Tema Aktuale - 32

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Berni
15-09-2006, 11:29:20

Brukseli refuzoi Ilir Metën !

Brukseli refuzon kreun e LSI-së. Kjo është arsyeja përse Ilir Meta nuk është nisur së bashku me kreun e Partisë Socialiste Edi Rama dy ditë më parë për të çuar dosjen me mëkatet e PD-së. Burime të sigurta për gazetën shprehen se Ilir Meta e kishte prerë biletën për t'u nisur sëbashku me Ramën, p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
AIPR
20-07-2006, 05:58:06

Shkollat private ende shumë larg publikut

Shumë prej anëtarëve te Forumit nga eksperiencat personale apo nëpërmjet informacioneve te miqve dhe shokeve janë ne gjendje te shprehin një mendim rreth faktit qe a i justifikojne shkollat private ato tarifa qe aplikojne përsa i përket kushteve mesimore dhe rendimentit te mesimdhenies ne teresi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-07-2006, 10:11:10

Dy kryeministrat shqiptarë, takim në Pogradec!

Kryeministri takohet me faktorin shqiptar në rajon. Pas delegacionit nga Presheva, mbrëmë erdhi kryeministri çeku nga Prishtina. Pritet Arbër Xhaferri dhe Ali AhmetiKryeministri i Kosovës, Agim çeku, u takua rreth orës 20, mbrëmë, me kryeministrin Sali Berisha në Pogradec, në nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-07-2006, 19:30:27

Leka Zogu: "Bashkëpunim me PD-në në zgjedhje"

Pretendenti i fronit mbretëror, Leka Zogu I, është i gatshëm të bashkëpunojë me PD-në në zgjedhjet vendore të këtij viti. Ai mbështeti dje vendimin e strukturave drejtuese të PLL për të bashkëpunuar me Partinë Demokratike dhe koalicionin qeverisës.Në një mesazh drejtuar PLL së, pretendenti i fro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: albermiri, albnobody, PetritKola

Me Bibël në ligjërata

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Nositi
18-06-2006, 14:42:17

A po rrezikohet integriteti teritorial ne veri te Kosoves..?!

A PO  E RREZIKOJNË "VULLNETARËT SERBË TË KOSOVËS-TOPLICËS"...INTEGRITETIN TERITORIAL TË KOSOVËS ?!Përgatiti:Sheradin Berisha 17 qershor 2006 "Beogradi po përgatitet, pas ndonjë veprimi të keq të shqiptarëve, për të hedhur forcat e tij në pjesën veriore të Kosovës. Mendoj se kjo po bëhet e qartë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Nositi
09-06-2006, 09:17:06

Flet ish-eprori i UçK-së, UçPMB-së dhe UçK-së në Maqedoni Ibrahim Shaqiri

Me rastin e shtatë vjetorit të Operacionit "Shigjeta" dhe pesë vjetorit të betejave të UçK-së në MaqedoniFlet ish-eprori i UçK-së, UçPMB-së dhe UçK-së në Maqedoni Ibrahim ShaqiriBisedën e zhvilloi:Sheradin BerishaIbrahim Shaqiri ka lindur më 18.02.1965 në fshatin Llojan të Kumanovës. Shkollën fi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
topoxhixo
08-06-2006, 12:28:55

Linja detare brenda shqiperise?

Doja tu pyesja,a dini gje a ka linja tragetesh, skafesh, varkash brenda shqiperise ?Psh. linje Durres-Vlore ose Shengjin-SarandeOse a ka linja per zona veshtiresisht te arritshme. Psh Vlore-Karaburun ose Pergjate lumenjve ?Do ishte shume me interes per mua te dija dicka me shume mbi kete gje.PS:...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Nositi
02-06-2006, 11:04:43

Në përkujtim të masakës së Tususit

Në përkujtim të masakës së Tususit TUSUSI ISHTE SHNDËRRUAR NË BAZË TË FUQISHME PËR UçK-në Shkruan : Sheradin Berisha sheradini@web.de "Amaneti ynë: Punoni, duani dhe ndihmoni njëri tjetrin, çmojeni këtë liri që ua solli gjaku ynë dhe i mijëra të tjerëve, nëse nuk doni që t'u përsëritet historia…
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AGRON
30-05-2006, 21:09:50

Antivlerat nuk mund te ndertojne vlera

E keqja qe nuk duhet ricikluarNga:Valter XHOMAQI Ndonese kemi pothuajse 16 vite qe mendojme se jemi ndare nga katastrofa kombetare e komunizmit.Serish shfaqen neper media,faqe interneti apo gjithkund ku munden,fanatike bolshevike e kriptokomuniste,qe hedhin gurin e fshehin doren.Keta medioker do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
30-05-2006, 07:21:42

TOPALLI - AKUZON PRESIDENTIN

 Topalli akuzon presidentin per shkelje te Kushtetutes Data e Publikimit: 27/05/2006 L.MKryeplarlamentarja Jozefina Topalli ka sulmuar sot ashper Presidentin Alfred Moisiu dhe Keshillin e Larte te Drejtesise. Ne nje komunikim me mediat Topalli ka nenvizuar se KLD dhe Moisiu duhet te bejne dety...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe