Tema Aktuale - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

*
I.Azizi
24-01-2013, 06:31:15

A ËSHTË NË RADHË HEQJA E PANELIT TË AQIF EF. BLYTËS ?

 Pas heqjes së monumentit të Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, nënshtrohet pyetja a do të hiqet paneli i Aqif effendi Blytës në Pazarin e Ri (Novi Pazar) .Panelin evendosi Këshilli Kombëtar Boshnjak në gusht të vitit 2012, dhe këtë ngjarjee ndoqiedhe SulejmanUgla...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
I.Azizi
23-12-2012, 22:11:19

Pas Sanxhakut qeveria serbe kërcënon Preshevën: "Hiqeni lapidarin vetë ose do të

Në Pazarin e Ri (Novi Pazar) edhe pas kërcnimeve të vazhdueshmeende nuk është hequr paneli iAcif Effendiut. Ministria e Drejtësisë dhe Administratës Publike e Serbisëka ngritur akuza për kundërvajtje kundër kryeshefit të administratës së Novi Pazarit,sepse nuk ësht
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

MR.DETI
19-10-2012, 14:38:02

Dijetar e luftëtar

Dijetar e luftëtarËshtë e vërtet se Kumanova gjatë luftës së 2001 ka dhënë bijtë e saj më të mirë, po jo vetëm kaq. Ajo edhe në të gjitha betejat vendimtare të popullit shqiptarë ka dhënë burra e gra të cilat i kanë shërbyer kauzës së çlirimit të tokave tona nga pushtuesit sllav, bizantin, romak...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gerti1, ciarli, Trendafili i kuq

Tepër seksi për parlamentin kanadez

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ciarli, erlehta, Mishel Forever

Punë të mbarë President

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-06-2012, 09:01:37

E shtuna e parë pa politikë

Dje u shënua e shtuna e parë pa lajme politike. Asnjë lajm nuk kapej me “politikë”. Mediat sikur u mbërthyen pas disa kronikave të vjetra, ose shtrënguan dhëmbët për të kapërcyer “të keqen” që ndodhi. Sikur politika të “shuhej” në ekrane televizive, të paktën të shtunën e të dielën, atëherë kjo ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
15-06-2012, 07:55:27

Lëreni Fatos Nanon të (sh)fryhet!

Nga Mero Baze Nuk është shumë interesante të dëgjosh Fatos Nanon qysh pas vitit 2005, por është shumë argëtuese të dëgjosh Berishën për Fatos Nanon qysh pas vitit 2007. Në shfrimin e fundit të Fatos Nanos, situata duket dhe më ekzaltuese. Fatos Nano, në hallin e vet që e ka zënë, dhe që nuk pran...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
balkan02
08-06-2012, 23:06:05

Fillimi i fundit socialist

Fillimi i fundit socialistVincent TRIEST, Gazeta RD (8-6-2012)Në shtypin e Holandës, konkretisht në gazetën prestigjioze "Trouw", doli para një jave një lajm që mund të konsiderohet si një surprizë që erdhi shumë e papritur. Madje edhe të djathtët në Holandë u habitën nga kërkesa e zëvendëskryet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: darknet02, steriotipi B, Mishel Forever

Lulzim Basha zyrtarisht kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës

DiniL
13-05-2012, 17:08:46
Berni a ben 1 autograf  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
I.Azizi
17-03-2012, 18:20:53

Njohjet e Republikës së Kosovës

KONFIRMOHET NJOHJA NGA SAO TOME E PRINCIPE Shteti Sao Tome e Principe është shteti i radhës që e ka njohur Republikën e Kosovës. Sipas MPJ-së, ky është shteti i 89-të që e ka njohur vendin tonë për shtet të pavarur.  Qeveria e Sao Tome e ka njohur Kosovën si një shtet sovran dhe anëtar të plotë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-03-2012, 23:41:10

Dy PD-të dhe gabimi me të tretën

Edi Rama ka daravitur më në fund tymnajën e ngritur javët e fundit, rreth qëndrimit që do të mbajë opozita ndaj dy lëvizjeve të reja politike të presidentit Topi dhe Kreshnik Spahiut. Në editorialin e fundit për “tri PD-të humbëse”, lideri i opozitës nuk kishte dashur të linte asnjë ekuivok për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-03-2012, 10:33:55

Epopeja e UÇK

Nis nga sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Tema e aktiviteteve cilësuar si “Epopeja e UÇK-së” do te shoqërohet me manifestime, vizita në pasardhesit e Jasharve, homazhe në varrin e Adem Jasharit etj.Manifestimi qendror do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-03-2012, 01:14:18

20 vjet lëvizje demografike

150.750 persona në vit përbëjnë migrimin stabël të brendshëm më 1992-2000, kurse pas këtij viti 36.5 e popullsisë ka lëvizur në një vendbanim tjetër gjatë viteve të fundit...Jemi mburrur gjithmonë me virilitetin mashkullor dhe me ekzistencën e popullsisë më të re në Gadishull dhe në kontinent. P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-03-2012, 23:28:55

Pasaportat e vjetra nga sot të pavlefshme

Pasaportat e vjetra jo biometrike, nga sot të pavlefshmePrej ditës së sotme pasaportat e vjetra jo biometrike nuk janë më të vlefshme si dokument udhëtimi. Të gjithë shtetasit shqiptarë, që janë të pajisur me pasaporta jo biometrike nuk mund t’i përdorin më ato, pavarësisht datës së skadencës që...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-02-2012, 23:42:46

Sindromi i (keq)përdorimit të vdekjes

Ndrek Gjini - Në shoqërinë shqiptare, sindromi i (keq)përdorimit të vdekjes ka marrë përmasa të frikshme. Nuk di vend tjetër demokratik në botë, (përveç Shqipërisë), të ketë përdorur apo të përdorë në mënyrë kaq pasionante çdo vrasje apo vdekje, për të fituar kredite politike apo dhe mediatike.P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-02-2012, 00:19:50

Parlamenti i Kosoves kerkese per bashkim me Shqiperine

Situata politike në Kosovë pritet që në ditët e ardhshme të shoqërohet me të papritura të mëdha. Kaosi dhe shqetësimi për pranimin nga ana e qeverisë e kërkesave serbe dhe të disa vendeve të BE që emri i Kosovës të shoqërohet me rezolutën 12-44, duket se po i shtyn një pjesë deputetësh të Vetëve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-02-2012, 09:45:41

Të drejtat e autorit

Zbatimi i të drejtave të autorit dhe të drejtave të lidhura me të, një ndër pikat kyçe të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit për vendin tonë përflitet prej vitesh, megjithatë gjendja vijon të mbetet kritike. Me gjithë ekzistencën e Zyrës Shqiptare të të Drejtave të Autorit prej vitesh tanimë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-01-2012, 06:11:00

Video shokuese, Rama në panik

Kreu i LSI-së kërkoi dje, vetëm 2 minuta kohë për të transmetuar diçka në video dhe në audio, për të parë të gjithë se vërtet kush ndërhyn tek Prokuroria për të pushuar çështjet e korrupsionit. Përmes një deklarate për mediat, Kreu i LSI-së u shpreh se, nëse kreu i opozitës Edi Rama do transpare...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe