Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin

Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin

· 8 · 643

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-06-2019, 00:47:07
 

Thuhet se presidenti Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin dhe te therrase zgjedhje te reja parlamentare. Sa real eshte nje skenar i tille dhe a e ka vertete presidenti i republikes nje fuqi te tille te parashikuar me ligj? Apo edhe nese ndodh Rama me te tijet perseri nuk e njohin si te ligjshem dhe hyjme gjithmone e me thelle ne nje krize politike e institucionale qe nuk i dihet se ku i del fundi?!

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-06-2019, 08:57:24
Po le ta shperndaje e le ti shkojne katastrofes deri ne fund.

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-06-2019, 11:29:45
E zeme qe u shpernda parlamenti?

Kush siguron qe sdo kete 97 te dyte?

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-06-2019, 13:16:00
Duhej ta kishte bere  pare sepse nuk ka kuptim qe nje skicoid kete ministero per ego ta shpejt e vendin ne kete derenxhe qe Po e katranis me fiksimin e tij per 30 qershorin.
Parlamenti eshte ilegjitim sepse kaloi dhe afati kushtetues I mbushjes se tij me rezerva dhe nuk ka 140 deputete por 121 duke qene se ai maliqi do dorehiqet.

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 28-06-2019, 13:29:30
E zeme qe u shpernda parlamenti?

Kush siguron qe sdo kete 97 te dyte?

Ska shanc te ndodhe dicka e tille perseri. Kushtet jane te tjera, njerezit jane shume me indiferente ndaj politikes fhe mbi te gjitha, te pakten jo direkt nuk i eshte prekur xhepi.

 • Postime: 24
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 29-06-2019, 10:14:35
Nuk ka per te ndodhur shperndarja e parlamentit. Ne vend qe te shtrohen ne tryeze negocimi, zgjidhjen e krizes ne menyre sa me te shpejte dhe paqesore. Por secila pale pretendon te mbaje axhenden e saj, pretekst kjo per te ruajtur interesat e tyre personale dhe klienteliste.  timeout) timeout)

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 29-06-2019, 21:51:12
Ska nevoje pas ketyre pseudo votimeve KOKOSHI do shkoje ne zgjedhje te parakohshme.
Perte nuk ka vlere vota por pjesmarrnja.
Ka angazhuar cdo servil te partise me lista ne dore qe tju bejne presion njerezve qe punojne ne shtet per tu thene te afermve qe duhet te paraqiten per votime ska rendesi e per ke votojne.

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 29-06-2019, 23:50:24
Mes te tjerash e gjithe kjo krize eshte nje gracke qe iu be Edi Rames dhe PS e keta rane koke e kembe. Ilir Meta iu dha nje shanc duke anuluar daten e 30 qershorit po sic duket keta qenkan shume koke mushke. Neser rilindasit kane per ta bere m*tin kala.

Temat e fundit