Tema Aktuale - 33

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Pergjigje nga: albermiri, albnobody, PetritKola

Me Bibël në ligjërata

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Nositi
18-06-2006, 14:42:17

A po rrezikohet integriteti teritorial ne veri te Kosoves..?!

A PO  E RREZIKOJNË "VULLNETARËT SERBË TË KOSOVËS-TOPLICËS"...INTEGRITETIN TERITORIAL TË KOSOVËS ?!Përgatiti:Sheradin Berisha 17 qershor 2006 "Beogradi po përgatitet, pas ndonjë veprimi të keq të shqiptarëve, për të hedhur forcat e tij në pjesën veriore të Kosovës. Mendoj se kjo po bëhet e qartë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Nositi
09-06-2006, 09:17:06

Flet ish-eprori i UçK-së, UçPMB-së dhe UçK-së në Maqedoni Ibrahim Shaqiri

Me rastin e shtatë vjetorit të Operacionit "Shigjeta" dhe pesë vjetorit të betejave të UçK-së në MaqedoniFlet ish-eprori i UçK-së, UçPMB-së dhe UçK-së në Maqedoni Ibrahim ShaqiriBisedën e zhvilloi:Sheradin BerishaIbrahim Shaqiri ka lindur më 18.02.1965 në fshatin Llojan të Kumanovës. Shkollën fi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
topoxhixo
08-06-2006, 12:28:55

Linja detare brenda shqiperise?

Doja tu pyesja,a dini gje a ka linja tragetesh, skafesh, varkash brenda shqiperise ?Psh. linje Durres-Vlore ose Shengjin-SarandeOse a ka linja per zona veshtiresisht te arritshme. Psh Vlore-Karaburun ose Pergjate lumenjve ?Do ishte shume me interes per mua te dija dicka me shume mbi kete gje.PS:...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Nositi
02-06-2006, 11:04:43

Në përkujtim të masakës së Tususit

Në përkujtim të masakës së Tususit TUSUSI ISHTE SHNDËRRUAR NË BAZË TË FUQISHME PËR UçK-në Shkruan : Sheradin Berisha sheradini@web.de "Amaneti ynë: Punoni, duani dhe ndihmoni njëri tjetrin, çmojeni këtë liri që ua solli gjaku ynë dhe i mijëra të tjerëve, nëse nuk doni që t'u përsëritet historia…
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AGRON
30-05-2006, 21:09:50

Antivlerat nuk mund te ndertojne vlera

E keqja qe nuk duhet ricikluarNga:Valter XHOMAQI Ndonese kemi pothuajse 16 vite qe mendojme se jemi ndare nga katastrofa kombetare e komunizmit.Serish shfaqen neper media,faqe interneti apo gjithkund ku munden,fanatike bolshevike e kriptokomuniste,qe hedhin gurin e fshehin doren.Keta medioker do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
30-05-2006, 07:21:42

TOPALLI - AKUZON PRESIDENTIN

 Topalli akuzon presidentin per shkelje te Kushtetutes Data e Publikimit: 27/05/2006 L.MKryeplarlamentarja Jozefina Topalli ka sulmuar sot ashper Presidentin Alfred Moisiu dhe Keshillin e Larte te Drejtesise. Ne nje komunikim me mediat Topalli ka nenvizuar se KLD dhe Moisiu duhet te bejne dety...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-05-2006, 05:58:31

Identiteti i përdorur

Gjithsesi dr. Plasari në analizen e vet të stërholluar nuk i ka shpëtuar shtjellimit të çështjes së identitetit parë kjo nga pozicioni i një sudiuesi që në përgjithesi ka qenë objektiv por në këtë rast nuk i ka shpëtuar arsyetimit papal. Objektiviteti i Plasarit në këtë rast rrëshqet në momentin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: santis, PetritKola, BeRni

Leka Zogu tërhiqet nga politika

santis
25-05-2006, 03:47:41
ehuuuu futja kot tani...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe