Krimet kundër njerëzve nuk bëhen më si dikur me armë zjarri - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Krimet kundër njerëzve nuk bëhen më si dikur me armë zjarri

   Krimet kundër njerëzve nuk bëhen më si dikur me armë zjarri

  · 1 · 443

  • Postime: 995
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 18-08-2022, 10:20:05
  Mjafton të mos lejosh përdorimin e barnave që regjistrohen e përdoren në BE apo Amerikë dhe ja arrin qëllimit. Jo menjëherë por ashtu, dalëngadalë. Nga pak e për ditë.😡

  Po çfarë katil-qeverie është kjo more që bën çdo gjë të ndalojë barnat që përdor perëndimi nëpër farmaci?!

  Po çfarë kancer-politike është kjo more që më kollaj gjen kokainë në.treg sesa antibiotikë që prodhon e përdor perëndimi?!

  Pse more zuzarë barnat që blejmë në çdo fshat të humbur të Greqisë,Austrisë e kudo në Europë bëjnë derman menjëherë, ndërsa ato që blihen në mes të Tiranës, për të njëjtin çmim, nuk bëjnë efekt!?

  Po çfarë maskarenj-pushtetarë janë këta që për vete i marrin barnat në Europë, kurse popullsinë e vrasin me barna fallso, pa din e pa iman?!

  Po çfarë xhelatë-zyrtarë janë këta që quajnë kondrabandë përpjekjen për të sjellë ilace nga europa për derman njerzor?!

  Po pse more kaq e vështirë qenka ti hidhni në kosh të gjitha shpikjet e politikës vrastare të regjistrimit e tregëtimit të barnave?! 

  Çfarë regjistrimi i bëni ju barnave që i prodhojnë e provojnë njerëzia në perëndim, o kriminelë!?

  Çështja e barnave nuk është më punë korrupsioni jo!

  Është krim kundër njerëzimit!
  ****
  Halli na ka bërë të merremi me këtë gjë prej vitesh. Çdo vit e më keq ka shkuar kjo punë. E kemi provuar në lëkurë.
  Farmacistët mbledhin supet dhe rrudhen me keqardhje kur thonë "ska", "është zhdukur nga qarkullimi"....

  Mjekët gjithashtu...☹️

  Ylli Manjani
  Ahhhh..!

  Temat e fundit