Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

*
Derd
17-09-2021, 21:24:29

Filma me Titra Shqip

Ne 👉 https://FILMA123.CC mund te gjeni mbi 10,000 filma te perkthyer apo te titruar ne gjuhen shqipe.Çdo dite...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Djellza Aliu
09-07-2021, 13:28:21

Siguria e Turizmit ne Shqiperi!

Cfar mendoni, pas situatave te njepasnjeshme te vrasjeve, rrahjeve e krimeve te ndryshme, A ndiheni te rrezikuar si turist ne Shqiperi?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe
12:51
04-04-2021, 21:46:09

Ju lutem mos e shisni votën!

Të dashur miq,Ndryshimet ndodhin kur dinjiteti fiton terren ndaj të ligës. Kur ne angazhohemi për të luftuar fenomenet negative. Kur ne nuk heshtim, por angazhohemi për të ndërgjegjësuar bashkëqytetarët për rrugën e drejtë. Shitja e votës është një fenomen që në këto vite tranzicioni i ka dhënë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ambulanca.jpg
FB_IMG_1616155673247.jpg

IMG_20200416_145213.jpg
12:51
14-03-2021, 23:14:19

Shqipëria vend ku policia mbron pushtetarin dhe gjykatat dënojnë vetëm qytetarin

Prej moti Piktori të lë përshtypjen e të sëmurit që e kanë lëshuar ilaçet, apo e të sëmurit që e jeton ankthin mos mbetet pa qetësues, e që për të është pushteti.Dhe nuk dihet nëse Kryeministri i Shqipërisë përdorë qetësues apo jo, por shihet qartë se është duke i bërë shqiptarët që të mos mund ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
12-03-2021, 19:13:02

Nisma #Thurje padit në Berlin censurimin e Acromax!

Të fortët e politikës po kërkojnë të marrin edhe pushtetin e katërt, median. Pasi i kanë vënë shkelmin në fyt institucioneve, administratës dhe shqiptarëve, sulmi po përqendrohet ndaj medias, e sidomos asaj online. Ftesave të emisioneve televizive anëtarët e Nisma #Thurje i janë përgjigjur gjith...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
08-03-2021, 17:46:12

11 pyetje për z.Lulzim Basha

11 pyetje për z.Lulzim Basha si pretendent i shpallur për pozicionin me të larte ekzekutiv në ate që ka mbetur nga Republika e dikurshme e lavdishme e Shqiperise :1. Nëse neser, ose kur të jete data, cila është skema dhe me cilat para do të financosh rindertimin e Teatrit Kombetar?2. Nëse neser ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-02-2021, 23:20:31

“Babain se prekën me dorë deri sa vdiq..."

“U bëjmë thirrje të gjithëve mos shkelni në këtë spital”. “Babain tonë nuk e prekën me dorë, pasi e lanë tre orë në ambulancë se nuk kishte vende, e harruan në një karrige pa kujdes deri sa vdiq ». Një video rrënqethëse e dy bijave të 79 vjeçarit Rifat Lalo, që humbi jetën në spitalin infektiv nga Covid 19, ka tronditur sot të madh e të v
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RTX75L5A__01.jpg
Eriol-Veliaj-sindaco-Tirana.jpg
M A X
24-01-2021, 21:37:24

Një mandat të parë për Bashën apo një mandat të tretë për Ndraghetën?

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Bisedat e përgjuara nga Antimafia italiane, plotësojnë mozaikun e guralecëve që kemi parë të shkëputur nga njëri-tjetri përgjatë këtyre viteve në forma të ndryshme. Nga zhdukja e ndërtesave historike, të cilat i kanë lënë vend qiellgërvishteve, te raportet ndërk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

1140-emergency-room-esp.jpg
darka fundit dubai.jpg
FB_IMG_1606493640422.jpg
M A X
09-01-2021, 00:15:24

Si negociuam me Greqinë për detin

Winston Churchill thoshte se në politikë të jashtme orientohem gjithnjë nga deti. Ndonëse në kontekstin britanik, edhe për shkak të komonuelthit, kjo nënkupton epërsinë e detit në raport me kontinentin, përgjithësisht shtetet që kanë dalje në det janë me fat. I tillë është rasti ynë, ku gjendemi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Panduan-Menjalani-New-Normal-Saat-Pandemi-Corona-1024x404.jpg
12:51
30-11-2020, 17:09:46

Per vetëvrasjet e pacienteve me Covid 19 ne spitalet e Tiranes

5 pacientë të sëmurë me Covid 19 i kanë dhënë fund jetës deri më sot duke u hedhur nga ballkoni i spitaleve ku ishin shtruar me shpresën për tu shëruar.Ngushëllime familjeve!E kuptojmë që qeveria nuk ka para për të paguar psikologë, ato lekë i ka marrë Vilma për Check up-in që nuk i shërben kujt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


hashim thaci haga akuza krime njerezimit.jpg
M A X
01-11-2020, 19:42:55

Afera e dyfishtë e incineratorit

Në qershor të vitit 2015, qeveria miratoi një vendim, i cili detyron shoqëritë e ndërtimit, por edhe qytetarët privatë, që akumulojnë mbetje inerte, t’i dorëzojnë ato në landfille. Në pikën 15 të vendimit, thuhej se dorëzimi i mbetjeve bëhej kundrejt tarifës së propozuar nga operatori dhe të mir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

FB_IMG_1603392831245__01.jpg
M A X
21-10-2020, 11:42:35

Diskriminimi për shkak të bindjeve politike

Diskriminimi për shkak të bindjeve politike, i gjithëpërhapur në administratëAnkesat pranë Komisionerit për Mbrojtje nga Diskriminimi tregojnë se trajtimi i pabarabartë i punonjësve të administratës publike për shkak të bindjeve të tyre politike po pengon përpjekjet e vendit për të ngritur një t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


censura edi rama portalet shqiptare online - Edited.jpgflamuri kosoves kosova pavarur kosovo flag.jpg

FB_IMG_1589893284097.jpg
rtv-ora-news.jpg
FB_IMG_1589546669909.jpg