Tema Aktuale - 11

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

M A X
07-11-2010, 18:32:19

Fatos Nano: Do rinovoj PS-në. Dua të jem President në 2012

Fatos Nano ka premtuar dje rikthimin në politikë, duke marrë rolin e ndërmjetësit mes Ramës dhe Berishës. Sulmon Daden dhe Majkon: Nuk janë Pali Miska e Lenka Çuko. Politikan nuk të bën as shkolla e arteve, as ajo e bujqësisë. Do të kandidoj për president në 2012-ën.Në prag të çdo fushate elekto...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-11-2010, 18:31:23

Greqia heq pensionet në Shqipëri

Sipas këtij vendimi, bëhet pothuaj e vështirë që minoritarët grekë në Shqipëri të përfitojnë pensionet që kanë marrë ndër vite, duke filluar nga 250 deri në 480 euro. Qeveria e Papandreut, e ndodhur në kushte të vështira për të menaxhuar financat e shtetit, është detyruar të ndërpresë mbështetje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-11-2010, 16:20:20

Rama alarmon BE për eksod, 3 ditë para vendimit për vizat

Rama kundër OSBE/ "Nuk po garanton transparencën e zgjedhjeve"Kreu i PS-së, Edi Rama, ka sulmuar në mënyrë të tërthortë, gjatë një daljeje në shtyp, liberalizimin e vizave për shqiptarët. Duke u përpjekur të trembë vendet e Bashkimit Evropian me atë që ai e quajti kriminalitet n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-11-2010, 10:50:16

Doris Pak: PS, bllokade te turpshme integrimit

Eurodeputetja Doris Pak i ben apel opozites shqiptare te ulet ne tryeze me poziten per Kodin e ri Zgjedhor dhe e fajeson hapur ate, qe s'merr pjese ne disa vendime te rendesishme ne mbrojtje te interesave te qytetareve, sic ishte rasti i votimit te ligjit per Gjykaten Administrative.

M A X
31-10-2010, 00:40:27

Vangjel Tavo bashkohet me LSI-në

Teksa PS ka rifilluar një valë të re akuzash ndaj ish aleatëve të saj, Lëvizjes Socialiste për Integrim, nga selia e LSI-së përgjigja ka ardhur përmes zyrtarizimit të afrimit të deputetit Vangjel Tavo. Në mandatin e tij të tretë me PS, ai prej kohësh pati paralajmëruar largimin nga selia rozë në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Astrit20
28-10-2010, 22:56:42

Thirrje për fushatën “derë më derë” dhe monitorimin e zgjedhjeve

Në prag të zgjedhjeve në Kosovë, Lëvizja VETËVENDOSJE! ështëangazhuar të zhvillojë një fushatë me në qendër qytetarin e Republikëssë Kosovës, duke identifikuar nevojat, kërkesat, dhe dëshirën e popullittë Kosovës për zhvillimin e vendit. Për t’i njohur qytetarët nga afër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dardan1
28-10-2010, 16:52:36

Politikanët kosovarë nga opingat në mercedese

E përditshmja sllovene “Delo”, duke folur për problemet me të cilat ballafaqohet sot shteti më i ri i botës, Kosova, ndër të tjera shkruan se shumica e politikanëve kosovarë u hodh nga opingat dhe balta e fshatit në kolltuqe dhe në mercedese.Problemi më i madh i Kosovës qëndron ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-10-2010, 14:28:58

Skema e qarkullimit të parave nga të ftuarit te çifti Rama

Nusja darovit “krushqit”, të ftuarit në dasmë sjellin dhuratat. Bashkëshortja e Ramës si drejtuese e bordit të Soros u dha fonde qindra mijëra dollarëshe deputetëve të PS.Salltanetet në dasmën më të madhe në Shqipëri, me 800 të ftuar dhe mijëra euro të shpenzuara për dhurata, tregojnë se një gru...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: nonobob, eagle2

Jeta dhe rrugaceria e deputetit shqiptar Taulant Dedja

nonobob
28-10-2010, 02:33:20
*******
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-10-2010, 00:01:55

Rënia e bastioneve të majta

Ndoshta kryetari i PS mund të shfajësohet për humbjen në Trebinjë, pasi në të njëjtën ditë kishte edhe celebrimin e tretë të jetës, por humbja e asaj komune është një sirenë alarmi për situatën në të cilën gjendet PS në prag të zgjedhjeve lokale të vitit të ardhshëm.Nuk mund të ketë disfatë më t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-10-2010, 19:19:38

Gazetaria dhe 'sistemi' i ri i skllaverimit

Mentor KikiaNë numrin e së dielës në “Shqip”, Fatos Baxhaku na adresonte një letër kritike, ne punëtorëve të medias televizive. Me drojë, Baxhaku u shmangej sugjerimeve dhe me modesti mbetej në kuadrin e kritikave të buta. Letra e Baxhakut, në fakt, përveçse një “paketë” vërejtjesh, ishte edhe n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fatmir Shatri
15-10-2010, 03:43:41

NJË LLAPSUS I KRYEPARLAMENTARIT KRASNIQI

 NJË LLAPSUS  I  KRYEPARLAMENTARIT KRASNIQIShkruan  FATMIR SHATRI – matematicient Shkelja e Kushtetutës dhe ligjeve në fuqi , në shtetin tonë , pothuajse janë bërë modë , duke filluar nga funksionarët e tutje . Siç duket , duhet kohë e gjatë që neve të vetëdijëso- he...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gjumashi, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, olti

Pa viza nga 15 dhjetori

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-10-2010, 12:47:33

Gezuar 10-Vjetorin, kryetari im

Kur ka qenë radha, i kam uruar Kryetarit tim 85-vjetorin dhe më pas edhe 90-vjetorin e Tiranës Kryeqytet. Kësaj radhe po i uroj një datë që nis e mbaron me atë vetë. Plot 10 vjet më parë, në zgjedhjet vendore të tetorit 2000, Tirana bëri një përmbysje të madhe. Nëpër kronika do të shkruhet thjes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-10-2010, 23:31:23

Keqardhja e SHBA, opozita dëmtoi vendin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur indinjim për mos votimin e ligjit për ngritjen e Gjykatave Administrative. Reagimi i ashpër vjen për mos marrjen parasysh të kërkesës së saj shprehur posaçërisht për këtë ligj.SHBA pati kërkuar që gjatë seancës parlamentare të 30 shtatorit të miratoh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, BeRni

Deputeti Vangjel Tavo ikën nga PS, letra e plotë

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
03-10-2010, 23:33:48
Ehe, po ti e di ate shprehjen: Bir Selmani nenes, ke te qaj me pare...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-10-2010, 09:54:16

Edvini në gjurmët e Enverit

Vetëvrasja politike e opozitës e kryer në seancën e fundit të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të thellohet edhe më tej, teksa Edvini ka paralajmëruar se s’do ketë konsensus me mazhorancën për asnjë ligj apo vendim, pa transparencën e 28 qershorit. Gjithashtu kryetari i socialistëve përsëriti edhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, BeRni, bleranda.d

Mazhoranca humbet një deputet, Sterkaj bashkohet me PS

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
01-10-2010, 16:36:02
Citim nga: Berni ne 01-10-2010, 00:28:51Nje komunist me pak
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

h75
28-09-2010, 20:29:54

Ne Kosove priten zgjedhje te parakohshme

Pas doreheqjes se Fatmir Sejdiut nga posti i presidentit, Kosova duket se ka hyre ne nje krize institucionale, nga e cila do te dale vetem me zgjedhje te parakohshme.  PDK nuk eshte e gatshme ta perkrah nje kandidat tjeter te LDK- se per nje mandat katervjeqar(presidenti mund te zgjidhet vetem m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, h75, lilly

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu jep doreheqjen

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-09-2010, 14:23:35

Kush e tërbon Ramën, vjedhjet apo vizat?

Qysh kur Brukseli shpalli shtatorin si muajin në të cilin do të merret vendimi përfundimtar për lëvizjen e lirë të shqiptarëve në vendet e Bashkimit Evropian dhe fundin e vjeshtës së këtij viti si momentin e konkretizimit të vendimit në fjalë, kryetarit të PS-së, z. Edvin Rama, i ngriu buzëqeshj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-09-2010, 16:45:21

KE: Shqipëria, progres për vizat

Sipas raportit perfundimtar të Komisionit Europian Shqipëria ka shënuar progres të mirë në permbushjen e 3 kushteve të mbetura për procesin e liberalizimit të vizave.Top Channel mundi të sigurojë dokumentin me shkrim, i cili u është shpërndare sot Parlamentit dhe vendeve anëtare të BE-së.Kriteri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-09-2010, 16:26:19

Obama mesazh Presidentit Topi, Fiter Bajrami ju sjelltë paqe dhe begati....

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama me rastin e Festës së Fiter Bajramit, në të cilin thuhet: