Tema Aktuale - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Pergjigje nga: Gerti1, ciarli, Trendafili i kuq

Tepër seksi për parlamentin kanadez

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ciarli, erlehta, Mishel Forever

Punë të mbarë President

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-06-2012, 09:01:37

E shtuna e parë pa politikë

Dje u shënua e shtuna e parë pa lajme politike. Asnjë lajm nuk kapej me “politikë”. Mediat sikur u mbërthyen pas disa kronikave të vjetra, ose shtrënguan dhëmbët për të kapërcyer “të keqen” që ndodhi. Sikur politika të “shuhej” në ekrane televizive, të paktën të shtunën e të dielën, atëherë kjo ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
15-06-2012, 07:55:27

Lëreni Fatos Nanon të (sh)fryhet!

Nga Mero Baze Nuk është shumë interesante të dëgjosh Fatos Nanon qysh pas vitit 2005, por është shumë argëtuese të dëgjosh Berishën për Fatos Nanon qysh pas vitit 2007. Në shfrimin e fundit të Fatos Nanos, situata duket dhe më ekzaltuese. Fatos Nano, në hallin e vet që e ka zënë, dhe që nuk pran...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
balkan02
08-06-2012, 23:06:05

Fillimi i fundit socialist

Fillimi i fundit socialistVincent TRIEST, Gazeta RD (8-6-2012)Në shtypin e Holandës, konkretisht në gazetën prestigjioze "Trouw", doli para një jave një lajm që mund të konsiderohet si një surprizë që erdhi shumë e papritur. Madje edhe të djathtët në Holandë u habitën nga kërkesa e zëvendëskryet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: darknet02, steriotipi B, Mishel Forever

Lulzim Basha zyrtarisht kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës

DiniL
13-05-2012, 17:08:46
Berni a ben 1 autograf  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
I.Azizi
17-03-2012, 18:20:53

Njohjet e Republikës së Kosovës

KONFIRMOHET NJOHJA NGA SAO TOME E PRINCIPE Shteti Sao Tome e Principe është shteti i radhës që e ka njohur Republikën e Kosovës. Sipas MPJ-së, ky është shteti i 89-të që e ka njohur vendin tonë për shtet të pavarur.  Qeveria e Sao Tome e ka njohur Kosovën si një shtet sovran dhe anëtar të plotë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-03-2012, 23:41:10

Dy PD-të dhe gabimi me të tretën

Edi Rama ka daravitur më në fund tymnajën e ngritur javët e fundit, rreth qëndrimit që do të mbajë opozita ndaj dy lëvizjeve të reja politike të presidentit Topi dhe Kreshnik Spahiut. Në editorialin e fundit për “tri PD-të humbëse”, lideri i opozitës nuk kishte dashur të linte asnjë ekuivok për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-03-2012, 10:33:55

Epopeja e UÇK

Nis nga sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Tema e aktiviteteve cilësuar si “Epopeja e UÇK-së” do te shoqërohet me manifestime, vizita në pasardhesit e Jasharve, homazhe në varrin e Adem Jasharit etj.Manifestimi qendror do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-03-2012, 01:14:18

20 vjet lëvizje demografike

150.750 persona në vit përbëjnë migrimin stabël të brendshëm më 1992-2000, kurse pas këtij viti 36.5 e popullsisë ka lëvizur në një vendbanim tjetër gjatë viteve të fundit...Jemi mburrur gjithmonë me virilitetin mashkullor dhe me ekzistencën e popullsisë më të re në Gadishull dhe në kontinent. P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-03-2012, 23:28:55

Pasaportat e vjetra nga sot të pavlefshme

Pasaportat e vjetra jo biometrike, nga sot të pavlefshmePrej ditës së sotme pasaportat e vjetra jo biometrike nuk janë më të vlefshme si dokument udhëtimi. Të gjithë shtetasit shqiptarë, që janë të pajisur me pasaporta jo biometrike nuk mund t’i përdorin më ato, pavarësisht datës së skadencës që...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-02-2012, 23:42:46

Sindromi i (keq)përdorimit të vdekjes

Ndrek Gjini - Në shoqërinë shqiptare, sindromi i (keq)përdorimit të vdekjes ka marrë përmasa të frikshme. Nuk di vend tjetër demokratik në botë, (përveç Shqipërisë), të ketë përdorur apo të përdorë në mënyrë kaq pasionante çdo vrasje apo vdekje, për të fituar kredite politike apo dhe mediatike.P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-02-2012, 00:19:50

Parlamenti i Kosoves kerkese per bashkim me Shqiperine

Situata politike në Kosovë pritet që në ditët e ardhshme të shoqërohet me të papritura të mëdha. Kaosi dhe shqetësimi për pranimin nga ana e qeverisë e kërkesave serbe dhe të disa vendeve të BE që emri i Kosovës të shoqërohet me rezolutën 12-44, duket se po i shtyn një pjesë deputetësh të Vetëve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-02-2012, 09:45:41

Të drejtat e autorit

Zbatimi i të drejtave të autorit dhe të drejtave të lidhura me të, një ndër pikat kyçe të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit për vendin tonë përflitet prej vitesh, megjithatë gjendja vijon të mbetet kritike. Me gjithë ekzistencën e Zyrës Shqiptare të të Drejtave të Autorit prej vitesh tanimë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-01-2012, 06:11:00

Video shokuese, Rama në panik

Kreu i LSI-së kërkoi dje, vetëm 2 minuta kohë për të transmetuar diçka në video dhe në audio, për të parë të gjithë se vërtet kush ndërhyn tek Prokuroria për të pushuar çështjet e korrupsionit. Përmes një deklarate për mediat, Kreu i LSI-së u shpreh se, nëse kreu i opozitës Edi Rama do transpare...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2012, 22:58:52

100-vjetori i pavarësisë

Kuvendi i Shqipërise ka hapur me një ceremoni solemne vitin e aktiviteteve për 100-vjetorin e themelimit të shtetit shqiptar. Jo rastësisht, për të nisur kremtimet e 100-vjetorit është zgjedhur data 17 janar, dita e vdekjes së heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, tek i cili simbolizohet ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-01-2012, 15:25:59

Jo, një partie anti-PD! Po, një parti alternative të saj!

Së paku, nisur nga gramatika politike që po na dëgjojnë veshët këto kohë, partia e djathtë që besohet të lindë nga shkurti, nuk parathotë ndonjë gjë interesante. Ka disa ditë rresht që, individë të cilët flasin me titullin e saj,  po na tërheqin në një deja-vu politike mizerabël që kufizohet në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-01-2012, 14:33:16

Patriotët e mospërputhshëm me sistemin

Pak ditë më parë tek respublica.al një djalë me emrin Orgest, i shkolluar dhe banues në Amerikë, bëri publike një letër që ia kishte dërguar kryetarit të opozitës, z. Edi Rama. Thelbi i letrës ishte oferta e Orgestit për të vënë në dispozicion dijet e aftësitë personale të tij (dhe të tjerëve si...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-01-2012, 20:50:02

2013, Pse oferta e Berishës duhet të jetë historike

Pas përfundimit të një serie ngjarjesh që lidhen me vitin 2011, pas një lloj qetësimi të lojës politike, pas mbylljes së çështjes së zgjedhjeve lokale në Tiranë dhe në përgjithësi çështjes së zgjedhjeve, qoftë me raportin e OSBE-së, qoftë me opinionin e Komisionit të Venecias, del në pah në hori...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-01-2012, 17:05:47

Moti keq 'mbërthen' vendin

Reshjet e borës në juglindje të vendin kanë bërë që një autobus të humbë kontrollin. Mësohet se autobusi me pasagjerë i linjës Tiranë-Korçë ka rrëshqitur për shkak të borës, por fatmirësisht pa vitkima. PoliciaAutobusi ka bllokuar qarkullimin për 20 minuta në këtë aks rrugor, dhe vetëm pas ndë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
paqarizi
01-01-2012, 22:48:04

Largohen Amerikane nga Kosova

Uashington DC, 1 Janar 2012 NOA/Luan Mazreku – Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka vendosur që të tërhiqet ushtarakisht nga Republika e Kosovës, por lajmi është pritur keq nga disa analistë dhe diplomatë shqiptaro-amerikanë të cilëet lëshojnë alarmin për pasiguri të mundshme në Kosovë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-12-2011, 22:33:36

Pse pinjollët nuk dallojnë nga etërit

BUJAR NISHANI
Kohët e fundit, dukshëm vihet re një shkulm urrejtjeje dhe akuzash përbaltjeje ndaj strukturave që merren me luftën ndaj kriminalitetit dhe veçanërisht fokusuar drejtuesve kryesorë në Policinë e Shtetit. Formalisht, ky duf përcillet nga aktorë politikë të Partisë Socialis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2011, 22:50:09

Partia e re e Bamir Topit

Kontaktet e kreut të shtetit me disa prej figurave solide të së djathtës kanë qenë të shpeshta, lëvizja e re pritet të marrë formë në fillim të muajit shkurtTIRANË Për Presidentin e Republikës, Bamir Topi, nuk ka kthim prapa. Edhe pse është shprehur se nuk do të denatyrojë rolin e tij si Preside...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-12-2011, 15:10:37

Blushi: Gafat e Edi Ramës

Një prej figurave më përfaqësues të opozitës shqiptare, Ben Blushi, ishte i ftuar në emisionin “Top Story” të së enjtes, kur në një bisedë të lirë pothuajse dy-orëshe me Sokol Ballën, trajtoi çështje të shumta të aktualitetit, si ekonomia, politika, zgjedhjet e 2009-s e 2011-s, program politik i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-11-2011, 00:16:22

Një panteon i përbashkët për të gjithë baballarët e kombit

Idrizi: Një panteon i përbashkët për të gjithë baballarët e kombitPDIU feston në qendër të Tiranës festën kombëtareNë ditën e përkujtimit të 99-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, hodhi idenë e krijimit të një panteoni për të ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-11-2011, 10:17:30

99 vjetori i Pavarësisë

Sot, 99 vjetori i PavarësisëPothuajse në të gjithë hapësirën shqiptare, por edhe ne diaspore sot zhvillohen festimet per diten e Pavarësisë. 99 vjet më parë Shqipëria shpalli pavaresinë nga Perandoria Otomane dhe kjo ditë është dita e themelimit të shtetit modern shqiptar. Në Shqipëri, Kosovë, M...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2011, 01:19:15

Nis udhëtimi i flamurit gjigand

Për Aleancën Kuq e Zi ka filluar numërimi mbrapsht deri më 28 nëntor, Dita e Pavarësisë. Besnikë të asaj që kishin njoftuar, aktivistët e Aleancës shpalosën në Vlorë një flamur gjigant, që do të nisë rrugëtimin simbolik deri në Prishtinë. Në një miting në Vlorë, qytetin e Pavarësisë, Kreshnik Sp...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe