Liria e medias ne Shqiperine e Edi Rames - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Liria e medias ne Shqiperine e Edi Rames

Liria e medias ne Shqiperine e Edi Rames

· 26 · 1716

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-03-2019, 08:48:48
 

Ok, le t'i mbajme inatin, por eshte fakt se kurre, kurre gjate dy qeverisjeve te Sali Berishes ai dhe PD nuk e kane pasur ne dore median ashtu si e ka sot Edi Rama dhe PS gati gjithe gamen e mediave ne Shqiperi, te pakten ato media qe kane rendesi dhe kane audience. Madje ka qene karakteristike e pushtetit te Sali Berishes, qe mediat kryesore dhe me me shume ndikim kane qene kunder tij dhe qeverise. Ndersa sot ky i ka futur te gjithe ne thesin e tij, apo i ka bere pjese te tepsise socialiste.
Dhe sot fatkeqsisht jetojme ne kohe te keqia, kur behet fjale per demokracine, liberalizmin e lirine e medias ne vecanti. Ndersa perpara ishte demokracia liberale ne trend, sot gjithmone e me shume po behet autoritarizmi me i pranueshem e me prezent. Ndaj dhe shpenia e medias ne nje dore te vetme e vendos Shqiperine ne te njejtin nivel sikurse Rusia putiniste, Hungaria orbaniste apo Turqia erdoganiste. Jemi ne rruge te mire per te arritur te Venezuela maduriste. Kembanat e alartmit duhet te na shurdhojne!

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-03-2019, 09:11:56
Aman kush e nxori kete fakt? ne kohen e Saliut mediat kane qene kundra????

Kush , kur, ca po thoni ?

Gazetari i Klan u plagos dhe Klan e fshehu si ngjarje ....mos beni propagande boshe!

Cdo dite Fiks dhe Stop po denoncojne aferat apo pislliqet e kesaj qeverie

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-03-2019, 09:34:28
Top channel - tv me i madh, Vizion plus, mediat e Bollinos. Mjaftojne?
Ju mbeshtetesit e Rames me kujtoni ato te Maduros ne Venezuele, ku njerezit edhe pse po vdesin per buke, ne kuptimin e mirefillte te fjales, perseri e mbeshtesin dhe e mbajne ne krye, sepse 'nuk ka alternativa' dhe per inat te USA.

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 26-03-2019, 09:39:11
Nuk ka lidhje kjo qe po thua , ne midis dy te keqija mbajme ate qe eshte e keqja e vogel!
Sigurisht qe ne kete pike na sollen e gjithe kasta politike Max.
Personalisht shume pak me intereson kush kryeson pasi deri me sot asnjerit nuk ia pashe hajrin!

Por nese do mendoj per te ardhmen , minimalisht pretendenti duhet te kete nje platforme ku une te bej ca perllogaritje.
Me thuaj nje platforme qe ka paraqitur Luli aman.....

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-03-2019, 09:40:09
Po, po kshu thon dhe venezuelanet

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 26-03-2019, 09:47:00
E mire ,si te duash ti LOL

Luli nuk vjen ne pushtet , fiksoje..se eshte i mbaruar si figure.
I besuan Tiranen, dhe e beri lemsh...imagjino me i dhone gjithe Shqiperine
tybe tybe lol

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 26-03-2019, 10:06:23
Fatkeqsisht Luli eshte nje nga arsyet qe Rama ndjehet aq i sigurte ne pushtet. Por kjo nuk mund te jete arsye sidoqofte qe ne Shqiperi te instalohet nje fare Madurizmi a Putinizmi.

PS: Interesante ajo foto. Duket qe po ja marrin ne g*** Rames. Ashtu po bejne dhe shqiptaret ne pergjithesi. Urime.

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 26-03-2019, 10:11:16
Une nuk besoje qe ka liri te fjales ne media ne Shqiperi, nga vet fakti qe AMA e derjton nje njeri i lidhur ngushte me Top Media, keshtu qe cfare prisni te beje ai?


Fotoja eshte e qelluar, per derisa vine akoma lajme te montuara jashte studios se tv, ateher vaj medeti.

 • Postime: 27102
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 26-03-2019, 10:14:17

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 26-03-2019, 10:15:09
Po pra Max , se vdes ti ndash njerezit ne kolona  , ti e edit , ti e Lulit

Kete po them ...Edi do mbreteroj me media, pa media, me njerez, pa njerez sa te jete ai ZOG GOmari ne krye te PD!

Ore pavaresisht se une jam e majte , kjo situate ska nevoje per ngjyre.
Nje shtet qe nuk ka opozite , kthehet ne komunizem....cfare te mire kam une ?
Taksat kur vendosen , jane nje per te gjithe
Cmimet kur ngrihen me prekin e mua
Etj etj.....

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 26-03-2019, 10:19:30
Sigurisht nuk ka opozite, se ky i ka futur te gjithe ne dore. Media, gjykata, institucione, biznese. Te gjitha. Normal qe s'mund te kete opozite me.

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 26-03-2019, 10:21:40
Sigurisht nuk ka opozite, se ky i ka futur te gjithe ne dore. Media, gjykata, institucione, biznese. Te gjitha. Normal qe s'mund te kete opozite me.

Eshte nje politike e njohur kjo , nuk eshte e re e si e tille , mua sme ben me pershtypje asgje

Ty te ben?

Mua me duket si film me seri, ku vetem aktori kryesor ndryshon ...pjesa tjeter jane ne te njejtin vend

Tip Deja vu me duket

 • Postime: 12
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 26-03-2019, 10:31:04
Monique degjoje dhe kte e kupton dhe budallai me i madh ne planet per fatin e keq ja ku jemi katandisur oj shqikni e mjera shqipni kush te ka qit me krye ne hi Jan bolsheviket  rraca me e felliqur e njerzimit

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 26-03-2019, 10:35:48
Aman Dino se ska asgje per ti degjuar aty,
ta thashe edhe te tema tjeter ku e vure ....nese do flasim per menyren si ai flet ka aq shume raste , sa ky qe ke sjelle ti as te ngrof e as te ftof!

Por me gje nje te edukuar aman....cilin kemi?

 • Postime: 12
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 26-03-2019, 10:45:54
Un sa rrij te kuptoj jeni kaq te fiksuar nga nje debil njeri me kuptimin e plot te fjales

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 26-03-2019, 10:54:41
Dino pike se pari tema flet per tjeter gje!
Se dyti mos dil ne konkluzione te nxituara, une ngrita nje pyetje , nese ske nje pergjigje lere fare

Ama mendimin tim ske pse e merr dhe e ngjyros si do ti!

Flm

 • Postime: 12
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 26-03-2019, 12:54:55
Liria e medias shqip dhe qart nuk ka eshte e kapur 90 perqind mediave kte se them une ky eshte nje e vertet per fat keq

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 26-03-2019, 14:24:11
E ke me statistika?

 • Postime: 24
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 26-03-2019, 16:58:08
Eshte e vertete qe mediat nuk jane me te lira. Ato tashme i sherbejne pushtetit aktual, nepermjet interesave te ndersjellta midis medias dhe pushtetit. Duke i dhene ketij te fundit atributin qe te paverteten ta ktheje ne realitet...

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 05-05-2019, 11:00:08
Sipas Erion Braces eshte qeveria ajo per te ardhur keq, dhe jo mediat. :D

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 05-05-2019, 13:31:45
Po, po kshu thon dhe venezuelanet
@Olti hesapi i tjetrit behet nga maja e kalit eshte nje fjale e urte. Nuk ka vend krahesmi lale. Dhe sa per news24 nuk mendoj se ka media me skandaloze.

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 05-05-2019, 13:36:49
Sigurisht nuk ka opozite, se ky i ka futur te gjithe ne dore. Media, gjykata, institucione, biznese. Te gjitha. Normal qe s'mund te kete opozite me.
@Max edhe njehere po te terheq vërejtje. Mos fol nga emocionet ose cfare parrallisin politikanet. Nuk mbeshtes asnje, nuk jam me asnje. Asnjehere nuk kam votuar dhe nuk kam ndermend te votoj. Por nje gje te pyes: sa here te ka rastisur puna neper gjykata? Sa mileon ke lene neper gjykata?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 05-05-2019, 15:15:34
Ca lidhje kane gjykatat me kete teme?

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 05-05-2019, 17:50:05
Ca lidhje kane gjykatat me kete teme?
ti e ke cekur me lartë :P

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 13-09-2019, 23:42:20
 :D


 

Temat e fundit