Tema Aktuale - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

M A X
19-03-2019, 18:29:59

Edhe emri i Skenderbeut ne armen e autorit te masakres se Christchurch

Autori i Masakres ne Christchurch te Zelanden e Re kishte shkruar edhe emrin e heroit kombetar Skenderbeu. Madje disa te tjere pretendojne te kene pare edhe emrin e Gjergj Arianitit,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
19-07-2013, 01:04:25

Huffington Post: Shqipëria vend misterioz. Kosova vend interesant dhe "i pasur".

Huffington Post (shkurtas HuffPost ose HuffPo) sot është një revistë elektronike amerikane, e cila ne fillim u shfaq si nje Ditar Ngjarjesh - themeluar nga Arianna Huffington, Kenneth Lerer dhe Jona Peretti.........Portali i njohur amerikan “Huffington Post” ua ka kushtuar disa rreshta vendeve t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

h75
07-07-2013, 23:50:53

Nën maskën e patriotizmit

Në Kosovën e pasluftës patriotizmi ka qenë lëmi shumë fitimprurëse për një grup njerëzish, përkatësishtnjë pjesë të çlirimtarëve të cilët meqë kontribuan në çlirimin e vendit, i dhanë të drejt vetes që atdheun e të gjithëve ta marrin nën përkujdesje, dhe për ironi ta ruajnë atë pikërisht nga n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

h75
06-07-2013, 11:17:00

Gradimet në policinë e Kosovës

Në shtetin e Kosovës, gjithçka është kurdisur për t'i shkuar për shtati një grupi njerëzish, të cilët u bënë pronarë të gjithçkaje duke marrë forcërisht në pronësi patriotizmin, pastaj meritat për çlirimin e vendit, dëshmorët dhe rrugën e tyre që u dashka vazhduar. Por që vlerat e përgjithshme t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
paqarizi
21-05-2013, 21:54:16

Kisha Ortodokse Serbe dhe roli i saj destabilizues në rajon

Publikuar më: 08.04.2013Prof,Dr. Shefqet KRASNIQIKisha Ortodokse Serbe është e njohur për qëndrimet e saj të vrazhda. Asaj i faturohet një pjesë a madhe e fajit për krimet makabre të ushtrisë, policisë dhe forcave paramilitare serbe në Bosnjë e Hercegovinë dhe në Kosovë.Kisha është pikërisht v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
paqarizi
21-05-2013, 21:42:51

Marrëveshja famëkeqe mes Kosoves dhe Serbis

Publikuar më: 22.04.2013  Dr. Shefqet KRASNIQIShumëkush mendoi se do të përsëritet edhe njëherë “Rambuje” ku serbët do ta refuzonin marrëveshjen e propozuar nga perëndimorët dhe se Kosova në krye me Thaçin do të dilte triumfuese.Edhe unë isha ndër ata që mendonin dhe luteshin që të ndodhte një g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
I.Azizi
24-01-2013, 06:31:15

A ËSHTË NË RADHË HEQJA E PANELIT TË AQIF EF. BLYTËS ?

 Pas heqjes së monumentit të Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, nënshtrohet pyetja a do të hiqet paneli i Aqif effendi Blytës në Pazarin e Ri (Novi Pazar) .Panelin evendosi Këshilli Kombëtar Boshnjak në gusht të vitit 2012, dhe këtë ngjarjee ndoqiedhe SulejmanUgla...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
I.Azizi
23-12-2012, 22:11:19

Pas Sanxhakut qeveria serbe kërcënon Preshevën: "Hiqeni lapidarin vetë ose do të

Në Pazarin e Ri (Novi Pazar) edhe pas kërcnimeve të vazhdueshmeende nuk është hequr paneli iAcif Effendiut. Ministria e Drejtësisë dhe Administratës Publike e Serbisëka ngritur akuza për kundërvajtje kundër kryeshefit të administratës së Novi Pazarit,sepse nuk ësht
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

MR.DETI
19-10-2012, 14:38:02

Dijetar e luftëtar

Dijetar e luftëtarËshtë e vërtet se Kumanova gjatë luftës së 2001 ka dhënë bijtë e saj më të mirë, po jo vetëm kaq. Ajo edhe në të gjitha betejat vendimtare të popullit shqiptarë ka dhënë burra e gra të cilat i kanë shërbyer kauzës së çlirimit të tokave tona nga pushtuesit sllav, bizantin, romak...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe