Tema Aktuale - 9

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Berni
18-02-2011, 14:21:20

Demonstratë kundër Shqipërisë

Bllokimi i institucioneve dhe rrënimi i imazhit të Shqipërisë është synimi imediat i opozitës së Edi Ramës. Pas këtij momenti, tentohet prishja e 8 majit dhe renditja e vendit tek lista e shteteve të dështuara. Kjo axhendë politike nis me demonstratën e sotme kundër Shqipërisë, por kërkon edhe r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-02-2011, 11:48:40

Fati i partisë

FATI I PARTISË“U ngrit fati i Shqipërisë, si i vdekuri nga varri”, kështu e fillon poemin e tij Naim Frashëri për Skënderbenë. Sërisht qe fati ai që e shpëtoi këto ditë Partinë Socialiste nga një njollë turpi, që një Zot e di se si do ia dilte ta hiqte. Fillimisht na e kumtoi vetë Dritan Prifti ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-02-2011, 01:07:48

Rama: Zgjedhjet lokale s'i bojkotojmë

Kryetari i Partisë Socialiste deklaron se bojkoti i zgjedhjeve lokale nuk është opsioni i opozitës, ndërsa rinënvizon se zgjedhjet e reja janë zgjidhja e plotë e krizës ku ndodhet Shqipëria "Duke nënvizuar atë cka kemi thënë 100 herë se ne nuk e kemi konsideruar kurrë si të vlefshëm opsionin e b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-02-2011, 00:51:37

Policia punoi mire, por protesta ishte e dhunshme

Ambasadori amerikan në Tiranë Alexandër Arvizu ka bërë apel për një hetim gjithëpërfshirës, të pavarur dhe pa ndërhyrje të jashtme lidhjur me ngjarjet e 21 Janarit ku mbetën të vrarë 4 demonstrues.“Shumë herë kemi theksuar që hetimi të jetë i gjithanshëm dhe i pavarur. Hetimi duhet të përfshijë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Zara
13-02-2011, 20:26:41

Perleshje ne Kalane e Shkupit mes shqiptareve dhe maqedonasve

Dy policë të lënduar dhe 6 protestues është bilanci i përleshjes së sotme në Kala të Shkupit e provokuar nga një grup maqedonas të cilët gjatë ditës së djeshme nëpërmes rrjetit të internetit Facebook, bënë thirrje për të penguar protestën paralajmëruar nga 18 shoqata joqeveritare shqiptare te kr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CTS
08-02-2011, 05:57:03

Komandot priten ne Kryeministri duke anashkaluar presidentin.

A ka b... ku te rrije kjo qe ka bere gomar Berisha? Si mund te anashkalosh Presidencen dhe te presesh ne Kryeministri komandot qe kthehen nga Afganistani. Si ligj dhe si rregull boteror, komdandot kur ikin dhe kur kthehen percillen dhe priten nga Presidenti, sepse Presidenti eshte Komandant i Fo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
paqarizi
02-02-2011, 00:04:08

Projektligji cënon të drejtat dhe liritë!

 Rovena Tujani Tiranë, Shqipëria “Liria e besimit kërcënohet nga regjimet autoritare, që shkelin të drejtat e shtetasve të tyre. Liritë fetare kërcënohen dhe nga grupet e dhunshme ekstremiste që nxisin tensionet ndërfetare. Këto liri janë nën kërcënimin e heshtur, por të vazhdueshëm të shkaktuar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2011, 11:09:04

Edvini urdhëron tek fletushka e Koços agresionin kundër ambasadorit Amerikan

Nuk kanë të ndalur sulmet e njerëzve të kryetarit të opozitës shqiptare Edi Rama. Tashmë sulmet nuk janë vetëm në mënyrë të dhunshme e barbare por ato vijojnë të transmetohen edhe nëpërmjet disa mediave që ndodhen nën pushtetin e Edi Ramës. Jo më larg se dje në një media të shkruar dhe të kontro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

DiniL
29-01-2011, 21:35:30

Mos ma vrit fëmijën zoti kryeministër!

Mos ma vrit fëmijën zoti kryeministër!Mëngjesi lindi si fëmijë. Qante shtruar. Piklat e ngrohta që derdheshin trotuareve zbusnin dimrin. Hapat trokisnin njëlloj; shkonin-vinin, iknin dhe mbeteshin po aty. Askush nuk dint...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-01-2011, 16:27:03

Edi Rama, përgjegjës për cenimin e imazhit të Shqipërisë

“Kryesocialisti Edi Rama është përgjegjësi për cënimin e sigurisë të realizuar nga demostruesit në 21 janar duke bllokuar Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Kreu i PS është përgjegjësi për cënimin e sigurisë të cilët asnjë nuk e ka pasur për borxh ato skena barbarie”. Kjo ishte akuza e radhës, ard...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-01-2011, 09:43:04

Vetevrasja politike e Edi Rames dhe kauza e te vdekurve

Ilir KrasniqiMbremjen e 20 janarit mbeta i tronditur, ashtu si shume shqiptare te tjere, kur degjova se cfare na propozonte Edi Rama dhe zedhenesit e tij te pafytyre. Ngrihuni, na thoshin ata, ne demonstrata force, qe t'i tregojme vendin kesaj qeverie etj. etj. Mjetet e tjera qenkeshin ezauruar ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Tribbiani, shejtania

Haram bukën bllokmenë!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-01-2011, 15:32:37

BE: Nuk duhet të tolerohen aktet e dhunës

Natasha Butler, zëdhënësja e Komisionerit, Stefan Fule: Hetimi të jetë gjithëpërfshirësNatasha Butler, zëdhënësja e Komisionerit për Zgjerim, Stefan Fule në një deklaratë për shtyp ka dënuar dhunën e demonstratës së organizuar nga opozita të premten e kaluar. Butler ka deklaruar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
24-01-2011, 13:25:55

Qeveria akuzon prokurorinë, opozita e mbron

Në Shqipëri maxhoranca dhe opozita po përplasen ashpër pasi prokuroria ka lëshuar urdhër arrestet për drejtues të Gardës së Republikës të cilët akuzohen si të implikuar në ngjarjet e përgjakshme të 21 janarit.Tre persona humbën jetën ndërsa dhjetra të tjerë u plagosën gjatë protestave anti-qever...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
24-01-2011, 13:24:15

Viktimat u vranë me plumba 9mm

Por ndërsa mjekësia ligjore raporton jo zyrtarisht se të paktën dy nga protestuesit që u vranë këtë të premten janë qëlluar nga armë të kalibrit 9mm, pyetja që shtrohet është se cfarë armatimi përdor në të vërtetë Garda e Republikës?Gardistët e shfaqur në video të ndryshme mbajnë në duar automat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
24-01-2011, 13:23:27

Urdhër-arrestet, jehonë në mediat e huaja

Koorporata britanike e transmetimeve BBC vazhdon së raportuari rreth zhvillimeve më të fundit në Shqipëri duke e vënë theksin në artikullin e sotëm në mos ekzekutimin nga policia të gjashtë fletë arresteve lëshuar nga prokuroria për punonjësit e gardës.“Shqipëria lëshon fletëarresti për pjestarë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-01-2011, 01:49:26

Falë shtetit që nuk ra…

Dhuna që mbizotëroi në të ashtuquajturën “demonstratë” të lajmëruar nga opozita, por që me kast tentoi të mos i dilte për zot, kërcënoi seriozisht rendin kushtetues dhe stabilitetin e jetës shoqërore në Shqipëri. U pa qartë se qëllimi ishte “rënia e shtetit” për ndërrimin e pushtetit. Postngjarj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-01-2011, 16:18:09

Vetëm të humbur moralisht dhe politikisht pas ngjarjeve të së premtes

Shqipëria sërish u bë objekt kryeartikujsh. Ngjarjet e së premtes kanë vetëm të humbur Ajo që ndodhi të premten (21.01) në Tiranë zgjon reminishenca nga vitet 90-të të shekullit të kaluar. Një demonstratë, për të cilën bëri thirrje opozita socialiste,që drejtohej kundër qeverisë së qendrës së ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-01-2011, 14:51:06

Qeni i tërbuar i Bllokut gjakosi Shqipërinë

S’ndalet Edvini, qeni i tërbuar i brezit të dytë të bllokmenëve, edhe pasi është kapur në flagrancë, në krye të një puçi institucional duke dhunuar kryeqytetin e Shqipërisë. Dje sulmet i ka ndalur fizikisht dhe i ka dhënë me gojë, por izolimi ndërkombëtar dhe revolta e shqiptarëve e ka detyruar ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe