Tema Aktuale - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

M A X
25-06-2011, 14:51:01

Konflitki i Erion Braces me partine e tij, PS-ne

Braçe: PS vijon të heshtë dhe heshtja flet shumëDeputeti dhe anëtari i Kryesisë së Partisë Socialiste, Erjon Braçe, vazhdon të shprehë pakënaqësi për aksionin politik të forcës së tij politike, pas zgjedhjeve të 8 majit 2011. Në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, deputeti Braçe shkruan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-06-2011, 15:56:16

Sheraton Party

Ndodhi vetëm tri ditë më parë dhe sa për t’ua hequr merakun atyre që e kishin këtë merak: po, u duk sexy në televizor. Një nga party-t më mondane të muajve të fundit, ajo e SP (që në këtë rast duhet lexuar jo si “Sheraton” por si “Socialist” Party) of Albania, u kremtua në një moment kur opozita...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Mishel...............
16-06-2011, 11:16:53

Banka e Shqiperise dhe Haremet e saj

Haremi i guvernatorit dhe qejfet financiare që ne paguajmë 280 milion leke vetem per 9 zyrtare! Ju mbaron mandati dhe ne duhet t’i shperblejme!- Parate e shqiptareve te rrezikuara nga politizimi dhe keqadministrimi i Bankes!  Ardian Fullani eshte Guvernatori i Bankes se Shqiperise prej 7 vitesh....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gjumashi, Mishel Forever

Ilir Meta dhe Tadic

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-06-2011, 16:17:45

Bota e krimit shqiptar

Nga Kevin HeldmanMarrë nga Gazeta MAPOIntervistova akademiken Jana Arsovska, një profesore në Kolegjin John Jay, e cila ka pas punuar për Interpolin dhe është eksperte e krimit shqiptar dhe baltik. Ajo po shkruan një libër për bosët e krimit Acik Can, vëllezërit Dacic, (Hamdija e Ljutivia) Naser...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-06-2011, 12:10:01

Shpëtoni kryetarin Rama!

EDMOND TUPJANdërkohë që kryetari i Partisë Socialiste thërret, ushton e gjëmon “Shpëtoni Shqipërinë nga Berisha!”, ndërkohë që ai, në një letër të hapur drejtuar shqiptarëve të Republikës së Shqipërisë (sipas stilit të Partisë së Punës), i kërcënon duke kërcëllitur dhëmbët se ata do të kenë paso...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-06-2011, 00:27:55

Maqedoni: Fituan shqiptarët, humbën partitë

Shqiptarët e Maqedonisë demonstruan zgjedhje të nivelit më të lartë demokratik. Fushata parazgjedhore dhe dita e votimit kaluan pa konfrontimet e rëndomta të mëparshme, pa sharje e ofendime dhe votuesit thuajse u zbavitën duke shëtitur nga mitingu i njërës parti në atë të tjetrës. Me çka, u krij...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-06-2011, 10:03:53

Pakti PD-PS, votat gabim u numëruan edhe në Berat

Pavarësisht zhurmës së krijuar në Tiranë, në shumë qarqe të tjera të vendit, votat e hedhura në kutitë gabim janë numëruar me unanimitet.Një rast konkret ka qenë në KZAZ-në Nr. 1, që i përket Bashkisë së Beratit. Në këtë KZAZ, me një vendim unanim prej 7 me 0, është vendosur që votat e gjetura g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Mishel...............
01-06-2011, 16:59:48

Misteri i privatizimit të hidrocentraleve me fitim. Berisha pati deklaruar të ku

Ligji për privatizimin e hidrocentraleve ka ndare e maxhorancen duke shkaktuar si asnjëherë më parë jo vetem debate të ashpra mes deputetevë të saj në Komisionin e Ekonomisë, por edhe dyshime të ndërsjellta.Ne Komisionin e Ekonomise deputetët paten dyshime edhe për procedurat që po ndjek Ministr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-05-2011, 10:28:21

Shkëmbim në vend të ndarjes së Kosovës

Kryetari I Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa tërheq vëmendjen se në rast të një ndarjeje të Kosovës komunat Preshevë, Bujanoc e Medvegjë do të kërkojnë t’i bashkohen Kosovës.Në një prononcim për agjencinë serbe të lajmeve Beta, Ragim Mustafa ka thënë se në rast të ndarjes së Kosovës, Serbia du...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-05-2011, 15:40:50

Çfarë fshihet pas fletëve të kontestuara?

Gjatë numërimit të kutive për kryetarë dhe këshilltarë minibashkie në Tiranë janë gjetur një numër tepër i konsiderueshëm votash që i përkasin kutisëpër kryebashkiak. Ky numër votash që nuk dihet se sa është, përbën një rëndësi të veçantë, pasi diferenca midis kandidatëve për kryetarë bashkie ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-05-2011, 09:21:07

Sondazhi i ICCS, Basha 8% me shume se Rama

Sonila IsakuKandidati i mazhorances, Lulezim Basha rezulton se eshte fitues ne nje sondazh paraprak te realizuar nga data 3 deri ne 5 maj ne te gjitha njesite bashkiake ne kryeqytet. Ne kete sondazh jane anketuar njerez te rastesishem te cilet kane pohuar se per ke do te votojne, nderkohe qe kan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-05-2011, 01:02:31

Katër kalorësit apokaliptikë të Ramës

APOLLON BAÇEKalorësi i parë i Apokalipsit-Fushatat e zgjedhjeve shqiptare janë zhvilluar me një simetri absolute. PS dhe PD, së bashku me varganët satelitorë, kanë kryer po ato veprime, kanë bërë po ato lëvizje, kanë përdorur po të njëjtin fjalor. Ndërkohë, fushata e zgjedhjeve komunale 2011, ve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-05-2011, 14:16:37

Arturo Ui! Ose mbërritën kërcënimet

Arturo Ui! Ose mbërritën kërcënimet.Në këtë huti të palogjikshme dhe emocionale paraelektorale, duket se paqartësia e rezultatit që po troket po krijon episodet e para të padëshiruara. Një plasje shqetësuese në afërsi të çadrës së PS-së, në bulevard, plasi në të njëjtën kohë një seri akuzash të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-05-2011, 01:27:03

300 mijë vende punë, ulje taksash

Kryesocialisti Rama ka zhvilluar sot një takim të vecantë në kuadër të fushatës elektorale të quajtuar “Pakti qytetar”, duke mbledhur në kryeqytet të gjithë kandidatët e Partisë Socialiste në rrethe. Kandidatët premtuan se cdo qytet do ndjekë rrugën e zhvillimit të nisur tashmë. Ndërsa lideri i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-05-2011, 09:05:04

Si te ben Edi Rama Milioner! Miqte e Rames, 5 vjet pa paguar taksat

Levizja Zgjohu ka denoncuar dje abuzimin e Bashkise se Tiranes me mbledhjen e taksave te disa bizneseve ne kryeqytet. Perfaqesuesi i kesaj levizje, Zirkon Disha paraqiti para medieve emrat e kompanive, taksat e te cilave, me nje vlere prej rreth 2 milione dollaresh, nuk jane mbledhur nga pushtet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-04-2011, 10:02:38

Ambasada Holandeze distancohet nga gazeta "Shekulli"

"Ambasada e Mbreterise se Vendeve te Uleta ne Tirane distancohet ne menyre shume te prere nga permbajtja e artikullit "Publikimet, cifti Basha mungon ne pritjen e Ambasades Holandeze", shkruar nga Kristi Pinderi dhe publikuar nga gazeta "Shekulli" me date 29 Prill, 2011". Ky ka qene qendrimi zyr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-04-2011, 23:57:30

I dënuari për trafik droge, kandidat për Kryebashkiak i PS në Kavajë

Kryesocialisti Edi Rama kandidon për kryetar Bashkie në qytetin e Kavajës Elvis Roshin, që është një person me precedent penalë, i cili gjatë viteve 1997-2000 ka kryer dënimin me burg për trafik droge në shtetin e Zvicrës.Pa ndonjë të shkuar si anëtar i Partisë Socialiste në qytetin e Kavajës, k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-04-2011, 13:00:53

Ramën tashmë nuk e besojnë as të tijët

Në dy javët e para të fushatës, strukturat e PS-së kanë kuptuar se i kanë të humbura zgjedhjet dhe po mundohen të distancohen nga Edi Rama, i cili po mbetet si përgjegjësi i vetëm për humbjen. Nëpër mitingje askush s’ia beson gënjeshtrat, ndërkohë që deputetë e partiakë po vënë në zbatim agjenda...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-04-2011, 23:54:25

Çfarë i mungon Tiranës?

Po dëgjojmë projekte nga më të çuditshmet, të kushtueshmet e ambiciozet për kryeqytetin. Ndërkohë janë harruar një listë objektesh e institucionesh pa të cilat vetë kryeqyteti s’mund të konsiderohet i tillë. Tregjet e shumicës, muzeu i qytetit, thertorja, fusha e përpunimit të mbeturinave, qendr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-04-2011, 10:48:54

Ishte seç na ishte... na ishte nje lulishte!

Pergjat ketyre viteve kemi pare qe sheshe dhe hapesira publike te jene zene nga ndertime shumekateshe... ketu po ju paraqesim disa prej tyre... Ishte seç na ishte... na ishte nje lulishte!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
22-04-2011, 14:50:07

Edi Rama bastis zyrën e Bashkisë, heq pikturat dhe suveniret personale

Edi Rama bastis zyrën e Bashkisë, heq pikturat dhe suveniret personale      <img src="http://www.galsh.com/albums/userpics/10063/edi-rama.jpg" width="...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-04-2011, 09:31:42

Great Arvizu!

Albert P. Nikolla*Pashë lajmin e djeshëm të Ambasadës Amerikane në Tiranë në lidhje me artikullin, ose më saktë fletë-rrufenë: “Ambasadori i vogël i një vendi të madh”. Mendoj se ky reagim është shprehje e një korrektësie të jashtëzakonshme profesionale dhe njerëzore që e ka karakterizuar ambasa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Sirio00, BeRni

Fushata qytetare e Bashës

erlehta
16-04-2011, 22:41:32
O pika Basha.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe