Tema Aktuale - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

M A X
25-11-2011, 23:16:49

Hapet “Tirana East Gate”

Në pjesën lindore të kryeqytetit, prej nga ka marrë edhe emrin, është vënë në funksionim 18 muaj pas nisjes së ndërtimit qendra më e madhe tregtare në Shqipëri, “Tirana East Gate”. Qendra është një investim prej 104 milionë eurosh dhe investitorët e saj, “Balfin Group”, kompania më e madhe priva...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-11-2011, 16:41:40

Video Prifti-Balliu, kërkon favore për dy firma

Fahri Balliu, duke i ofruar rryshfet ministrit, në shuma qindra mijëra eurosh, i kërkon që një kompani ruse të hyjë në tender skrapi, në një prej rafinerive kryesore në vendVideo e shumëpërfolur e ish Ministrit të Tregtisë dhe Energjetikës Dritan Prifi dhe botuesit të gazetës “55” Fahri Balliu d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-11-2011, 14:55:54

Leka Zogu ne spital

Mjekët: Gjendja e Leka Zogut, më e mirëMjeku neurolog Mentor Petrela bën të ditur se gjendja shëndetësore e pretendentit të Fronit Mbretëror, Leka Zogu i Parë është më e mirë se një ditë më parë, ndërsa pacienti ndodhet i shtruar në reanimacion në spitalin numër 5 në kryeqytet. Mjekët tregojnë s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-11-2011, 22:40:49

Prishet "magjia" e politikës

Politika shqiptare gjen më në fund gjuhën për t'i dhënë fund krizës, që po mban pezull reformat prej më shumë se dy vjetësh. Mazhoranca dhe opozita arritën një marrëveshje politike, e cila parashikon krijimin e Komisionit për reformën zgjedhore, krijimin e një grupi pune për rishikimin e projekt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-11-2011, 01:17:08

Segmenti i parë i autostradës "Ibrahim Rugova", pjesë e Rrugës së Kombit

Vermicë - Merdar, përurohen kilometrat e para Vermicë - Merdar, përurohen kilometrat e para - Top Channel Albania - News - Lajme Në Kosovë u përurua te shtunen segmenti i parë i autostradës "Ibrahim Rugova", pjesë e Rrugës së Kombit. Ceremonia ka mbledhur së bashku në kufirin mes Kosovës dhe Shqip
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-11-2011, 10:50:27

Projektet për 100-vjetorin e pavarësisë

Berisha: Projektet për 100-vjetorin e pavarësisë Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, u përqendrua në përgatitjet për festimet e vitit të 100-vjetorit të pavarësisë, në një fjalim të mbajtur pasditen e së enjtes në Këshillin e Ministrave. “Viti pavarësisë nis më 28 nëntor 2011 e vazhdon gjat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-11-2011, 16:47:00

Debatet ne kongresin e Partise Socialiste

Zbardhen debatet me dyer të mbyllura, incidente e grushte për listën e AsamblesëNë seancën me dyer të mbyllura të Kongresit nuk kanë munguar debatet mes delegatëve dhe drejtuesve të kongresit. Në fund të seancës, në momentin kur lexohej lista me kandidatët për në Asamblenë Kombëtare, deputeti i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-11-2011, 09:04:38

“Rilindja Shqiptare”, programi i PS

Pas prezantimit pak ditë më parë nga lideri Edi Rama, Partia Socialiste ka publikuar projektin final të programit të saj, titulluar "Për një Rilindje shqiptare".Në dokumententin me 90 faqe, Partia Socialiste e ndërton programin mbi katër kolona kryesore, që janë: rimëkëmbja e ekonomisë, ripërt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
paqarizi
31-10-2011, 23:10:52

Zavec ambasadori i Kosoves Tiran

Emrohet zavec ambasdor i Kosoves per Shqiperi nje nga kolobreconistet qe momete e pas luftes ka dalur ne rrug ju ka kerku kriminilve qe mso te ikin se nuk i ngacon as kush ne komunen e dragashit aty ku aty kriminelt serb kan ber shum krime dhe dhunime femrave nag komunat e ndryshme kosoves etj.....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2011, 08:16:40

Arsyet që mungojnë për parti të reja majtas e djathtas

SAMI NEZA
Skena politike shqiptare është në prag të një rikompozimi që pritet të shprehet në krijimin epartive të reja politike.Prej disa javësh, Presidenti i vendit, Bamir Topi, ka hedhur alternativën e tij përmundësinë e një partie të re në të djathtë të spektrit nëse ai nuk do...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-10-2011, 08:43:41

Ambasadat e Shqipërisë do përfaqësojnë edhe Kosovën

Në atë vend të botës, ku shteti i Kosovës nuk ka ambasadën e vet, përfaqësimi i saj diplomatik do të bëhet nga Shqipëria. Ky është thelbi i marrëveshjes së miratuar dje nga Këshilli i Ministrave mes qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Republikës së Kosovës në fushën e përfaqësim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-10-2011, 11:49:32

Durrës, fundoset anija, një i mbytur, 7 të zhdukur

Një anije tregtare është mbytur në brigjet e Durrësit, pasi është përplasur në orët e para të së enjtes me një traget të linjës Durrës-Bari.Dy persona mbijetuan, ndersa trupi nje personi eshte nxjerre i pajete nga deti. Sipas informacioneve te fundit, rezultojne te zhdukur edhe 7 persona te tj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-09-2011, 12:50:14

Varrezat e makinave duhet të zhduken brenda 7 tetorit

Emirjon SenjaAkti normativ i qeverisë për zhvendosjen e varrezave të makinave ka ardhur krejt papritur për pronarët e këtyre bizneseve jo pak fitimprurëse. Vetëm pak minuta pas fjalimit të Kryeministrit Berisha në mbledhjen e qeverisë së datës 7 shtator, qeveria miratoi Aktin Normativ për ndalim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-09-2011, 01:07:33

Afera “Olldashi”

Nese keni vene re prej disa ditesh po flitet furishem per nje afere qe pretendohet te drejtohet nga Sokol Olldashi. Ajo cfare me habit eshte se per kete flasin vetem dy media, konkretisht gazeta Panorama dhe Gazeta Shqiptare/Balkanweb. Ndersa e tjerat as e permendin qe te kete nje skandal a afer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-09-2011, 20:54:51

Viktimat shqiptare të 11 shtatorit

Viktimat shqiptare të 11 shtatoritViktor Saraçini, 51 vjeç, pilot në një prej katër avionëve të rrëmbyer nga terroristët. Saraçini, banor i Pensilvanisë ishte i martuar, me dy fëmijë. Punonte si komandant fluturimi në kompaninë “American Airlines” dhe pikërisht me fluturimin 175...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-09-2011, 16:18:29

Opozita, tri aleatë bojkotojnë tryezën e Ramës

Opozita, tri aleatë bojkotojnë tryezën e Ramës
SHKRUAN: Fejzi Braushi 07-09-2011 11:02
Kursi i ri politik, i shpallur nga Partia Socialiste, ka lënë të pakënaqur një pjesë të mirë të aleatëve të saj. Pakënaqësi, që deri para pak ditësh, janë shprehur nëpër komunikimet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-09-2011, 00:15:45

Shkombëtarizimi i Shqipërisë

Shkombëtarizimi i Shqipërisë
Nga Enis SulstarovaMarrë nga Gazeta Shqip
Me gjasë, ç’çan kryet shqyptari për komb t’vet;Pse e shoh veç atje ku xhixhllon ari.Gjergj Fishta Kombi është një bashkësi historike. Ai është produkt procesesh shoqërore, ekonomike, kulturore të moderniteti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fatmir Shatri
31-08-2011, 02:59:12

Nevoja për arsimim në sektorin e sigurisë në Kosovë

Fatmir Shatri, matematikanShpallja e pavarësisë së Kosovës ka sjellë një realitet të ri jo vetëm në rajon, por edhe për vetë Kosovën, realitet ky i cili kërkon mekanizma, të cilat do të mundësojnë ruajtjen e kësaj pavarësie përmes komponentës më kryesore që duhet të ketë një shtet, fushës së sig...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-08-2011, 12:34:48

Shqipëria, më në fund një vend urban

Në një ditë të panjohur, diku në vitin 2011, Shqipëria mund të ketë kaluar nga statusi i një vendi me popullatë me mazhorancë rurale, në një vend me popullatë me mazhorancë urbane.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-08-2011, 13:02:45

Njësitë speciale, në Veri

Rreth 40 automjete të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës kanë hyrë të mërkurën në mëngjes në veri të vendit në drejtim të dy pikave kufitare, përkatësisht në Jarinje dhe Bërnjak.Bëhet fjalë për aksionin e policisë që parashikon arrestime të mundshme lidhur me vrasjen e policit të Njësisë Sp...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-08-2011, 08:44:25

Referendum për të kthyer monarkinë

Partia Lëvizja e Legalitetit propozon rikthimin e monarkisë si të vetmin opsion sipas saj që do t'i japë fund krizave të herëpashershme politike në vend.Në një prononcim për "Gazeta Shqiptare", kreu i kësaj partie, Ekrem Spahia, njëherësh zv/ministër i Mbrojtjes, deklaroi se ky duhet të jetë një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-08-2011, 12:44:12

Shqipëria, e gatshme për shtimin e forcave në KFOR

Berisha tha se është rasti që Beogradi të faktojë se është shkëputur nga ankthi i Serbisë së madheShqipëria, e gatshme për shtimin e forcave në KFORShqipëria është e gatshme të rrisë kontributin e saj në njësitë e KFOR-it, jo në zonën problematike, por në zona të tjera, ku detyr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-07-2011, 23:42:59

Qytetarët e Tiranës, homazhe për policin Enver Zymberi

Grupimi i Tifozëve Kuqezi sëbashku me dhjetëra qytetarë të Tiranës zhvilluan pasditen e sotme homazhe në nderim të Enver Zymberit. Ceremonia e cila nisi pranë Piramidës dhe që përfundoi në sheshin “Nënë Tereza”, kishte si qëllim respektimin e figurës heroike të policit kosovar i cili humbi jetën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-07-2011, 12:01:27

Gjendja në veri, Vetevendosje propozon zgjidhjen

Lëvizja Vetëvendosje propozon zgjidhjen e situatës në veri duke kërkuar fillimisht që presidentja të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme.Në një komunikatë për shtyp, lëvizja kërkon të ndërmerren edhe hapat e tjerë si ndërprerja e procesit të bisedimeve me Serbinë, aktivizimi i të gjithë burimeve ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-07-2011, 01:42:40

Qeveria tërhiqet - Deklarohet vetëm grupi etno-kulturor

Zbulohet formulari me 40 pyetje, qëndrojnë gjuha amtare dhe besimi fetarQeveria tërhiqet nga deklarimi i kombësisë në regjistrimin e popullsisë, duke lënë si opsion fakultativ vetëm deklarimin e grupit etniko-kulturor. Kështu është opsioni final i përcaktuar në faqen 32 të fundi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-07-2011, 13:40:19

Basha në krye të Tiranës

Basha në krye të Tiranës, merr mandatin e betohetLulzim Basha nis sot zyrtarisht punën në krye të bashkisë së Tiranës, pasi këshilli i ri bashkiak shpalli vlefshmërinë e mandatin e tij, si dhe bëri betimin. Betohen dhe anëtarët e këshillit bashkiak, i cili do të drejtohet nga Nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2011, 16:38:18

Vitin tjetër, mazhoranca president dhe kryeprokuror të ri

Patozi: Vitin tjetër, mazhoranca president dhe kryeprokuror të ri
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
TATU
21-07-2011, 15:53:52

Të gjitha krimet e Berishës ndodhin… “1 herë në 100 vjet”

Në këto 20 vite nuk kam dëgjuar në asnjë rast që SALI BERISHA të pranoj dhe të jap përgjigje të sinqerta e konkrete pranuese për ndonjë gabim, skandal ose krim që ndodh në pushtetin e tij. “Tradita” e SALIUT është kjo: Ose hesht, ose anashkalon faktin, ose justifikohet me “pakujdesi të p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2011, 09:45:48

Kosova bllokon importin e mallrave nga Serbia

Qeveria e Kosovës, vendosi sot të ndalojë importimin e mallrave nga Serbia ndërsa vendosi taksa doganore shtesë për mallrat nga Bosnja dhe Hercegovina.Ky vendim u morr sot në mbledhje e qeverisë së Kosovës si kundërpërgjigje ndaj bllokadës që i kishin vendosur këto dy vende Kosovës që nga viti 2...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
denisi003
19-07-2011, 21:54:38

Injoranca dhe bashkpunim i partive politike kosoves me nderkoembetare

Indiferenca e politikanve përgjithsi Kosovë dhe etja e tyre për pushtet po dergon gradualisht shtetin dhe pamvarsin e ti shkatrrim dhe aq me keq dhe ne humbjen e sovranitet dhe shtrieren e ligjit në terë vendin , për të vetemen arsyje me përfitu personalisht në shum aspekte. -Që nga Qershori I v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-07-2011, 12:27:37

Barrikadë që të mos lejojmë Bashën në Bashki

Ruçi: Barrikadë që të mos lejojmë Bashën në BashkiKreu i Grupit Parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, i ftuar në emisionin “Debat” të gazetarit Alfred Peza, në Vizion Plus, tha se PS do të kundërshtojë hyrjen e Lulzim Bashës në Bashkinë e Tiranës.Ruçi tha se nuk i njeh zgjedhjet n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe