×
Hyrja
Profili

Lajme dhe tema aktuale

M A X
ne: 17-12-2019, 16:08:27
Armiqte e domosdoshem te Rames

Aktualiteti

Ditët e fundit, që pas tragjedisë së 26 nëntorit, fjalor i Ramës është rënduar sërish dhe gjuha e tij konfliktuale ka mbërritur kulmin, ashtu sikurse ka ndodhur në të gjitha krizat ku ai është gjendur në vështirësi. Ndaj me të drejtë shumëkush mund të ngrejë pyetjen: përse kjo traumë e madhe duh...M A X
ne: 30-11-2019, 18:01:05
Pse?

Aktualiteti

 

M A X
ne: 25-11-2019, 10:34:43
Rama vs. Meta

Aktualiteti

 
M A X
ne: 16-10-2019, 11:59:15
Fundi banal i ‘demokratëve’ të Rudina Hajdarit

Aktualiteti

Një pjesë e madhe e mediave shqiptare po tallen me veten dhe ndjekësit e tyre duke trajtuar seriozisht një fabul banale që duhet të zinte vend në rubrikat humoristike. Fjala është për sherrnajën banale midis disa deputetëve sharlatanë që i shiten publikut si përfaqëues të opozitës. Një numër i m...

Pergjigje nga: olti, steriotipi B
Nisma #Thurje


M A X
ne: 19-09-2019, 17:14:29
NXËNËSIT E ZELLSHËM TË MZIUT

Aktualiteti

Shqipëria tash tre dekada qeveriset nga politikanë që si plan kryesor për zhvillimin ekonomik kanë shndërrimin e Shqipërisë në vend ku mund të shpëlajnë paratë të gjithë ata që janë të interesuar. Ekonomia e shpëlarjes ka edhe binjaken e saj në rrafshin e estetikës politike, dhe ajo është shpëla...

Pergjigje nga: olti, erlehta, steriotipi B
...Tironsit
M A X
ne: 27-08-2019, 21:02:59
Shpërthen fantazia me krevatin e Etilda Gjonit

Aktualiteti

Shpërthejn fantazia pas skandalit të shpenzimeve marramendëse të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj e cila për një natë në një hotel me 5 yje ka paguar deri në 700 euro. M A X
ne: 11-07-2019, 21:47:24
"Një popull që pret t’ia sjellin lirinë të huajt, nuk e meriton atë"

Aktualiteti

Së fundi më kanë tërhequr vëmendjen dy deklarata kontradiktore që vijnë nga opozita. E para, është një letër e kryetares së Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, e cila iu drejtua një numri ambasadorësh perëndimorë, me kërkesën e ngritjes së një komisioni ndërkombëtar për të zgjidhur çështjen e S...
M A X
ne: 03-06-2019, 18:34:40
‘Porno varfërie’ me fëmijët nëpër ekrane

Aktualiteti

Para disa kohësh, këngëtari i njohur, Ed Sheeran bëri një video me disa fëmijë të varfër gjatë një vizite në Liberi. Ai personalisht u ndje shumë i prekur nga gjendja e mjeruar e tyre dhe u angazhua se do i vendoste në një hotel derisa të gjendej një zgjidhje. Por nëse mendoni se shumëkush u ndj...


M A X
ne: 28-05-2019, 15:57:50
"Ne kemi politikanë që duhen ‘mjekuar’, e jo votuar!"

Aktualiteti

Kim Mehmeti: Ne kemi politikanë që duhen ‘mjekuar’, e jo votuar!


M A X
ne: 17-05-2019, 14:26:31
Armiqte e popullit

Aktualiteti

I ftuar në konferencën ndërkombëtare shkencore me temë “Fytyra e ‘armikut të popullit’ gjatë diktaturës së proletariatit në Shqipëri, 1944-1990”, Bernd Borchardt ka folur dhe për politikanët e sotëm shqiptarë.Sipas tij, politikanët shqiptarë mjerisht që nga koha e regjimit diktatorial dhe deri m...


  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board