Ilir Meta dhe te tjerët lënë greven e urise pa arritur gjë - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ilir Meta dhe te tjerët lënë greven e urise pa arritur gjë

  Ilir Meta dhe te tjerët lënë greven e urise pa arritur gjë

  · 5 · 1056

  • Postime: 28631
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 18-11-2008, 23:39:49
  Kryetari i Levizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta konfirmoi zyrtarisht perfundimin e greves se urise ne sallen e kuvendit, duke mbyllur edhe etapen e pare te përpjekjeve për mbrojten e votes se lirë.

  Duke folur para protestuesve pranë nderteses se kuvendit, Meta premtoi se "shumë shpejt do të organizohen manifestime te mëdha, do të krijohet një fron shumë i gjerë për te rivendosur shenjterine e votes se lirë, ndaj dhunuesve, Berisha dhe Rama".

  "Nesër nis një etape tjetër qe do t'i beje te gjithë botës se ditur se dy bosat e kastes nuk i blejne dot votat. Ne do të startojme dhjetorin e ri", u shpreh Meta.

  Kreu i LSI-se i shoqëruar edhe nga deputetet e tjerë greviste, u shpreh para protestuesve se e nesermja nuk mund te jetë me e mirë nëse nuk mbrohet liria.

  Kreu demokristian, Nard Ndoka, deklaroi se kryeministri Berisha dhe mbeshtetesit e tij kanë pritur rremuje dhe dhunë nga grevistet, por nuk ia arriten, sepse misioni është është i qartë.

  "Me protesta qytetare do t'i mposhtim. Sot ne fituam betejen me te madhe për votën e lirë. Sot ne fillojme një lufte me te madhe ne politikën shqiptare. Jemi te motivuar sepse kemi mbeshtetjen tuaj", u shpreh Ndoka.
   
  Sipas tij, deputetet ne salle janë vetëm kukulla, pa liri dhe pa personalitet.

  Ndoka u shpreh i vendosur për t'i thënë "Jo" vjedhjes se votes, pavarësisht se sonte ne parlament, siç u shpreh ai, do të miratohet "Kodi i Vjedhjes". http://www.top-channel.tv/new/artikull.php?id=135506

  • Postime: 28631
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 18-11-2008, 23:42:22
  Iliri, Ndoka dhe ndjekesit e tyre e treguan veten spordhiake te vertete. Kjo eshte greva e urise qe perfundoi me me turp si kurre ndonjehere ne historine e grevave qe ka pasur ky vend.
  Po ata s'kane turp sepse jane te pacipe dhe me kete treguan qarte se as ia ndjen per as dhe nje sekond per demokracine, standartet dhe te ardhmen e vendit.

  Turp te kesh Ilir Spurdhiaku.

  • Postime: 195
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #2 ne: 19-11-2008, 10:31:59
  Sic u terhoqen nga greva do i benin nder ketij populli  te terhiqeshin edhe nga politika.Neser me ligjin e ri do krijohet nje skene tjeter ne politiken shqiptare e keta qe jane kunder nuk di c'rol do luajne si aktore te politikes kur nuk e pranuan "skenen e re".Nuk mund te hysh ne nje loje kur rregullat e lojes nuk i pranon.Ndryshe eshte paturpesi.Po fundja paturpesia eshte thelbi i qenies se tyre,e vetmja cilesi e madhe qe kane.

  • Postime: 855
  • Karma: +4/-4
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 28-11-2008, 20:20:07

  Siç u terhoqen nga greva do i bënin nder këtij populli  te terhiqeshin edhe nga politika.


  Nuk e kane aq burreri, dhe nuk kane per ta patur ndonjehere per asgje.
  Plehrat, sapo ju preken paksa interesat behen bisha, dhe sajojne edhe greva urie. Po c´greve urie ore, a rri derri pa ushqim?? aq rrine edhe ata barkalece. Po mire bejne, kur ka njerez debila qe u shkojne pas, aq debila sa dalin ne proteste qe keta derrat te vazhdojne te majmen prape ne kurriz te ketij populli budalla. Popull budalla qe nuk e sheh te protestoje per te drejtat e tyre, por del e proteston per postin e qafederrave.

  • Postime: 1610
  • Karma: +0/-0

  #4 ne: 10-08-2022, 00:32:02
  Sa gjera ka kaluar ky robi. Asokohe e beri kunder Berishes, neser do duhet kunder Rames qe e solli vete ne pushtet. Ironia e fatit.
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: