Tema Aktuale - 15

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

ßåßy ღ
24-03-2010, 22:52:15

Vizat, me 15 Prill vleresimi ne Bruksel!

Komisioni Europian do të publikojë më 15 prill vlerësimet e ekspertëve mbi kriteret e përmbushura nga Shqipëria dhe Bosnja për cështjen e liberalizimit të vizave. Ndersa propozimi ligjor për heqjen e vizave, sic rrëfeu një zyrtar i lartë i Komisionit për TCH, do t'i dërgohet Parlamentit në javën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-03-2010, 11:05:41

49 ambasadorët shqiptarë në botë

Shqipëria ka shpërndarë në një pjesë të konsiderueshme të botës “ura lidhëse” me qëllim krijimin e marrëdhënieve diplomatike dhe “shkrirjen e akujve” ekzistentë. Qeverisja shqiptare ka ndërmarrë misionin e përhapjes së gjerë të përfaqësisë diplomatike shqiptare në botë. Edhe pse kjo gjë është e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-02-2010, 08:51:22

Kush mund ta ngushëllojë Edi Ramën

Deklarata përfundimtare e dy ditëve, negociata e delegacionit të Këshillit të Europës ka lënë shije të ndryshme në të dy anët e politikës. E majta nuk mori atë që shpresonte të korrte nga fushata disajavore ndërkombëtare për hapjen e kutive. Për median afër kreut të PS, negociatat ishin një dësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
20-02-2010, 11:42:45

E VËRTETA RRETH BOSNJËS DHE KOSOVËS

Më 19 Dhjetor të vitit 1994, shkrimtari Warren Hough deklaroi se Henry Kissinger ishte akuzuar nga presidenti francez Mitterand se ishte “kryemanipulatori” i konfliktit jugosllav. Thuhet se deklarata është bërë në një mbledhje të Konferencës Europiane të Sigurisë në Budapest, Hungari.Sipas Warre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-02-2010, 21:45:31

Vrasësit e 28 qershorit

Pas humbjes së zgjedhjeve të 28 qershorit të vitit 2009, Partia Socialiste dhe lideri i saj akuzuan 20 mijë komisionerët socialistë se ishin korruptuar nga PD-ja e Sali Berishës dhe kishin firmosur procesverbalet pa asnjë vërejtje. Kjo ishte edhe arsyeja kryesore që PS kërkon hapjen e kutive dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-02-2010, 11:25:25

7 pedagogë e sekserë, në pranga për korrupsion

Kanë përfunduar në pranga një grup prej 7 pedagogësh e sekserësh, të cilët akuzohen për korrupsion e mitmarrje. Polica e Tiranës kishte vënë nën hetim këtë grup pedagogësh e sekserë provimesh, prej muajsh. Pedagogët nën hetim, aktivitetin e tyre e kishin shtrirë pranë Universitetit Bujqësor të K...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-02-2010, 11:56:08

Ksera: 10 milion lek per te nxitur punesimin ne Elbasan

Ksera: 10 milion lekë për të nxitur punësimin në Elbasan    ELBASAN- Një fond prej 10 milion lekësh të reja do të përdoret për nxitjen e punësimit në qytetin e Elbasanit. Kjo është deklaruar nga ministri i Punës, Cështjeve Sociale dhe Shanseve të barabarta Spiro Ksera gjatë një vizite në këtë qy...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
06-02-2010, 12:10:09

ANALIZA!

Dardha e Voskopoja, sfida e harresës dhe e braktisjesNuk ka qytet e fshat në Shqipëri që të jetë gërryer nga ikjet e njerëzve të vet si Voskopoja e Dardha; por ama pa i shuar e pa i shkulur dot nga rrënjët, pa i lënë në harresë e në vetëshkatërrim, si relike të çbëra përfundimis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
06-02-2010, 12:02:09

Regjistrimi etniko- fetar, At-Nikolla: Zgjon "Vorio Epirin"

ELBASAN- At-Nikolla Marku, kreu i Kishës Orthodokse Autoqefale Kombëtare Shqiptare, “Shën-Maria”, me qendër në Elbasan kundërshton me forcë projektin e regjistrimit të popullsisë mbi bazë etnike dhe fetar. Projekti ka ngjallur reagime të mëdha dhe mes kundërshtarëve është dhe prifit At Nikoll Ma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
05-02-2010, 23:28:48

Nderkombetaret: Te shqetesuar nga raporti i mediave

Nderkombetaret: Te shqetesuar nga raportimi i mediaveShume organizata nderkombetare ne Shqiperi, perfshire edhe ambasaden e Shteteve te Bashkuara, nepermjet nje deklarate per shtyp shprehen shqetesimin serioz per raportimin e papergjegjshem dhe diskriminues ne disa media mbi dhunen ne familje, t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-02-2010, 11:08:38

Tryeza

Blendi Fevziu Nëse do të kishte një matës të fjalëve që kanë dominuar komunikimin publik këtë javë, nuk ka asnjë dyshim që fjala Tryezë, do të ishte në krye të klasifikimit. E lakuar në gjithë format e saj, e projektuar në gjithë këndet e shikimit, Tryeza, është konsideruar si çelsi i artë për t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-02-2010, 11:08:01

Ylli Bufi: Propozimi im për një pakt mes Ramës dhe Berishës

Aristir LumeziIsh kryeministri i PS-së dhe për një kohë të gjatë anëtar i kryesisë së kësaj partie, Ylli Bufi, negociatori kryesor i PS gjatë të gjitha krizave politike dhe elektorale në vend, jep propozimet e tij për daljen nga situata e rëndë politike ku ndodhet vendi. Ai shprehet se të dyja p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-02-2010, 11:07:00

Të humbasësh Ben Blushin

 Edmond Arizaj Vallë a e ka këtë luks Partia Socialiste? T’i japë shkelmin të vetmit politikan, (siç thonë italianët “con le palle”) në radhët e saj. Vetëm pse ai qëndron përballë kryetarit të partisë dhe jo pas tij, shumica janë të gatshëm, dhe tashmë kanë filluar ...linçimin, apo e përkthyer n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, erlehta, Tribbiani

Shtrenjtohet uji, cmimi dyfish

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Tribbiani, olti

Berisha: Ne tryeze me Ramen

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-01-2010, 15:26:45

Devoll, gjenden te vrare tre vellezer

Tre vellezer ne fshatin Vidohove te Devollit jane gjetur mesditen e sotme te vrare me arme zjarri.Viktimat jane Taulant, Xhiljon dhe Eldi Mulliri. Policia eshte ende duke kerkuar autoret e ketij krimi dhe ka rrethuar te gjithe zonen.Ne fillim dyshimet e para kane rene mbi nje hakmarrje te mundsh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-01-2010, 00:00:42

Miratohet rezoluta, KE: Hetoni zgjedhjet, opozita në kuvend

STRAZBURG- Këshilli i Europës pranon krizën politike në Shqipëri ndërsa mbështet ndërhyrjen e presidentit Topi për dialog mes palëve. Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës miratoi rezolutën për Shqipërinë të hartuar nga dy bashkraportuesit Jako Lakso dhe David Wilshire. Raporti që përmba...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-01-2010, 15:07:04

Vendimi historik i Kushtetueses

 Mentor Nazarko Vendimi i fundit i Gjy-katës Kushtetuese në lidhje me kushtetutshmërinë eMarrëveshjes për ujërat me Greqinë është një vendim historik. Domethënë, akt me rëndësi historike, efektet e të cilit do të mbahen mend gjatë në historinë e Republikës. Ai është i veçantë edhe brenda kateg...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-01-2010, 01:16:30

Durres, masaker ne lokal, 3 te vdekur

Qyteti bregdetar i Durresit eshte tronditur mbremjen e se merkures. Tre persona jane vrare me arme zjarri rreth ores 22 e 30 minuta ne nje bar lokal ne lagjen numer nente te ketij qyteti. (UPDATE)Persona te maskuar kane hyre ne lokal dhe kane qelluar me bresheri automatike duke lene te vdekur ne...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-01-2010, 14:30:12

Grupi “Blushi” zbarkon në Bruksel

Deputetët e Lëvizjes për Mendimin Ndryshe nisin tur ndërkombëtar për të gjetur mbështetje në kauzën e kthimit të Partisë Socialiste në Parlament. Pas një mbledhjeje mes tyre, ku është përcaktuar strategjia e mëtejshme, tre deputetë, Ben Blushi, Kastriot Islami dhe Andis Harasani u nisën dje drej...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-01-2010, 14:22:26

Te rinjte e vjeter

TE RINJTE E VJETERDje mora vesh se qenkam armik. Ma tha zëdhënësja e PD-së, kur deklaroi në TV se kush është kundër centralit bërthamor, është antiglobalist dhe për rrjedhojë komunist dhe armik. Arsyetimi i saj është shumë i thjeshtë: Globalizmi është amerikan pra është i mirë, ndaj për rrjedhoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-01-2010, 22:35:58

Fatos Nano fiton 3 milione Euro

Plot tre milionë euro ka fituar ish kryeministri shqiptar Fatos Nano kurse drejtori i një reviste të njohur italiane dhe tre gazetarë të saj u dënuar secili me nga një vit e gjysmë burg nën akuzën e shpifjes.Gjithçka ka ardhur pas një shkrimi që “L’Espresso”, e përjavshme italiane, publikoi disa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-01-2010, 22:31:29

Basti i dytë i Edi Ramës

Liberalizimi i vizave është më se i mirëpritur nga të gjithë shqiptarët, ndërsa një buxhet i rimëkëmbur do t’i jepte Qeverisë mundësinë të fillonte një fushatë investimesh publike dhe publicitare të ngjashme me atë të pranverës së shkuar. Dhe kështu, Rama mund të humbasë bastin e dytë të madh të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ

Skandali tek “Qemal Stafa”

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
22-01-2010, 23:15:40

Greqia dhe Austria leter BE: Shqiptaret pa viza ne 2010!

NGA: EVA KUSHOVA TIRANE-Greqia dhe Austria i kane derguar nje leter Bashkimit Europian ku kerkohet hyrja e Ballkanit perendimor ne BE, ne 2014. Dy ministrat e Jashtem te Greqise dhe Austrise, respektivisht Dimitris Droutcas dhe Majkell Spindelexher kerkojne shpejtimin e disa hapave nga BE dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
22-01-2010, 11:27:16

E djathta dhe e majta në totalitarizëm.

Përcaktimi zyrtar i diktaturës enveriane në Shqipëri si “e majtë” lidhet me dy faktorë: qëndrimin ndaj pronës private dhe faktin që regjimi e filloi jetën si i majtë. Por në rastin e diktaturave totalitare nuk ka shumë kuptim të flitet për të majtë ose të djathtë. E majta dhe e djathta kanë vler...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe