Klyshat e Edi Rames bëjn sherr në Parlament, turpërojn Shqipërinë në syt e botes - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Klyshat e Edi Rames bëjn sherr në Parlament, turpërojn Shqipërinë në syt e botes

Klyshat e Edi Rames bëjn sherr në Parlament, turpërojn Shqipërinë në syt e botes

· 5 · 376

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-02-2011, 12:12:09
Mes një debati dhe sherri të provokuar nga deputetët e opozitës, të cilët qëndronin në këmbë prej minutash të tëra duke thirrur “Vrasës” ndaj kolegëve të pozitës, seanca plenare ka qenë e detyruar për t’u mbyllur nga kryeparlamentarja Jozefina Topalli.Piku i situatës kaotike të krijuar në Kuvend arriti kur deputetët Paulin Stërkaj dhe Armando Prenga, janë afruar dhe konfrontuar me deputetin demokrat, Edi Paloka, ndërsa ai mori fjalën pas ministrit Olldashi.

“Deputetët socialistë sot në Kuvend, nuk po bëjnë asgjë tjetër, veçse po vërtetojnë se ishin ata që organizuan 21 Janarin dhe po kërkojnë me të gjitha mënyrat pushtet për kryetarin e tyre, Edi Rama”, tha Paloka në fjalën e tij të sapo nisur.

E cila në fakt u ndërpre nga kaosi që shkaktuan deputetët socialistë të cilët u afruan ndaj tij dhe nisën përplasjen fizike, duke e goditur dhe hequr mikrofonin.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-02-2011, 12:27:59
Olldashi: Ju kërkuat publikisht vrasjen e 13 mijë shqiptarëve

Në vijim të fjalimeve në seancën e sotme të parlamentit, Ministri i Transporteve Sokol Olldashi ju drejtua socialistëve me fjalët, se ju qani me lot krokodili.

“Ju jeni vrasës, keni kërkuar publikisht vrasjen e 13 mijë njerëzve të pafajshëm në emër të karrikes së kryetarit tuaj. Kjo është fatkeqësi e madhe për vendin që ka nevojë për opozitë”, u shpreh ai.

Mw tej Olldashi shtoi se, “Pse u fshehët dhe nuk i dolët përpara dhunës, ju që vini këtu dhe bëni si të fortë dhe si trima”.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-02-2011, 01:08:35

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-02-2011, 22:33:41
ti e kishe hap ate blogun ramaik.com? :P

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 12-02-2011, 07:33:30
Kur sja cane gojen atij thuthuqi, atij pederasti Paloka. Ahhh aty duhet nje trekembesh e ti sharrosh te gjithe plerat. Tjua cash barkun  ndyresirave.

Temat e fundit