Arrestohen 113 persona, tentuan të pushtojnë selinë e qeverisë - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Arrestohen 113 persona, tentuan të pushtojnë selinë e qeverisë

Arrestohen 113 persona, tentuan të pushtojnë selinë e qeverisë

· 9 · 886

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-01-2011, 15:53:59
Drejtoria e Policisë së Tiranës deklaroi sot se janë arrestuar 113 shtetas, të cilët dhunuan dhe kundërshtuan me mjete të forta e akte të rënda forcat e policisë dhe dhunuan pronën publike. Zëdhënësja e Policisë, Alma Katragjini theksoi se arrestimi i 113 personave u realizua, pasi të gjithë këta persona dje rreth orës 17.00’, në bashkëpunim me njëri – tjetrin, gjatë zhvillimit të demostratës kanë kundërshtuar me dhunë e goditur punonjësit e policisë si dhe kanë shkatërruar e djegur një sërë automjetesh të parkuara aty pranë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Në vijim të deklaratës së saj, Katragjini tha se “pas grumbullimit para ndërtesës të Këshillit të Ministrave, grupe demonstruesish, në prani dhe me nxitjen e drejtuesve dhe organizatorëve të demonstratës goditën me gurë e sende të tjera të forta punonjës të policisë, të cilët ishin të planizuar me shërbim për të garantuar sigurinë publike”.

Sipas saj, grupe demonstruesish tentuan të hyjnë me dhunë në ambientet e Këshillit të Ministrave, duke përdorur bomba molotov, mjete të tjera zjarrvënëse dhe gurë.

“Gjatë gjithë kësaj kohe, Punonjësit e Policisë, kanë ruajtur gjakftohtësinë, dhe kanë vepruar me profesionalizëm në zbatim të ligjit duke iu shmangur çdo provokimi të bërë”, shtoi Katragjini.

Ajo bëri me dije se gjatë demostratës, gjetën vdekjen tre persona, ndërkohë që janë plagosur 42 punonjës policie, të cilët janë dërguar në Spitalin Qendror Ushtarak dhe në Spitalin “Nënë Tereza” për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Ndërkaq 65 punonjës të tjerë policie janë lënduar e kanë marrë trajtim mjekësor në terren.

Zëdhënësja e Policisë theksoi se është ngritur një grup i posaçëm prokurorësh që po hetojnë të gjitha shkeljet ligjore në këtë demonstratë.
Policia informoi se në përbërje të grupit hetimor janë edhe ekspertë kriminalistë, Mjeko-ligjorë, Oficerë të Krimeve të Rënda, të cilët do të zbardhin tërësisht rrethanat e vrasjes së tre shtetasve pjesëmarrës në demostratë si dhe kryerjen apo delegimin e të gjithave veprimeve proçeduriale.

Më poshtë janë të gjithë emrat e personave të ndaluar nga policia, persona të cilët kryen akte dhune ndaj institucioneve të shtetit.
1. Lavdim Ismet Balla, 20 vjec, pas kontrollit personal të ushtruar i është gjetur një krehës me fishekë, ndaj tij përveç sa sipër rëndon edhe akuza për “Mbajtje pa leje armëve luftarake dhe municioneve”, parashikuar nga neni 278/3 të Kodit Penal.
2. Besmir Mero Gjini, 25 vje, banues në Shkozë Tiranë.
3. Edmir Feta Koka, 28 vjec, banues në Babrru Tiranë.
4. Indrit Bedri Liko, 21 vjec, banues në Elbasan.
5. Rezart Abaz Zemini, 24 vjec, banues në Laprakë
Tiranë.
6. Alfred Bashkim Likrama , 21 vejc, banues në Elbasan.
7. K.F, 16 vjec, banues në Tiranë.

8. A.M, 17 vjec, banues në Tiranë.

9. S. R, 16 vjec, banues në Tiranë.

10. Fatbardh Bedri Hidri, 19 vjec, banuese në Tiranë.

11. Besnik Gjin Biba, 23 vjec, banues në Tiranë

12. Erjon Arif Starova, 26 vjec, banues në Elbasan

13. Blerim Fatmir Bedeli, 18 vjec, banues në Elbasan

14. Fredi Ahmet Korra, 18 vjec, banues në Elbasan.

15. Sahim Mytarf Beja 36 vjec, banues në Durrës

16. Marash Prel Marashi, 25 vjec, banues në Laç

17. Franc Rudolf Alimi, 19 vjec, banues në Tiranë

18. Jetmir Lutfi Dani, 22 vjec, banues në Lezhë.

19. Brahim Agush Shimbliko, 39 vjec, banues në Tiranë, i dënuar më parë,

20. Olsi Fatmir Peshtanaku, 25 vjec, banues në Tiranë

21. Ledjon Agron Muharremi, 21 vjec, banues në Përmet.

22. Armando Hiqmet Qopani, 24 vjec, banues në Tiranë, i dënuar më parë për Vjedhje.

23. Eltis Nuredin Buzra, 18 vjec, banues në Tiranë.

24. Markelian Xhelil Saliko, 20 vjec, banues në Përmet.

25. Lindita Sherif Balavia, 34 vjec, banuese në Tiranë.

26. Fjordi Subi Skuka, 27 vjec, banues në Kavajë, i dënuar më parë vjedhje,

27. Krishtjan Tonin Kolgjokaj, 18 vjec, banues në Tiranë.

28. Bruno Besim Osmani, 21 vjec, banues në Tiranë.

29. Vullnet Halit Bullari, 28 vjec, banues në Elbasan

30. Ardit Jasim Sadiku, 20 vjec, banues në Shkodër, i dënuar më parë për “Kanosje
me armë”,

31. Indrit Kujtim Shahini, 24 vjec, banues në Lezhë.

32. Fiqiri Isuf Xibri, 53 vjec, banues në Tiranë, i dënuar më parë,

33. Gjergj Nikoll Gjinaj, 34 vjec, banues në Tiranë.

34. Valter Pajtim Beqiraj, 22 vjec, banues në Mallakastër.

35. Sejzi Mysterald Hoxha, 46 vjec, banues në Tiranë.

36. Erald naim Bruçi, 20 vjec, banues në Tiranë.

37. Erdi Isuf Hoxha , 18 vjec, banues në Tiranë.

38. Julian Skënder Sulaj, 23 vjec, banues në Tiranë.

39. Ermal Mark Gjoni, 22 vjec, banues në Tiranë.

40. Shyqyri Xhemal Koçi, 21
vjec, banues në Tiranë.

41. Eldison Bashkim Merkaj, 18 vjec, banuese në Fier.

42. Gëzim Halit Mezha, 45 vjec , banues në Durrës

43. Albion Bilbil Brahimllari, 26 vjec, banues në Korçë

44. Elgisart
Fatmir Bedeli, 18 vjec, banues në Elbasan.

45. Marsel Shaban mema, 30 vjec, banues në Korçë.

46. Mehmet Fatmir Bytyçi, 18 vjec, banues në Has

47. Merind Skënder Dulollari, 23 vjec, banues në Tiranë.

48. Liri Gjergj Gaxulli, 33 vjec, banues në Tiranë.

49. Mihallaq Ilia Shkurti, 21
vjec, banues në Vlorë

50. Arben Kol Medha, 36 vjec, banues në Tiranë.

51. Viktor Bajram Malasi, 41 vjec, banues në Fier.

52. Dervish Muharrem Dervishi , 44 vjec, banues në Tiranë

53. Erjon Siri Meça, 31 vjec, banues në Tiranë.

54. Meriman Ethem Lamollari, 26 vjec, banues në Tiranë.

55. Ilirjan Ristan Ndrecka, 31 vjec, banues në Elbasan

56. Eduart Turabi Dema, 36 vjec, banuese në Tiranë.

57. Brono Hasan Arapi, 26 vjec, banues në Durrës

58. Klajdi Vladimir Qirko, 22 vjec, banues në Tiranë

59. Arben Bajram Nuzi, 23 vjec, banues në Tiranë

60. Ilirjan Zydi Cërriku, 22 vjec, banues në Elbasan.

61. Behar Nazmi Elhasa 18 vjec, banues në Tirane

62. R.K, 16 vjec, banues në Tiranë.

63. Gentian Qazim Leka, 21 vjec, banues në Tiranë

64. Diamant Fatmir Shehu, 21 vjec, banues në Elbasan

65. Fatjon Tahir Sadushi, 24 vjec, banues në Elbasan

66. Arif Ferat Azuni, 22 vjec, banues në Durrës

67. Tomorr Zyber Barmeta, 38 vjec, banues në Tiranë.

68. Behar Ismet Gega, 27 vjec, banues në Tiranë.

69. Ded Gjon Bushpreni, 26 vjec, banues në Tiranë.

70. Azem Isen Ukaj, 24 vjec, banues në Tiranë.

71. Azem Rasim Dani, 42 vjec, banues në Tiranë.

72. Xhuljan Simon Topalli, 18 vjec, banues në Tiranë.

73. L.D, 16 vjec, banues në Tiranë.

74. Florjan Flamur Meta, 18 vejc, banues në Tiranë

75. Skënder Nuri Ismaili, 20 vjec, banues në Tiranë.

76. Hysni Mehmet Kurti, 21 vjec, banues në Burrel.

77. Erjon Agim Gjyla, 22 vjec, banues në Tiranë.

78. Berti Përparim Mema, 20 vjec, banues në Korçë.

79. Xhuljan Tom Qypi, 38 vjec, banues në Fush Krujë.

80. Skënder Qatip Lahi, 42 vjec, banues në Tiranë

81. Elvis Islam Partalli, 21 vjec, banues në Tiranë.

82. Arben Petrit Kaçorri, 38 vjec, banues në Tepelenë.

83. Gentjan Bashkim Luga, 25 vjec, banues në Tiranë, i dënuar më parë për vjedhje,

84. Fatjon Abdulla Hoxha, 25 vjec, banues në Tiranë.

85. Jetmir Refik Katreli, 22
vjec, banues në Librazhd.

86. Alban Nazmi Elhasa, 22 vjec, banues në Tiranë.

87. Bardhi Enver Allaraj, 26 vjec, banues në Tiranë.

88. Erjon Kapllan Dedja, 24 vjec, banues në Librazhd.

89. Ali Abaz Kordha, 56 vjec, banues në Tiranë

90. Flamur Kol Meta, 31 vjec, banues në Tiranë

91. Elton Vaid Pilinci, 21
vjec, banues në Tiranë.

92. Erlando Skënder Nurka, 21 vjec, banues në Korçë.

93. Orgest Ramadan Qollaku, 28 vjec, banues në Tiranë.

94. Aldi Sandi Lleshi, 20 vjec, banues në Tiranë.

95. Romeo Avni Shahini, 20 vjec, banues në Tiranë

96. Armand Prek Çarku, 21 vjec, banues në Shkodër

97. Gjin Pjetër Ndreu, 34
vjec, banues në Shkodër.

98. Arban Pjetër Murçaj, 33 vjec, banues në Shkodër.

99. Taulant Riza Buri, 44 vjec, banues në Shkodër.

100.Paulin Ndrec Cubi , 25 vjec, banues në
Elbasan.

101.Dorjan Skënder Zhari, 28 vjec, banues
në Librazhd.
102. Gazmend Myzafer Selim, 25 vjec, banues
në Shkodër
103. Taulant Shefki Mema, 21 vjec, banues në
Librazhd.
104.Pashk Fran Curi, 47 vjec, banuese në
Lezhë.
105. Ardit Rexhep Blloshmi, 25 vjec, banues
në Librazhd
106. Jak Pal Margjoni, 53 vjec, banues në
Lezhë
107. Igirs Vangji Vangjeli, 21 vjec, banues në Librazhd.

108. Agron Lutfi Ozuni, 39 vjec, banues në
Prenjas
109. Fatbardh Rexhep Shata, 21 vjec, banues në Librazhd.
110. Medis Selman Dosti, 19 vjec, banuese në
Tiranë.
111. Dritan Qazim Gjeçi, 46 vjec, banues në
Burrel
112. Marius Shefki Golemi, 21 vjec, banues
në Librazhd.
113. Gëzim Rushit Koca, 39 vjec, banues në
Burrel.
mit/NOA

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 24-01-2011, 06:49:44
Ahahahahahahahahah, mu duk si fituesit e llotarise amerikane kjo lista.
O Berni kaq naiv je qe te mos kuptosh qe te gjithe keta jane thjesht kalimtare, ose le te themi protestuesa por qe nuk vrane e prene. Per cfare jane kapur, di gje? me shpjegon pak per secilin se cfare vepre penale kane bere? he xhan ma shpjego.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 24-01-2011, 09:59:35
O Qeke i komunist i flliq ti qe ke se ke shokun, po gjith ato gure qe hangen Policet cfar ishin. Shikoi fytyren e vertet te ketyre qe mbron ti.


ME BOJE TE KUQE
 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-01-2011, 10:40:46
Dogjën makinat, 9 demonstrues në kërkim. U zbuluan nga kamerat

Nëntë prej protestuesve, që dogjën makinat dhe goditën forcat e policisë gjatë demonstratës së 21 janarit, janë identifikuar dhe janë shpallur në kërkim nga policia.

Një grup pune i Policisë së Tiranës, i ngritur për verifikimin e të gjitha pamjeve filmike të fokusuara nga kamerat gjatë tubimit katër orësh, ka "shënjestruar" personat që u kanë vënë flakën 15 makinave, mes të cilave tre furgonë dhe një makinë e vogël policie. Personat në fjalë, që nuk janë në mesin e 114 të arrestuarve të deritanishëm, akuzohen edhe se kanë kundërshtuar forcat e policisë që kanë qenë të pozicionuar përreth godinës së Kryeministrisë. Disa prej autorëve të këtyre akteve kanë qenë pothuajse të maskuar, por policia ka arritur të identifikojë 9 prej tyre. Pas verifikimeve ka dalë që ata nuk rezultojnë të jenë mes 114 personave të arrestuar dy ditë pas demonstratës. Burime nga grupi hetimor thanë se nuk mund të bëhen publikë emrat e tyre për shkak të hetimeve, por tashmë kanë nisur kërkimet për kapjen dhe arrestimin e tyre, me akuzat e "shkatërrimit të pronës me zjarr" dhe "kundërshtim të forcave të rendit". Të njëjtat burime sqaruan se 9 personat e identifikuar nga pamjet filmike nuk janë të vetmit që kanë kryer këto vepra penale, pasi janë verifikuar edhe dhjetëra persona të tjerë, kryesisht adoleshentë dhe të rinj, por nuk janë identifikuar ende.

VERIFIKIMET E VIDEOVE
Policia e Tiranës paralajmëroi një ditë para demonstratës së Partisë Socialiste se i gjithë tubimi, nga bulevardi "Zogu i Parë" përgjatë gjithë sheshit, bulevardit "Dëshmorët e Kombit", para Kryeministrisë, e deri te sheshi "Nënë Tereza", do të monitorohej nga kamerat. Tashmë, grupi hetimor i ngritur në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ka marrë në dorë të gjitha regjistrimet që janë kryer nga kënde të ndryshme, ku kanë qenë të instaluara kamerat dhe po analizon gjithçka ka ndodhur minutë pas minute. Nga verifikimi i këtyre videove, u arrestua personi i parë mesditën e së shtunës, Gjin Ndreu, i cili ishte fokusuar nga kamerat me një pistoletë në brez, në momentin kur qëndronte në mes të turmës para Kryeministrisë. Gjithashtu, gjatë ditës së djeshme, nga pamjet filmike, policia ka verifikuar edhe 9 persona të tjerë, të cilët kanë djegur makina dhe kanë goditur me bomba "Molotov", gurë e shkopinj, në drejtim të policisë dhe godinës së Këshillit të Ministrave. Këta nëntë persona janë identifikuar dhe janë shpallur në kërkim. Policia sqaroi se pamjet filmike vazhdojnë të verifikohen nga grupi hetimor, për të identifikuar persona të tjerë të përfshirë në këto ngjarje të dhunshme. Pjesëtarët e turmës që ushtroi dhunë gjatë demonstratës janë fokusuar nga disa plane të ndryshme dhe sipas policisë, të gjithë do të identifikohen dhe do të arrestohen gjatë ditëve në vazhdim.

Etleva Delia Panorama

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 24-01-2011, 11:42:38
Ja arrestoj 113 ja keqtrajtoj 1113 ja vrau 3 thua do kete shpetim ... se ka te gjate Berisha jo ka gjithe popullin kunder

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-01-2011, 01:55:24
O Qeke i komunist i flliq ti qe ke se ke shokun, po gjith ato gure qe hangen Policet cfar ishin. Shikoi fytyren e vertet te ketyre qe mbron ti.

O Berno, po sjam komunist o njeri, a ha shqip ti?, jam realist. Pastaj me mire me qene komunist e mos me vra njerez ne rruge, sesa vampir, diktator, mizor, hajdut, kriminel si i shtrenjti yt qe vret ne rruge njerezit sikur te jene dele.
Me thuaj pak a vdiq ndonje polic???? Pastaj neper protesta ka dhe gjuajtje me gure si ne cdo vend te botes, por vrasje ne koke nga policia apo garda, keto nuk egzistojne ne bote, vetem ne Shqiperine e mallkuar nga Drakula Berisha.

Berni, hiq shallin BLU qe te kane lidhur dhe zene syte dhe jeto kete bote reale, jo boten virtuale qe Berisha po te injekton ne tru. Do behesh pishman nje dite.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 25-01-2011, 09:23:27
Boten REALE po e jetoj ma mire sic mund te mendosh ti, po kam nje urrejtje shume te madhe ndaj disave qe te verteten e bejn genjeshter. Prej disa te cmendurve te merret ne qafe nje popull i tere, po kurre skan e skeni per tja arrit qellimit me fjalet e liga qe leshoni nga goja. Cdo vend i Europes e Botes e mbeshtet kete QEVERI dhe kundra jane Shqiptaret e KUQ ato qe sjane te ndershem dhe qarqet antishqiptare qe kane qejf qe ne te vritemi me njeri tjetrin. Ti e di shume mire se gjith kjo pune behet per KARRIKEN E EDI RAMES dhe asgje me shume. Se ai njeri e di se do marri fund njeher e mire kur te jene zgjedhjet e majit, tani ka burime te medha financiare se ka ne dore bashkine me te madhe te vendit, dhe ka per te bere cfar i ka dash qejfi, ka vjedhur me te madhe, dhe nje PARKIM per MAKINA nuk ka bere e shume gjera te tjera, dhe me e forta qe nga mbrapa i shkojn ato qe kane qene ne krah te Berishes e disa rrugecer te tjere qe ka ne parti e disa ish ministra te komunizmit.

 • Postime: 83
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 25-01-2011, 11:17:10
Ja arrestoj 113 ja keqtrajtoj 1113 ja vrau 3 thua do kete shpetim ... se ka te gjate Berisha jo ka gjithe popullin kunder
Séshte keshtu fare thua ti por sala eshte me ligjin dhe shtetin ligjor.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 25-01-2011, 11:21:06
sala eshte me ligjin dhe shtetin ligjor.

Kush eshte shteti ligjor sipas teje ....Sala po cileson puciste prokurorine SHISH dhe gjykatat

cili na qenka shteti ligjor ai  garda e republikes dhe policia e shtetit?!!!! Kjo eshte diktature mor zoteri

Temat e fundit