEFA, Vehbi Alimuça, ka akuzuar segmente të politikës se kanë vjedhur asete të kompanisë së tij pas marrjes nën kontroll nga qeveria. Duke i kërkuar Kryeprokurores Ina Rama që të hapë dosjet p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Rust, Hektori

Spiun politikan...

Rust
05-02-2008, 23:46:07
Tree
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-01-2008, 12:21:17

Rriten ndjeshem rrogat e te kualifikuarve te administrates shteterore

Qeveria, 220 USD mbi pagën për të shkolluarit jashtë vendit
Qeveria shpërblen të kualifikuarit e administratës. Për të specializuarit jashtë shtetit dhe për "profesorët" e administratës, shpërblimi do të jetë nga 10 mijë lekë deri në 30 mijë lekë të reja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-01-2008, 08:27:50

Demokratët dhe surpriza e rritjes ekonomike

Ashtu si në mandatin e parë qeverisës, që i përket viteve ’92-’97, edhe gjatë mandatit të dytë që ka filluar në shtator´’05, duket se demokratët do t’i surprizojnë institucionet ndërkombëtare me treguesin e lartë të rritjes ekonomike, e cila tashmë do të jetë më e lartë jo vetëm krahasuar me ven...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-01-2008, 08:02:26

Rama-Braçes: Mos dil para mediave, se je konsumuar

Rama i heq të drejtën Braçes të dalë në konferencë shtypi, duke e vlerësuar si figurë të konsumuar për shkak të daljeve të përditshme të tij para mediave për çështje të ndryshme. Burime pranë PS thanë dje, se nënkryetari i grupit parlamentar të PS, Erion Braçe, ka reaguar mjaft ashpër ndaj urdhr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-12-2007, 13:05:17

Shqipëria, në vend të 68-të nga 174 shtete

• Shqipëria për herë të parë radhitet në grupin e vendeve që kanë zhvillime të mëdha sociale.Aristir LumeziRaporti Global i Zhvillimit Njerëzor, që publikohet nga UNDP e ka kaluar këtë vit Shqipërinë në bllokun e vendeve të zhvi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-12-2007, 09:37:21

Rama fut luftën fetare në PS e Korçës !

Më e keqja që mund ti ndodhë PS së Korçës ka ndodhur këto ditë, pikërisht përçarja fetare. Në një qytet të ndjeshëm siç është Korça mund ta çoj këtë parti në një kaos brenda radhëve të saj. Aty ku edhe Enver Hoxha ka qenë i kujdesshëm për të amortizuar përplasjet fetare, kreu i PS, Rama është tr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
15-12-2007, 20:49:23

Ditari i ambasadorit rus: Biseda e Titos me Enverin për Kosovën

Ditari i ambasadorit rus: Biseda e Titos me Enverin për Kosovën Shkruan : Ymer Minxhozi Raportet e ambasadorëve tregojnë qëllimet e vërteta të Beogradit Edhe pse ngjarjet që përmenden në këto dokumente kanë ndodhur mëse gjashtëdhjetë vjet më parë, ato duken mjaft aktuale. Kjo sepse problemet që ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2007, 15:34:23

Korrupsioni është sëmundje politike

Korrupsioni është sëmundje politikeNga Alban BalaPartia Demokratike dhe në përgjithësi mazhoranca aktuale erdhi në pushtet në korrik të vitit 2005 falë përgjigjes që elektorati shqiptar vendosi t’i japë korrupsionit masiv që kis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, BeRni, biligoa

Festat e Nentorit

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: notorious, Ami, teo

MJAFT VOTOVE PER TE TJERE O FATKEQ

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe