×

Leka Zogu tërhiqet nga politika

Leka Zogu tërhiqet nga politika

· 11 · 895

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
ne: 02-02-2006, 19:40:28
Pretendenti për Fronin Mbretëror, Leka I Zogu tërhiqet nga politika. Sipas një njoftimi që shpërndau dje zëdhënësi i oborrit Mbretëror "NMT LEKA I ZOGU, duke vlerësuar situatën aktuale politike, deklaron se në shërbim të interesave më të larta të Atdheut dhe të Kombit Shqiptar, si dhe në shërbim të traditës shtetërore shqiptare, tërhiqet nga jeta politike partiake, për t'u kthyer në qëndrimin e natyrshëm të Familjes Mbretërore Shqiptare, e cila qëndron jashtë palëve dhe partive politike".

Kjo ka shërbyer dhe do të shërbejë gjithmonë për të mbrojtur interesat e të gjithë shqiptarëve, pavarësisht bindjeve të tyre politike.

Ky qëndrim është në të njëjtën traditë edhe me Familjet Mbretërore europiane.

Ndërsa, Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, do të vazhdojë misionin e saj për të cilin u themelua dhe do të drejtohet politikisht nga organet e zgjedhura prej Asamblesë Kombëtare të LZHK-së.

 • Postime: 2287
PetritKola
#1 ne: 05-02-2006, 11:17:45
E thene ndryshe, fitoi Aliaj, Nano, Berisha, Godo....

 • Postime: 123
 • Gjinia: Mashkull
santis
#2 ne: 06-02-2006, 06:11:03
phhh u terhoq edhe cfare pastaj?

 • Postime: 1826
 • Gjinia: Mashkull
Sirio00
#3 ne: 06-02-2006, 06:22:50
Pasi e pa qe nuk ia vari kush dhe qe nuk mund te ecte ne politiken moderne shqiptare, u largua me bisht ne shale. I shkreti, kujtonte se sihte nje Simeon i dyte, por mbeti nje hallvaxhi si i jati.

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#4 ne: 06-02-2006, 08:41:20
Pasi e pa qe nuk ia vari kush dhe qe nuk mund te ecte ne politikën moderne shqiptare, u largua me bisht ne shale. I shkreti, kujtonte se sihte një Simeon i dytë, por mbeti një hallvaxhi si i jati.

E ke shume gabim se ne referendumin e 97 fitoi kete gje e dine te gjithe,edhe Raiuno e dha ne ate kohe fitoren e Leka Zogut,nuk diti te luante ne politik tani mbrapa se mori disa budallenj si Dashamir Shehi qe ta drejtonin partin do kishte dalur partia e 3 po te kishte bashkepunuar me PD do kishte afersisht te 20 deputet po votat e PLL i mori Partia Republikane.

 • Postime: 2287
PetritKola
#5 ne: 06-02-2006, 09:10:18
O Sirio (mos me ndrysho emrin), O djali i Perikliut,
Ja vari greku, kur vetëm për te penguar një miting te tije ne Sarande hodhi 20 milion dhrahmi.
Dhe ne këtë forum ja vare greke nëpërmjet teje si mekembes i tyre.
« Editimi i fundit: 07-02-2006, 03:14:12 nga Sirio00 »

 • Postime: 1826
 • Gjinia: Mashkull
Sirio00
#6 ne: 07-02-2006, 03:07:23
Mire ne Sarande ia vari greku, po ne Tropoje apo Shkoder?
P.S. Edher naten enderra me komplote greke shikon se je bere si Lymi i Tutit.

 • Postime: 123
 • Gjinia: Mashkull
santis
#7 ne: 07-02-2006, 07:54:12
20 milion dhrami per te ndaluar mitingun me 5 veta te Leka zogut? (aq me teper ne sarande)... hahahhaha...sa per Zogun, atij i rane puplat ndaj u terhoq... : ;) nje lekure banane me pak ne trotuar

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#8 ne: 07-02-2006, 08:54:30
20 milion dhrami për te ndaluar mitingun me 5 veta te Leka zogut? (aq me tepër ne sarande)... hahahhaha...sa për Zogun, atij i rane puplat ndaj u terhoq... : ;) një lekure banane më pak ne trotuar

Ne vendimin qe ka marre mendoj se eshte dhe gjendja e tij shendetesore ai me zi qendron ne kembe.

 • Postime: 2287
PetritKola
#9 ne: 08-02-2006, 17:49:48
20 milion dhrami për te ndaluar mitingun me 5 veta te Leka zogut? (aq me tepër ne sarande)... hahahhaha...sa për Zogun, atij i rane puplat ndaj u terhoq... : ;) një lekure banane më pak ne trotuar

Po është e  vërtetë ne 1997. Dhe megjithë atë ai mori 27% ne Sarande...hahahahah a, bëhet fjale për referendumin...haha hahaha
Tashi jam dakort ai është terhequr se gjendja shendetsore se lejon...
Dhe e morret vesh, Anastas Janullatos Qillomadroja do të propozohet për president...

 • Postime: 123
 • Gjinia: Mashkull
santis
#10 ne: 25-05-2006, 03:47:41
ehuuuu futja kot tani...