Arrihet marrëveshja për qeverinë e re në Kosovë - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Arrihet marrëveshja për qeverinë e re në Kosovë

Arrihet marrëveshja për qeverinë e re në Kosovë

· 2 · 571

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 01-02-2020, 20:40:31
 

Vetëm dy ditë para skadimit të afatit dy javor për të pasur një koalicion, duket se është hapur rruga për marrëveshje mes LVV dhe LDK.

Sipas raportimeve të mediave kosovare, LDK dhe LVV janë duke diskutuar detajet e fundit të një marrëveshje, mirëpo tashmë pengesa që qëndronte në mes të tyre, ajo e Kryetarit të Kuvendit, është eliminuar.

Kreu i LDK Isa Mustafa dhe lideri i VV Albin Kurti, duket se kanë tejkaluar dallimet që penguan për më shumë se 118 ditë arritjen e “Koalicionit të Shpresës”.

Nga burime të brendshme, nënkryetari i Vetëvendosjes Galauk Konjufca, nga kreu i Parlamenti do të shkojë në Qeveri (ndoshta minister i jashtem) dhe vendin e tij ne kuvend do e marrë Vjosa Osmani, sipas Gazeta Express.

  • Postime: 336
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 01-02-2020, 23:26:27
Kete marreveshje mund ta kishin arrit qe javen e pare por u desh tre muaj poker per me arrit ate ishte e mundur qe ne fillim. Mendoj LDK nuk eshte koherent ne politiken qe ben se tenton politike me metodat e vjetra.

Temat e fundit