×

Cfar detyrash kemi ne si popull per te hyrë ne Be?

Cfar detyrash kemi ne si popull per te hyrë ne Be?

· 8 · 479

 • Postime: 691
Anesti
ne: 25-05-2008, 15:26:24
A mun të themi mendimin tonë se cilat janë detyrat qe duhet te realizojmë ne si popul për te hyrë ne BE?
Sipas te te dergarve te BEse(ministri i jashtem Gjernan Lorhen)u tha se problemi integrimit nuk është ekonomik,por kulturor.Gjithashtu Franca dhe ndonjë vend tjetër e ka problem futjen eturqise si kulturë islamike!?
« Editimi i fundit: 26-05-2008, 09:46:23 nga Berni »

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#1 ne: 26-05-2008, 09:50:04
Stabiliteti politik eshte i pari, pastaj korrupsioni e krimi, sa per ate nivelin kulturor qe thua ti sbesoj se eshte, se nuk kane te huajt me kulture se shqiptaret.Mos ngatarro gjerat duke futur fene ne kete mes.As kush nuk na ka thene gje per fene, pervec propogandes ruso-serbe-greke, qe nuk duan te na shohin larte ne si shqiptare e popull.

 • Postime: 195
 • Gjinia: Mashkull
miri14
#2 ne: 26-05-2008, 19:04:50
Ne kemi vetem nje detyre si popull: TE MBIJETOJME.(ta shtyme edhe me vuajtje) pa ne BE na fusin te tjeret pa e merituar.

sa për atë nivelin kulturor qe thua ti sbesoj se është, se nuk kanë te huajt me kulturë se shqiptarët.-shkruan Berni..

Per mua ti Berni ose je nje humorist i madh qe tallesh me gjithcka ose ke qene ne frigorifer nja 30 vjet e te nxoren tani.Ke ide te vjetra ,fanatiko-komuniste.

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#3 ne: 27-05-2008, 07:20:20
E di si flet ti ne ajer fare, po pse nuk e meritojm te futemi ne BE, cfar kane keto vendet europiane me shume se ne ? Ti je tamam tip si Andrea Stefani e Mustafa Nano qe vetem fjale te mira nuk thone per vendin e tyre, ju vetem nje inat keni qe Berisha po e integron vendin ne Europ.Me thuaj nje kulture te mire per keto europianet qe kane me shume se ne ?

 • Postime: 195
 • Gjinia: Mashkull
miri14
#4 ne: 27-05-2008, 20:12:45
Berni,nuk mund te diskutoj me ty se jemi krejt te kundert ne mendime.Lum ti per ate mendje qe ke!!!Derisa te kete njerez qe mendojne ne kete menyre,si Berni,une do mendoje me hidherim qe Enver Hoxha nuk ka vdekur akoma!!!..E te mendosh qe pretendojne te jene nga e djathta...

 • Postime: 737
Rust
#5 ne: 28-05-2008, 03:32:12
Hahahahahaha....
Hahahahahaha...
Hahahahahaha...
Hahahhahahahaha...

C'fare titulli...?

 • Postime: 737
Rust
#6 ne: 28-05-2008, 04:00:50
Ne kemi vetëm një detyrë si popull: TE MBIJETOJME.(ta shtyme edhe me vuajtje) pa ne BE na fusin te tjerët pa e merituar.

sa për atë nivelin kulturor qe thua ti sbesoj se është, se nuk kanë te huajt me kulturë se shqiptarët.-shkruan Berni..

Për mua ti Berni ose je një humorist i madh qe tallesh me gjithçka ose ke qenë ne frigorifer nja 30 vjet e te nxoren tani.Ke ide te vjetra ,fanatiko-komuniste.

...eshte pune frigoriferi...

 • Postime: 691
Anesti
#7 ne: 28-05-2008, 13:01:38
BE nuk eshte nje klub ku secili mund te hyje te beje si te doje.Be eshte nje bashkesi ne ekuiliber fetar,dhe pranimi i bashkesive super te medha isamike ato sheqeteson.Per Turqine para nje jave kundershtoji Franca.Per ta nuk eshte problem per sasi te vogla emigrantesh qe mbartin kultura te ndryshme pasi shpresojne dhe duhet qe ato te asimilihen ne bashkesine e re.Ato po e thone me te madhe -JU duhet te beni transformime te medha,por kurre nuk thone me pika se cfare????Po qe per ekonomine shqipetare ta them une as qe duan me dite.SI eshte e mundurte pranohet Serbia dhe duke ju lutur dhe ne as na kene ne liste?Kushdo qe vjen ben vetem retorik dhe ska njeri ta kuptoje se cilat jane detyrat?Neve nuk bejme ftese thone.Ju kur te jeni gati beni kerkese.Cdo te thote te jesh gati?- Per mua te jesh gati do te thote kur kultura jone me te tyren te jete pothuajse e barabarte.Dikush mind te thote se e kemi kulturen tone te kultivuarnga te tria besimetfetare dhe ajo ateiste.Po nga kjo formule ka dale nje nivel edukativ i pa pranueshem per to.Ate here mos e kane llafin qe te zbatijme formulen ose kodin e tyre ne edukim e ky do te thote dhe revulucioni kulturor qe permendi prfaqesuesi Lohan?I don't know