×
Hyrja
Profili

20 kosovare ne zonen e termetit ne Haiti

20 kosovare ne zonen e termetit ne Haiti

· 1 · 382

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 18-01-2010, 23:44:36
Mes viktimave ne Haiti jane edhe shume punonjes te OKB-se qe ndodheshin me misione humanitare ne ishull, mes te cileve jane edhe te pakten 20 shtetas te Kosoves.

Artan rexhepi eshte njeri prej tyre, me te cilin pas kontakteve te para, familja tashme ka humbur lidhjet telefonike.

Familja Rexhepi pret lajme nga Hatit dhe eshte shume e shqetesuar per djalin e saj 30 vjecar, qe eshte pjese e organizatave humanitare.

“Ne momentin qe ai ka telefonuar dhe ka thene se eshte mire kam qene shume e emocionuar. Ndersa tani s’kemi me informacion”, tregon e ema e Artanit, Myrtvete Rexhepi.

Edhe i ati i te riut, me emocione, tregon momentet e marrjes se lajmit te pare. “Me mori ne telefon vajza dhe me tha se ka rene termet ne Haiti, por Artani eshte mire. U qetesuam”, shprehet Fehmi Rexhepi.

Si kjo familje ne Kosove mund te jene disa pasi sipas UNMIK jane rreth 20 persona, te huaj dhe kosovare, qe kane shkuar ne Haiti me shoqatat humanitare. (c) Top Channel
 

Gazetat kosovare

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 19-03-2020, 16:30:29
nga InfoZ
Nje analize teknike e termetit te 26 nentorit

Nisur nga M A XRubrika Shkenca

Postimi i fundit 01-12-2019, 10:42:41
nga M A X
Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”

Nisur nga CharlieRubrika Sporti

Postimi i fundit 24-10-2019, 21:39:31
nga erlehta
Haiti njeh pavarësinë e Kosovës

Nisur nga M A XRubrika Kosova Sot

Postimi i fundit 13-02-2012, 09:25:06
nga regrets
Hakerat kosovarë sulmojnë faqet serbe, urojnë 28 Nëntorin

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 30-11-2011, 22:27:27
nga Hollow