Ja cfare mendojne disa sllovene per ne - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ja cfare mendojne disa sllovene per ne

Ja cfare mendojne disa sllovene per ne

· 11 · 1141

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-05-2019, 00:28:29
"Votoni per ne qe Sllovenia te mos behet si Shqiperia"
 Konsideratat e nje pjese te Slloveneve per ne!

Nje sllogan elektoral ne Slloveni.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 22-05-2019, 16:10:19
Kuj i bëhet vonë për mendimin e Sllovenisë? Se mos na kan marrë ndonjëherë për shembull të mirë!
Kryesorja është të mirënjohim vlerat e njëri tjetrit në aspektin ndërkombëtar.  :)

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 22-05-2019, 16:21:43
Nje parrulle e tille nuk ndikon mire per Shqiperine,aq me shum kur agjensite turistike anembane botes e promovojne ate si nje vend per t'u vizituar. :)

S'kuptoj qellimin e atij sllogani,por asesi se eshte e hijshme e per ata. :)

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 22-05-2019, 16:30:19
Dakord Passion. Unë jetoj në një shtet Skandinav dhe mënyra se si ata e interpretojnë para publikut cdo gjë shqipëtare, të rënqeth. E vetmja menyrë për të luftuar këtë fenomen është të jemi shembullorë në cdo aspekt.

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 22-05-2019, 16:39:04
Dakord Passion. Unë jetoj në një shtet Skandinav dhe mënyra se si ata e interpretojnë para publikut cdo gjë shqipëtare, të rënqeth. E vetmja menyrë për të luftuar këtë fenomen është të jemi shembullorë në cdo aspekt.

Per keq ?

Nje person i cili zoteron kompleks turistik ne Shqiperi,e lobon fort per nje Shqiperi turistike ,eshte lidhur me agjensi Apollon e cila ish hera e pare per 2018-en qe ne Shqiperi pati turiste Skandinave.

E me demostratat e bera ka nje renie e kerkeses se turisteve,nje luhatje.

Me trishton thenia e nje rilindasi qe shqiptaret behen bashke vetem kur kercejne valle.   :S :S :(  :D

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#5 ne: 22-05-2019, 17:30:20
opinionet jane njera ane e medaljes dhe realiteti eshte pjesa tjeter e saj,kjo eshte per cdo gje edhe per rastin ne fjale..ata qe vizitojne vendin tone ngelen shume te kenaqur ..problemi nuk eshte populli as vendi yne..por shteti dhe qeveritaret

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 23-05-2019, 08:14:57
Gjeja me e keqe e gjithe kesaj eshte, se po afron sezoni turistike dhe nuk ka normalizim te situates, por cdo dite ka dhe keqesim te situates. Kjo do ndikoje shume ne turizmin vendore, por ato qe kane xhepat plote sdo u behet vone shume, kurse bizneset qe jane te lidhura direkt nga turizmi do e pesojne keq.

 • Postime: 7087
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 23-05-2019, 18:31:13
Sllovenet na marshin te ligat

Shqipëria nuk i mungon destinacionit te pushimeve 😁
Sapo e pash tek nje nga revistat e pushimeve.  :D

 
« Editimi i fundit: 24-05-2019, 08:22:51 nga Gjumashi »

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 24-05-2019, 15:18:39
Se di pse nuk mirret nje inisiative nga shteti ta hedhe ne gjyq ate parti qe ka shkruar ate sllogan.

Mendoj se gjobitet nqs e bejne (hajnat  :D tane).

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 24-05-2019, 19:35:18
Mesepaku ambasada jone ne Ljubljane duhet te reagoje!

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 25-05-2019, 08:50:31
Se di pse nuk mirret nje inisiative nga shteti ta hedhe ne gjyq ate parti qe ka shkruar ate sllogan.

Mendoj se gjobitet nqs e bejne (hajnat  :D tane).

Se do e humbin dhe ate gjyqe sic e ben me Becchetin :D

Temat e fundit