Tema Aktuale - 31

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

sorelina
05-12-2006, 22:36:21

Opozita bojkoton seancën për reformën!

 Opozita bojkoton seancën për reformën Majko: “Qeveria dhe vetë Berisha po rikthejnë praktikat e errëta të viteve 1992-1997, duke u përgatitur për vjedhje të votave. Ne nuk bëhemi pjesë e kësaj farse, por mbetemi të vendosur për të marrë pjesë në zgjedhje dhe do të përpiqemi që t’i kryejmë ato b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

PetritKola
03-12-2006, 15:38:15

A e gjeni dot emrin e vertet?

Kush eshte emri i vertet i ketij te paturpi?Une them Fahri Balliu.Heroi i heshtur i sigurimit të shtetit me dy pseudonime, "Ushtari masovik" i Berishës Nga Kastriot Myftaraj - Mes ish-bashkëpunëtorëve të Sigurimit të Shtetit ka një grupim elitar që përbën një specieje të veçantë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-12-2006, 13:14:25

“O sa mirë, me qënë… kryetar bashkie”!

“Opozita Sh.p.k”, pazare krize me kandidatët  Një i zgjedhur në qarkun e Elbasanit, deri përpara se të bëhej kryetar komune në tetor 2003, merrte ushqime me listë, mbante misër të pjekur në xhep, vishej me golf leshi, merrte dhe gomar borxh për të bërë dru në pyll, ndërsa tani p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
10-11-2006, 10:27:29

Emigrantët shqiptarë në Serbi

06 Nentor 2006Shkruan: Blerim N.KrasniqiVeprimet politike të Serbisë, mënyra e trajtimit të drejtave të njeriut dhe atyre kolektive, në raport me shqiptarët etnik të Luginës së Peshevës, mund të krahasohen me politikat e shteteve evopiane që kanë për emigrantët.Politika serbe e izoluar për qytet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
07-11-2006, 13:44:34

Treguesit e korrupsionit nö Shqiperi...

Treguesi i korrupsionit: Shqiperia e 111 nga 163 vende noten 2.6Lajmi i keq: jemi nenkampionet e Evropes per korrupsion. Pas leme vetem Rusine. Na e ka kaluar dhe Gjeorgjia (permiresohet me 0.5 pike dhe 31 vende) qe vjet mbante vendin e pare, para Rusise dhe nesh.Lajmi i mire: jemi permiresuar m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
06-11-2006, 11:40:10

Kercenohet deputeti Taulant Dedja!

Kërcënohet me anë të një telefonate nga fqinji i tij në pallatin tek rruga “Komuna e Parisit”, deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Dedja. Debati mes banorëve të pallatit dhe kërcënimet mes tyre për shkak të një shtese në taracën e katit të 13-të të pallatit, nuk kanë “falur&...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Capkenja, Lepulushja, PetritKola

Kush ka frike nga Nano

*
Capkenja
03-11-2006, 23:40:55
Namik Dokle ka !
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
02-11-2006, 12:01:55

"Besëlidhja" e politikanëve të falimentuar

Si shkruanin paraardhesit"Besëlidhja" e politikanëve të falimentuarTajar ZAVALANI, Botuar më 1953Bloku Indipendent gllabëroi Ballin Kombëtar", ky është lajmi më sensacional që kemi dëgjuar në këta tetë vjetët e fundit përsa i përket emigracionit politik shqiptar. Në mos e besoni, lexoni L'Albnie...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
01-11-2006, 13:41:48

“QENTË E PERËNDISË” DHE “ZAGARËT E PAPIZMIT”

Fjalët në thonjëzat e para “Qentë e Perëndisë” janë titullii një libri të mrekullueshëm shkruar nga historianiamerikan Xhejms Reston Jr. dhe botuar në SHBA në vitin2006. Ky titull më shtiu në mendje dhe më dha guxim të themse ndoshta në një të ardhme të afërt duhet dhe ështëplotësish...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-10-2006, 14:00:18

"The Economist" per Shqiperine: Më në fund kohë më të mira !

Duket se perëndimi po ndërron përshtypjen e tij për Shqipërinë. Në një shkrim sensacional nën titullin “Më ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

xXx
27-10-2006, 19:14:05

Berisha: Taksë për kultet fetare

Gazeta Shqiptare25 Tetor 2006
Berisha: Taksë për kultet fetare
Edhe pse me kushtetutë jemi shtet laik, do të kemi një taksë të re për institucionet e kultit. E ka paralajmëruar këtë nismë vetë kryeministri Sali Berisha, gjatë një vizite që bëri në xhaminë e qytetit të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
20-10-2006, 14:25:47

ÇKA I NDAN DHE ÇKA I BASHKON SHQIPTARËT?

Shkruan: Shefki OLLOMANIPërgatiti:Sabri SelmaniHYRJEShqiptarët, si cdo popull tjetër i botës, i kanë të mirat dhe të këqiat e tyre. Ata posedojnë vese pozitive dhe negative. Kanë baticat dhe zbaticat e tyre historike dhe të përditëshme. Kanë plotë vyrtyte njerëzore dhe përplotë të meta e veprime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
11-10-2006, 11:45:13

Muzeumi i diktaturës – vendi ku po fle Edi Rama

Muzeumi i diktaturës – vendi ku po fle Edi Rama Kryetari socialist Edi Rama, është parë të kalojë ditë të tëra në shtëpinë që dikur ka banuar një prej ikonave të regjimit komunist, njeriu që nuk dinte shkrim e këndim, Myslym Peza.Gazeta 55 I thirrur ndryshe edhe si “Baba”, Myslim Pez...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
09-10-2006, 21:23:37

U promovua në Shkodër libri `` PËRBALLJE ME ISLAMOFOBINË ``

Shkruan: Bujar ShehuPërgatiti: Sabri SelmaniMë 17 shtator 2006 Klubi Kulturor “Drita” organizoi bëri në qytetine Shkodrës promovimin e këtij libri që në kohën e sotme merr vlera të veçanta,pikërisht sepse qarqe ta caktuara antiislame kërkojnë që Islamit t'i veshin një kostum tjetër n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
08-10-2006, 18:42:41

Terror ne autobuz!

Nje person i armatosur me nje granate terrorizon pasagjeret e autobusit te linjes Tirane-  Durres. Ngjarja ka ndodhur ne mbikalimin e Fllakes, prane fshatit Sukth ne autostrade,  kur 25 vjecari Ardian Sina, nga Kamza, ka hyre ne autobusin me targa DR 7188B ku udhetonin 35 pasagjere. Ngjarja ka n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe