Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme shqip dhe biseda e diskutime per tema te aktualitetit

Ωμέγα
12-11-2022, 15:03:39

Shfryrja e flluskës të Portit Turistik të Durrësit

Kontrata që qeveria është duke miratuar me ligj të veçantë për ndërtimin e Portit të ri Turistik të Durrësit ka zhveshur tërësisht mitin disavjeçar të propagandës të saj se “Shqipërisë më në fund i trokiti në derë fati dhe disa pasanikë nga Emiratet Arabe po vijnë të Rilindin Durrësin dhe portin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-11-2022, 14:27:22

Pse po arratisen shqiptarët?

Kryeministri Edi Rama tentoi t’ia hedhë fajin “perandorive” të së shkuarës për dallgën e re të emigrimit të shqiptarëve drejt Mbretërisë së Bashkuar, duke e cilësuar Shqipërinë si një “viktimë prej një kohe të gjatë të perandorive”, pa harruar të thotë se shqiptarët vetë nuk e kanë pasur kurrë n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe
M A X
16-09-2022, 10:20:55

Thënie të mençura nga socialistët shqiptarë

Edi Rama - Mos u ngopshin duke ngrene kokat e njeri tjetrit!Erion Veliaj - Çunat shqiptare jane zdromsa!Belinda Balluku - Lani rrobat me 30 grade!Bledi Çuçi - Nuk ka zhvillim pa krim.Niko Peleshi - Varet çfare ka konsumuar lopa.Taulant Balla - Testet i hodhi poshte OBSH-ja.Blendi Klosi - Covidi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-09-2022, 10:12:14

QEVERITË RRËZOHEN ME ALTERNATIVË PËRMES VOTËS

Nuk rrëzohet Edi Rama me votë...thonë. Gënjejnë. Sa vite u bënë tashmë që e dëgjoni këtë refren? Nëse nuk rrëzohet me votë atëhere me çfarë rrëzohet? Me dhunë? Po pse nuk e kanë rrëzuar? U bënë plot 9 vite. Në fakt çdo metod tjetër përveç votës e zgjat pushtetin e Ramës dhe kujtdo Kryeministri p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-09-2022, 10:30:36

TE VOTA NISET, TE VOTA BITISET

Besoj nuk ka më njeri në Shqipëri që nuk e ka kuptuar se vendi është duke xhiruar në vend e ka ngecur në një rreth vicioz nga i cili duket se koha ka ndalur. Kudo në vend gjen pesimizëm. Bizneset nuk gjejnë punëtorë. Ata që punojnë nuk e përballojnë dot jetesën. Çmimet rriten dita ditës, por jo ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-08-2022, 20:35:47

Paradat e Edi Ramës

Kur të mbarojnë këto paradat që po bën Kryeministri me kampionët e Shqipërisë në atletikë me shumë gjasë so fillojnë paradet e politikanëve shqiptarë të arrirë. Përshembull të Hënën do jete Arben Ahmetaj si ministri që vodhi më shumë. Të Martën do jetë Saimir Tahiri si njeriu që për 3 vite kanab...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ωμέγα
18-08-2022, 10:20:05

Krimet kundër njerëzve nuk bëhen më si dikur me armë zjarri

Mjafton të mos lejosh përdorimin e barnave që regjistrohen e përdoren në BE apo Amerikë dhe ja arrin qëllimit. Jo menjëherë por ashtu, dalëngadalë. Nga pak e për ditë.😡Po çfarë katil-qeverie është kjo more që bën çdo gjë të ndalojë barnat që përdor perëndimi nëpër farmaci?! Po çfarë kancer-polit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lajmet, Ilir Selmani, babjusi

O moj Shqypni, e mjera Shqypni!

12:51
10-08-2022, 18:26:33
 143192.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

FB_IMG_1618821123708.jpg


Alban
05-08-2022, 18:01:04

Politika dhe protestat

Nje fenomen interesant vihet re sa here zhvillohet ndonje proteste. Nese kjo proteste eshte totalisht apolitike, dalin konspiracioniste e thone se kjo lloj proteste i sherben Rames dhe e ka bere shoqeria civile e Sorosit. Nese ne proteste marrin pjese partite politike, dalin njerezit pa parti dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

FB_IMG_1659131166925.jpg
M A X
20-07-2022, 01:32:56

Me ne fund

 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe12:51
04-04-2021, 21:46:09

Ju lutem mos e shisni votën!

Të dashur miq,Ndryshimet ndodhin kur dinjiteti fiton terren ndaj të ligës. Kur ne angazhohemi për të luftuar fenomenet negative. Kur ne nuk heshtim, por angazhohemi për të ndërgjegjësuar bashkëqytetarët për rrugën e drejtë. Shitja e votës është një fenomen që në këto vite tranzicioni i ka dhënë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ambulanca.jpg
FB_IMG_1616155673247.jpg

IMG_20200416_145213.jpg
12:51
14-03-2021, 23:14:19

Shqipëria vend ku policia mbron pushtetarin dhe gjykatat dënojnë vetëm qytetarin

Prej moti Piktori të lë përshtypjen e të sëmurit që e kanë lëshuar ilaçet, apo e të sëmurit që e jeton ankthin mos mbetet pa qetësues, e që për të është pushteti.Dhe nuk dihet nëse Kryeministri i Shqipërisë përdorë qetësues apo jo, por shihet qartë se është duke i bërë shqiptarët që të mos mund ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
12-03-2021, 19:13:02

Nisma #Thurje padit në Berlin censurimin e Acromax!

Të fortët e politikës po kërkojnë të marrin edhe pushtetin e katërt, median. Pasi i kanë vënë shkelmin në fyt institucioneve, administratës dhe shqiptarëve, sulmi po përqendrohet ndaj medias, e sidomos asaj online. Ftesave të emisioneve televizive anëtarët e Nisma #Thurje i janë përgjigjur gjith...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
08-03-2021, 17:46:12

11 pyetje për z.Lulzim Basha

11 pyetje për z.Lulzim Basha si pretendent i shpallur për pozicionin me të larte ekzekutiv në ate që ka mbetur nga Republika e dikurshme e lavdishme e Shqiperise :1. Nëse neser, ose kur të jete data, cila është skema dhe me cilat para do të financosh rindertimin e Teatrit Kombetar?2. Nëse neser ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-02-2021, 23:20:31

“Babain se prekën me dorë deri sa vdiq..."

“U bëjmë thirrje të gjithëve mos shkelni në këtë spital”. “Babain tonë nuk e prekën me dorë, pasi e lanë tre orë në ambulancë se nuk kishte vende, e harruan në një karrige pa kujdes deri sa vdiq ». Një video rrënqethëse e dy bijave të 79 vjeçarit Rifat Lalo, që humbi jetën në spitalin infektiv nga Covid 19, ka tronditur sot të madh e të v
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

RTX75L5A__01.jpg
Eriol-Veliaj-sindaco-Tirana.jpg
M A X
24-01-2021, 21:37:24

Një mandat të parë për Bashën apo një mandat të tretë për Ndraghetën?

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Bisedat e përgjuara nga Antimafia italiane, plotësojnë mozaikun e guralecëve që kemi parë të shkëputur nga njëri-tjetri përgjatë këtyre viteve në forma të ndryshme. Nga zhdukja e ndërtesave historike, të cilat i kanë lënë vend qiellgërvishteve, te raportet ndërk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

1140-emergency-room-esp.jpg
darka fundit dubai.jpg
FB_IMG_1606493640422.jpg
M A X
09-01-2021, 00:15:24

Si negociuam me Greqinë për detin

Winston Churchill thoshte se në politikë të jashtme orientohem gjithnjë nga deti. Ndonëse në kontekstin britanik, edhe për shkak të komonuelthit, kjo nënkupton epërsinë e detit në raport me kontinentin, përgjithësisht shtetet që kanë dalje në det janë me fat. I tillë është rasti ynë, ku gjendemi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Panduan-Menjalani-New-Normal-Saat-Pandemi-Corona-1024x404.jpg
12:51
30-11-2020, 17:09:46

Per vetëvrasjet e pacienteve me Covid 19 ne spitalet e Tiranes

5 pacientë të sëmurë me Covid 19 i kanë dhënë fund jetës deri më sot duke u hedhur nga ballkoni i spitaleve ku ishin shtruar me shpresën për tu shëruar.Ngushëllime familjeve!E kuptojmë që qeveria nuk ka para për të paguar psikologë, ato lekë i ka marrë Vilma për Check up-in që nuk i shërben kujt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


hashim thaci haga akuza krime njerezimit.jpg