Cilat mendoni se jane problemet me madhore te shqiptareve! - 11 - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Sipas jush cilat jane problemet me te medha?!

Krimi/korrupsioni/trafiqet e paligjshme
46 (34.6%)
Problemet ekonomike (papunesi, uje, drita, sherbim shendetsor)
43 (32.3%)
Infrastruktura e keqe (rruget, portet, sherbimet publike)
2 (1.5%)
Emigrimi ne mase (intelektualet, te rinjte, profesionistet)
1 (0.8%)
Prona private
8 (6%)
Gjakmarrja/Hakmarrja personale (pa pyetur ligjet e shtetit)
4 (3%)
Problemet politike (jostabiliteti politik, problemet elektorale)
14 (10.5%)
Nderhyrja e te huajve (administrimi i puneve shteterore nga te huaj, si ne Kosove psh)
15 (11.3%)

Numri i anetareve qe votuan: 112

Cilat mendoni se jane problemet me madhore te shqiptareve!

Cilat mendoni se jane problemet me madhore te shqiptareve!

· 271 · 27191

 • Postime: 566
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#250 ne: 03-05-2013, 11:43:24
te flasesh per problemet popullore nuk eshte e lehte sepse populli nuk do te rroje vertete, por problemet sociale te elites dhe shqiperia ka patur elite arbereshe dikur jane krejtesisht sociale dhe jo vlera kaosi si dhuna, krimi apo luft-frika qe jane vete jeta popullore. Deri atehere, deri sa te shkeputet ndonje shkemb balte nga ajsbergu lindor i cili eshte edhe bllokazhi kryesor i ketyre kokave te fhsehta per syrin e mases(apo natyres sic quhet ne heshtje prej tyre) duhet te presim dhe te duam lindjen ajken e popujve, ideatoren e malit prej balte ne forme piramide, me moje.

 • Postime: 566
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#251 ne: 03-05-2013, 11:44:39
Un nuk humb! Asnjehere!
Ne kanunin tone nuk lejohet humbja !
 pritjaaaaaa)


Pushka ''e pare'' me gura-forte

 • Postime: 88
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#252 ne: 05-05-2013, 20:39:11
Injoranca...

 • Postime: 88
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#253 ne: 08-05-2013, 18:58:30
... dhe indiferenca.

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#254 ne: 10-05-2013, 05:33:57
Ndjenja e inferioritetit qe ne ndjejme ndaj popujve te tjere. Popujt tjere mund edhe te jene me te pasur sesa ne, por zemren e shqiptarit nuk e kane. Lufton zemra, jo mjeti.

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#255 ne: 14-05-2013, 22:51:21
Mendoj problemet politike pasi shqipetaret veprojne sipas interesave te politikaneve dhe politikanet jane ata qe e drejtojne vendin.Nese politikanet jane te percare,edhe populli eshte i percare por nese politikanet jane te bashkuar,edhe populli eshte i bashkuar.

 • Postime: 7497
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#256 ne: 20-05-2013, 12:57:59
jane shtuar shume gomeret me dy kembe, dmth politikanet. :P :P

 • Postime: 414
 • Karma: +11/-3
 • Gjinia: Mashkull

#257 ne: 02-06-2013, 18:38:00
Dembelizmi ;)

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#258 ne: 02-06-2013, 18:40:56
Katunarlliku i rrenjos

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#259 ne: 03-06-2013, 00:52:45
shtremberimi i mendimit dhe pretendimi se jane te drejte si drapri

#260 ne: 12-06-2013, 18:54:18
 Shqiptaret nuk kan probleme. Ne jemi komb perfekt dhe pa gabime.

Po e vendos ket ne kapitullin e "vete-mohimit" ne ditarin tim.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#261 ne: 12-06-2013, 20:54:15
bllokimi i ambjenteve ku luajne femijet se vje sala

 • Postime: 566
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#262 ne: 28-12-2013, 16:57:12
...shqiptaret nuk kane ndonje problem ne brendesi, pervec shiritit kinez ndersa vazhdojne te shtohen, dhe gripit te derrit kur mbrojne idete e tyre kalimtare, te dyja denime qe i madhi sundimtar i qiejve, zoti, u ka leshuar

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#263 ne: 28-12-2013, 19:19:17
Malarja ka rene se fundmi

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#264 ne: 28-12-2013, 20:16:22
Dembelizmi!

 • Postime: 7497
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#265 ne: 08-01-2014, 05:33:32
Ka filluar te zere vend te pare budallalleku, mbase nuk zgjat shume
... hmmmmm:

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#266 ne: 09-01-2014, 22:03:07
Problemi qe nuk e dine qe kane probleme.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#267 ne: 11-01-2014, 19:34:51
Mendjemadhesia.

 • Postime: 44
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#268 ne: 11-01-2014, 20:56:37
Te gjitha alterativat e sondazhit, por te gjitha keto vijne nga qe per nje kohe te gjate kemi qene nje popull i mbyllur dhe qe gjate nderrimit te sistemit per fat te keq stafeten politike e moren ne dore persona te gabuar.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#269 ne: 12-01-2014, 14:47:22
Turqizimi!

 • Postime: 174
 • Karma: +0/-5
 • Gjinia: Mashkull

#270 ne: 16-01-2014, 22:06:56
Niveli i kultures sh i ulet per nje mase te gjere te popullit. Kjo gje con ne te gjitha alternativat e permendura ne sondazh plus te tjera.

Temat e fundit