Afera “Olldashi” - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Afera “Olldashi”

Afera “Olldashi”

· 1 · 639

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-09-2011, 01:07:33
Nese keni vene re prej disa ditesh po flitet furishem per nje afere qe pretendohet te drejtohet nga Sokol Olldashi. Ajo cfare me habit eshte se per kete flasin vetem dy media, konkretisht gazeta Panorama dhe Gazeta Shqiptare/Balkanweb. Ndersa e tjerat as e permendin qe te kete nje skandal a afere. Si ka mundesi qe Top Channel etj media afer opozites nuk e kapin rastin e te ndricojne rreth ketij skandali te pretenduar?

Citim
Prej një jave, gazeta “Panorama” ka publikuar me fakte dhe dokumente një aferë të ministrit të Punëve Publike dhe Transporteve, Sokol Olldashi. Një monopol 40-vjeçar për një kompani të vetme për linjat e internetit në të gjithë Shqipërinë. Deri tani, ministri Olldashi dhe maxhoranca nuk kanë reaguar, ndërsa çfarë duket më e çuditshme, është heshtja e opozitës. Analistët e njohur, Mustafa Nano, Mentor Nazarko dhe Henri Çili, komentojnë skandalin “Olldashi” dhe mungesën e reagimit nga maxhoranca e opozita. http://www.panorama.com.al/politike/afera-%E2%80%9Colldashi%E2%80%9D-nano-nazarko-e-cili-opozita-e-maxhoranca-te-flasin

Mustafa Nano - “Nuk kam fuqi të kuptoj heshtjen e opozitës”
Mentor Nazarko - “Maxhoranca e opozita duhet të reagojnë”
Henri Çili - “Reagimi për përmbajtjen, më minimalja që pritet nga Olldashi”
« Editimi i fundit: 03-11-2020, 14:01:17 nga M A X »

Temat e fundit