#FridaysForFuture Albania - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

#FridaysForFuture Albania

Vizitor · 4 · 525

#FridaysForFuture Albania

Vizitor · 4 · 525

ne: 23-09-2019, 00:54:04

Nxenes, studente, te rinj ngrihuni per te ardhmen tuaj, se gjeneratave te vjetra nuk ua ndjen se po shkaterrojne planetin sepse vete nuk do te jetojne me kur Toka jone te jete bere e pabanueshme. Protestoni per te ardhmen. #FridaysForFuture https://www.fridaysforfuture.org/


« Editimi i fundit: 23-09-2019, 10:29:19 nga M A X »

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-09-2019, 10:35:12
Themeluesja e kesaj levizje qe po merr permasa globale eshte 16 vjecarja nxenese nga Suedia Greta Thunberg. https://www.zerion.net/bota/greta-thunberg-nxenesja-qe-po-lufton-per-mbrojten-e-klimes/
Greta perpara kongresmeneve amerikane

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-09-2019, 20:25:54

#3 ne: 24-09-2019, 23:26:16
“Kjo është e gjitha e gabuar. Unë nuk duhet të jem këtu, duhet të jem në shkollë, në anën tjetër të oqeanit. Si guxuat? Ju keni vjedhur fëmijërinë time, ëndrrat e mia, me fjalët tuaja boshe.

Njerëzit po vuajne. Njerëzit po vdesin. I gjithë ekosistemi po prishet. Ne jemi në fillimin e një zhdukje masive dhe e gjitha për çfarë ju flisni është një përrallë e rritjes së përjetshme ekonomike. Si guxuat?

Si guxoni të shikoni kaq larg dhe të vini këtu të thoni se keni bërë sa mundët. Ju thoni se na dëgjoni neve dhe se e kuptoni emergjencën, por pa marrë parasysh sesa e trishtuar dhe zemëruar jam, nuk dua ta besoj këtë. Nëse vërtet e kuptoni situatën dhe vazhdoni të mos veproni, kjo tregon se jeni djaj. Dhe unë nuk pranoj ta besoj” Greta Thunberg

Temat e fundit