Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Alban
« ne: 01-02-2020, 23:26:27 »

Kete marreveshje mund ta kishin arrit qe javen e pare por u desh tre muaj poker per me arrit ate ishte e mundur qe ne fillim. Mendoj LDK nuk eshte koherent ne politiken qe ben se tenton politike me metodat e vjetra.
Postuar nga: M A X
« ne: 01-02-2020, 20:40:31 »

 

Vetëm dy ditë para skadimit të afatit dy javor për të pasur një koalicion, duket se është hapur rruga për marrëveshje mes LVV dhe LDK.

Sipas raportimeve të mediave kosovare, LDK dhe LVV janë duke diskutuar detajet e fundit të një marrëveshje, mirëpo tashmë pengesa që qëndronte në mes të tyre, ajo e Kryetarit të Kuvendit, është eliminuar.

Kreu i LDK Isa Mustafa dhe lideri i VV Albin Kurti, duket se kanë tejkaluar dallimet që penguan për më shumë se 118 ditë arritjen e “Koalicionit të Shpresës”.

Nga burime të brendshme, nënkryetari i Vetëvendosjes Galauk Konjufca, nga kreu i Parlamenti do të shkojë në Qeveri (ndoshta minister i jashtem) dhe vendin e tij ne kuvend do e marrë Vjosa Osmani, sipas Gazeta Express.