Tema Aktuale - 28

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Pergjigje nga: ylll, Kreksi, Zeri Im

Shqiptaret nga Maqedonia kamikaze ne SHBA

IZ
19-08-2007, 06:22:30
qfar provokimi qenka
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-08-2007, 15:06:19

The Economist, Presidentit Bamir Topi "Pa energji, s’ka sukses"

Zgjedhja e Bamir Topit ne krye te shtetit shqiptar, ka ngjallur reagim ne shtypin nderkombetar. Njera prej gazetave me te njohura, "The economist", ne nje artikull te botuar shtron disa pyetje te rendesishme politike; si ajo per ceshtjen e prokurorit te pergjithshem, apo investimet e huaja ne ve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eagle2
06-08-2007, 19:42:16

tete thika ne zemer dhe e mbulojne ne gjak

• Mesohet se 26 vjecari eshte sulmuar nga 3- 4 persona, qe kane zbritur nga dy makina te ndryshme dhe pasi i kane qelluar 8-9 here ne trup me thika Nje shqiptar 26 vjecar eshte vrare me thika naten e kaluar pak para ores 2 ne nje rruge ne periferi te Firences. Sipas hetimeve te para, Ervis Daci,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-08-2007, 17:05:56

Një komb – dy shtete !

Idenë për f e d e r a t ë n sh q i p t a r e nuk do të duhej shikuar vetëm nën dritën e eksperiencës aktuale të betejën diplomatike rreth Kosovës, por edhe nën prizmën e interesave nacionale në raport me proceset integruese euroatlantikeMr. Sadri Ramabaja* Mbretëria e Serbisë dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: PetritKola, Sirio00, BeRni

BE- Asnje vize pa reforma.

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eagle2
29-07-2007, 18:35:16

Shkojnë te blejne buke-kthehen duarbosh dhe me ushqime te skaduara

• Problemi është se për ndërprerje të tilla qe lejne qytetin pa buke nuk përgjigjet askush, thekson një nga prodhueset e bukës në Lushnje Qytetarët e Lushnjes janë ndodhur mëngjesin e djeshëm përballë një situate të paparashikuar. Ata që kanë shkuar, si zakonisht, për të blerë bukën në dyqanet p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eagle2
28-07-2007, 16:38:00

Shqiperia e pazareve te pista-shqiptaret me shprese ne kriminele

"Albtelekom mes Nanos e Berishës…"Punonjës i "Albtelekom"28-07-2007Emërimi i djalit të Berishës në post drejtues në administratën e re të "Calik-Albtelekom" është vetëm maja e ajsbergut. Në "Albtelekom" ka këto ditë zëra se pjesa e mbetur e aksioneve të "Albtelekom"-it (si dhe një shumë rreth 3 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eagle2
27-07-2007, 21:52:35

na mbyten uniformat e trasha-na shpetoni

ushtaret e gardes qe bejne sherbime pra institucioneve shqiptare ankohen drejtpersedrejti se uniformat e tyre jane bere te padurueshme. Na duket sikur po marrim flake ne keto uniforma. djersitemi shume pasi uniformat tona jane te trasha dhe aspak te pershtatshme per vere. Kjo ankese erdhi pasi 4...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

PetritKola
26-07-2007, 02:59:18

Kasapana e radhes.

GREQIPlagosen edhe dy të tjerë, vritet emigranti shqiptar Një emigrant shqiptar u vra, ndërsa dy të tjerë u plagosën në qytetin Volos në Greqinë Qendrore. Ngjarja ndodhi në oborrin e një klubi, në kohën që tre shqiptarët nuk u lejuan të hyjnë brenda tij. Fillimisht, rojet e lokalit i shanë dhe m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe