Lulzim Basha zyrtarisht kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës - 3 - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lulzim Basha zyrtarisht kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës

Lulzim Basha zyrtarisht kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës

· 413 · 10353

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#50 ne: 30-05-2011, 15:04:38
Po pse te vjen inat ty po pranoje realitetin sic eshte, ti e di shume mire se PS eshte pjelle e komunistave, i njoh shume mire se kush jane socialistat ju nuk jeni si socialistat europiane.


Bir Selmani i nenes ke te qaj me pare ..njerin e kisha Nip tjetrin e kam Djale hahahahahahahah
ama me kete menyre te foluri ben debat politike ti o???? hahahahahahah
Aman o Berni me thuaj si jane ata socialistet Europiane ne ndryshim me keta te shqiperise o bir....hjahahahha me ke gajas

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#51 ne: 30-05-2011, 15:07:41
sa e mirinformuar dukesh ti o goc :D :P :engjell:

eeeee kam pa ate filmin me James Bond hahahahaha Agentin 007 bhahahahahha ate ka pa edhe Sala prandaj tha u vrane nga distance e afert dhe KLANI na nxori teorine e plumbave nga cadrat ....psh ai qe u vra tek dera , u komentua nga Klani si e vrau ai burri afer ....etj si keto

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#52 ne: 30-05-2011, 15:50:11
O Mishel te lus te lexosh kete shkrim http://www.zeriyt.com/geget-dhe-tosket-kryeqytetas-t85923.0.html  se do e mesosh mire se kush je ti ne te vertete, ju spranoni dhe te verteten se cfar jeni. Habitem vertet me ju te majtet jeni per te ardhur keq  :D Ju sikur nuk keni sy e veshe te shikoni cfar behet neper europe e bote, te gjitha shtetet e medha europiane qeverisen nga te djathtet kurse ju doni qe shqiperia te qeveriset nga nje psikopat e budalla sic eshte edi rama. Nuk e kuptoj pse i lidh me fene keto gjera, ti e di shume mire se shumica e kryetareve te bashkive e komunave ne Veri qeverisen nga Katoliket, apo i doni ortodoks qe te hedhin valle greke sic bejn jugoret kur fitojn ne jug.

 • Postime: 121
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#53 ne: 30-05-2011, 15:52:43
Luli urime per fitoren rrofshhhh

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#54 ne: 30-05-2011, 16:04:01
Po fene kush e futi or ti???
Berni une nuk kam nevoje te lexoj asgje per te mesuar kush jam. Ti i dashur nese neper shkrime (te njerezve qe sot shkruajne dicka e neser perfundojne duke e ndryshuar ate ) gjen veten ....qofsh ti qe je .
Une ne dallim me ty Berni jam shume demokrate ne koncepte ,pasi ne familjen time gjithnje jane vleresuar parimet baze.

Respekti per tjetrin
te pranosh edhe kur humbet
te pranosh veten per ate qe je
te japesh ne menyre qe edhe te marresh
te dish te pranosh edhe mendimin ndryshe.
mos i identifikosh njerezit sipas fese, races apo jeteses...por ti japesh mundesine gjithkujt te shperfaqet per ate qe eshte,.


Ti Berni mua nuk me njeh absolutisht fare dhe nuk ke sesi te dish kush jam une dhe cfare perfaqesoj une ne jeten time...familjen time...shoqerine time e kudo qe me njohin.
Une nuk merrem me politike vertet dhe nuk jam person publik, por per atat qe me njohin jam nje njeri i suksesshem dhe cdo gje qe kam arrir ne jete ka qene si frut i punes sime. Une nuk i bej lavde askujt per te perfituar dicka.
Perfitimet e mia i kam marre nga kjo jete .....Femijet , bashkshortin, familjen dhe shoqerine. per ta kam investuar dhe investoj ne menyre konstante.


nese keto qe sapo thashe mua me bekerkan komuniste ...ath une jam e nderuar qe jam kjjo qe jam.....

qe kshu Berni te thashe edhe me pare .
Djale je ne nje moshe qe nuk duhet te udhehiqesh nga IDHUJT....prinderit tane dhe ti ke shembullin e te pareve te tu nuk pranuan te jetonin duke ndjekur idhujt si Enveri dhe vuajten pasojat...mos valle duhet edhe ne te tjetert te ndjekim te njejten rruge????
Mos valle Saliun duhet ta konvertojme ne  nje njeri ekuivalent me ate qe e terhoqen zvarre Prindi im dhe Prindi yt???/


JOOOOOOOOOO
Te jesh i bindur se asnje nga prinderit tane nuk hodhen Enverin per ta zevendesuar me Saliun.


Leqe me ty kot te zgjatem kaq gjate une se ti po me brime i bie vella...
Dhe e fundit
jam shume dakort 100% te udhehiqemi nga DEMOKRATET ...por jo nga demokratikasi Sali....joooooooooo

Saliu eshte kokrra e atij komunistit per te cilin ti mua po kerkon te me konvertosh. E nese Saliu eshte demokrat , xhan une dua te jem Komuniste ......sepse e di qe ne koncepte dhe ne Mendesi une jam Demkrate jo Sala yt i shenjte.

Ahhh dhe dicka , te huajte dhe me sakte KE po ben namin Berni...jane ne krah te Edit dhe e di ti qe shume shpejt Bashka do behet Minister Drejtesie?????

ik e pyet

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#55 ne: 30-05-2011, 16:06:26
Luli urime per fitoren rrofshhhh

Ku Luli me fitore mi??????

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#56 ne: 31-05-2011, 00:44:04
Nje gje qe me beri pershtypje sot, dhe me erdhi cudi, se si mund te kthehet pllaka aq leht.

Ne lajme del Sali Berisha, dhe thote, te hapen kutit dhe te numerohet cdo vote?

Tani kur e degjova, thash me vete se ndoshta jam ne gjume, por duke kerkuar ne internet rreth lajmeve te fundit, doli se vertet e ka thene kete gje, por i lava nje here syt dhe vazhdova e pash dhe nje here, dhe thash me vete, hiqe masken o Sali, se te marrim vesh tani ca do ti.
Do apo nuk do ti hapim kutit?

Se deri dje na plase lodren e veshit duke bertit, nuk hap kutit e sot, hingellon ne seli te kryemistris, te hapen kutit?

Ca vota kerkon ai?Se spo marr vesh, se keshtu i bie, gjithe Tiransit kan votuar gabim, apo ato qe i ka sjell PD me kontrat ne Tiran kan votuar gabim, se sjan mesuar me shume se me  2 kuti?  hmmmmm:

Ka nje shprehje popullore qe thote, duhet hedhur nje kove uje, se filloje te bie era.

KEshtu qe ... ti lem simpatit dhe emocionet partiake, dhe te shikojm ate qe vertet po ndodhe.

Ti themi JO Manipulimeve dhe Genjeshtrave para gjithe botes.

Do e mbyll me nje shprehje.

Populli votoi, Komusioneret numeruan, Ambasadoret vendosin?!

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#57 ne: 31-05-2011, 08:36:10
Ti Gjumash flet kot, ato thone te hapen kutite e kontestuara jo kutit qe jane numeruar, por kutit qe sjane numeruar ose ato vota jane nxjerr si te pavlefshme dhe per ato vota e kane fjalen qe te numerohen dhe njeher.

Dhe mos degjo lajmet e TCH se ai televizion vetem shpif e genjen, ai televizion e di shume mire se po iku Rama nga Bashkia do mbaroj pune sic do mbarojn dhe disa gazeta ekstremiste te Edvinit qe vetem shpifje bejn asgje me shume.

Ato jane si ajo Pedagogia grua qe i tha Bashes Vrases dhe thoshte nuk kam ndikim nga partia e terrci verrci me qe une sjam marre kurre me politike, kur doli ajo mashtruse Pedagoge kishte kandiduar dhe per Deputete, keto jane fytyrat e verteta te se Majtes qe vetem dine te mashtrojn popullin.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#58 ne: 31-05-2011, 12:26:17
Gjumashi ke 100 % te drejte .

Tashme nuk me eshte me koha te themi me Edi Rama Apo Lulzim Basha por te themi JEMI POPULL IDIOT apo INTELIGJENT

sepse nuk ka si shpjegohet qe nje njeri si Sali Gomari te na hedhi hi syve ne diten me diell.

Sa per ty o Berni sinqerisht me habit me kete mendjelehtesine tende....qofsh ky qe je vetem ne politik se te jesh edhe keshtu KOKEBOSH edhe ne familje mjere ti pastaj.

ketu keni edhe nje shkrim persa i takon votave te hedhura gabim
Ambasadorja gjermane: Kam informacion për 200 vende të botës dhe askund nuk njihen si të vlefshme votat në kutitë e gabuara


Ambasadorja gjermane në Shqipëri, Carola Muller Holtkemper, gjatë një vizite në qytetin e Kukësit deklaroi se nuk ka dëgjuar asnjëherë që votat e hedhura në kutitë e gabuara të quhen të vlefshme.

“Duke qenë se është një proces i hapur, proces i papërfunduar, nuk mund të jap ende një mendim në lidhje me vendimet e mara, por theksoj edhe një herë se ky është një proces shqiptar”, deklaroi Muller.

Sipas saj, kjo që po ndodh në Shqipëri nuk ka ndodhur të paktën në 200 vende të botës për të cilat ajo ka informacion.

Zonja Muller u shpreh se ripërsëritja e zgjedhjeve për Tiranën nuk do të ishte e arsyeshme pasi nuk e nxjerrin vendin nga kriza e thellë politike.

“Gjithcka duhet të zgjidhet nga organet ligjore të caktuara. Përsa më përket mua, mendoj se është Kodi Zgjedhor ai që duhet t’i japë përgjigje gjithë situatës. Unë mendoj se nuk do të ishte e arsyeshme që të përsëriteshin zgjedhjet, sepse kjo nuk mund ta nxjerrë vendin nga kriza e thellë politike”, theksoi Muller.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#59 ne: 31-05-2011, 12:27:14
O Mishel te lus te lexosh kete shkrim http://www.zeriyt.com/geget-dhe-tosket-kryeqytetas-t85923.0.html  se do e mesosh mire se kush je ti ne te vertete, ju spranoni dhe te verteten se cfar jeni. Habitem vertet me ju te majtet jeni per te ardhur keq  :D Ju sikur nuk keni sy e veshe te shikoni cfar behet neper europe e bote, te gjitha shtetet e medha europiane qeverisen nga te djathtet kurse ju doni qe shqiperia te qeveriset nga nje psikopat e budalla sic eshte edi rama. Nuk e kuptoj pse i lidh me fene keto gjera, ti e di shume mire se shumica e kryetareve te bashkive e komunave ne Veri qeverisen nga Katoliket, apo i doni ortodoks qe te hedhin valle greke sic bejn jugoret kur fitojn ne jug.


Greqia nje vend fqinj me ne udhehiqet nga Socialistet...Itali a ne keto zgjedhje u dominua nga socialistet.....cdo me thuash me aman se me trashe mendjen e penen LOL

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#60 ne: 31-05-2011, 12:32:48
Ti Gjumash flet kot, ato thone te hapen kutite e kontestuara jo kutit qe jane numeruar, por kutit qe sjane numeruar ose ato vota jane nxjerr si te pavlefshme dhe per ato vota e kane fjalen qe te numerohen dhe njeher.

Dhe mos degjo lajmet e TCH se ai televizion vetem shpif e genjen, ai televizion e di shume mire se po iku Rama nga Bashkia do mbaroj pune sic do mbarojn dhe disa gazeta ekstremiste te Edvinit qe vetem shpifje bejn asgje me shume.

Ato jane si ajo Pedagogia grua qe i tha Bashes Vrases dhe thoshte nuk kam ndikim nga partia e terrci verrci me qe une sjam marre kurre me politike, kur doli ajo mashtruse Pedagoge kishte kandiduar dhe per Deputete, keto jane fytyrat e verteta te se Majtes qe vetem dine te mashtrojn popullin.

Berni si ka mundesi qe te gjithe ne fliskemi kot dhe ty djale kush te ka vendosur gjykates te na tregosh te miren e te keqen....keshtu te ka mesuar saliu more djale te imponohesh????

Top Channel eshte i vetmi Televizion i cili nuk i ben fresk askujt...nese ty te duket se te jesh opozitar dhe jo mbeshtetes i qeverise i majte apo i djathte .....pune per ty
Top channel ne gjirin e tij ka shume punonjes te cilet jane demokrat dhe askush nuk ka pare keq nga televizioni ne te cilin punon edhe pse shprehen haptaz.
Jo si sic ndodhi ne Televizionin e Sali Bishes ku gazetari u plagos nga Garda dhe iu kerkua ta mohonte.....

Sa per pedagogen ta them une se e njoh shume mire , ajo eshte nje mesuese e zonja . Eshte shume shume e rrepte aq sa nuk pranon as rryshfete ne kembim te notes . Dhe zonja e nderuar nuk ka konkuruar per asgje i dashur djale ...dhe une po te jap nje keshille
MJAFT lexoje 55 dhe RD more djale se more veten ne qafe

Ore Berni se ste kam pyetur me cfare jeton tani qe je ne shqiperi??? te dalin leket per cdo nevoje e deshire tenden????

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#61 ne: 31-05-2011, 12:49:20

Populli votoi, Komusioneret numeruan, Ambasadoret vendosin?!


keshtu jetojne ne gjumash si ne shtet-rrethim ne kete shtet LESHI qe kemi...

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#62 ne: 31-05-2011, 15:04:33

Sa per pedagogen ta them une se e njoh shume mire , ajo eshte nje mesuese e zonja . Eshte shume shume e rrepte aq sa nuk pranon as rryshfete ne kembim te notes . Dhe zonja e nderuar nuk ka konkuruar per asgje i dashur djale ...dhe une po te jap nje keshille


O Mishel pse mashtron kot, ti sma mbush mendjen mua me ato prralla qe thua, ma mire thuaj qe jam Socialiste e flakt dhe mbyllet muhabeti. Une kot sa lodh trut me ty se partia jote ka per te marre fund te gjithe deputetet po i ikin, vetem disa legena si Brace, Doshi, Tahiri e ndonje moster tjeter do ngeli te ajo parti.

Sa per ate Pedagogen qe e njihke mire lexoje........

Flora Hanelli, pedagogia e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, e cila u bë e njohur dy ditë më parë në një incident me kandidatin Lulzim Basha, rezulton të ketë qenë më parë e përfshirë në aktivitete partiake.Gazeta “Panorama” ka zbuluar se ajo ka qenë një herë kandidate për deputete në zgjedhjet e përgjithshme të zhvilluara në vend. Bëhet fjalë për zgjedhjet e vitit 2005, kur sistemi ishte maxhoritar dhe partitë nxirrnin kandidatët e tyre në secilën prej 100 zonave zgjedhore. Në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, nëse klikon në folderin mbi informacionet për zgjedhjet e 3 korrikut 2005, mund të gjesh lehtësisht se në çfarë zone ka kandiduar Flora Hanelli (Osmani- mbiemri i bashkëshortit). Pedagogia e Fakultetit të Inxhinierisë ka garuar në Zonën Zgjedhore Nr. 94, e cila ka si pjesë të sajën qytetin e Vlorës dhe pak nga rrethinat. Hanelli ka qenë në këtë zonë si përfaqësuese e Partisë Lidhja e Blertë Shqiptare. Nga buletini i zgjedhjeve të 6 viteve më parë rezulton se ajo është renditur e fundit në këtë zonë zgjedhore, ku ka marrë vetëm 12 vota, ose 0.09% të votave, ndërkohë që deputet ka dalë ish-ministri i Kulturës i Partisë Demokratike, Bujar Leskaj. E kontaktuar nga gazeta “Panorama”, Flora Hanelli (Osmani) e konfirmoi faktin se ka qenë kandidate në zgjedhjet e përgjithshme të gjashtë viteve më parë. “Po, kam qenë kandidate e Partisë Lidhja e Blertë Shqiptare në ato zgjedhje”, është shprehur pedagogia e Algjebrës në komunikimin me gazetën.

http://lajme.shqiperia.com/lajme/artikull/iden/1047031075/titulli/Pedagogia-garoi-ne-zgjedhjet-e-2005

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#63 ne: 31-05-2011, 15:38:42
I fituari i madh LULZIM BASHA

BESNIK MUSTAFAJ

Përtej vendimit të pritshëm të Kolegjit Zgjedhor, i cili do të përcaktojë edhe se cili nga dy kandidatët kryesorë do të shkojë në drejtimin e Bashkisë së Tiranës, në kontekst më të gjerë, besoj se mund të thuhet me plot gojën se Lulzim Basha është i fituari i madh nga këto zgjedhje. Një bindje e tillë nuk do të më lëkundet edhe në qoftë se Kolegji Zgjedhor do të marrë një vendim kundër aspiratës imediate të Bashës, aspiratë e mbështetur si kurrë më parë nga elektorati kryeqytetas për një kandidat demokrat për të udhëhequr Tiranën në katër vitet e ardhshme. Në të dyja variantet, kryetar i Bashkisë së Tiranës ose jo, Basha ka tashmë në dorë një fitore, rëndësia e vërtetë e së cilës do të përcaktohet nga aftësia e tij për të ndërtuar një perspektivë të re për karrierën e tij.

Shpejt e shpejt do të përmendja disa arsye të qenësishme, të cilat më shtyjnë në përfundimin se Lulzim Basha është i fituari i madh i votimeve të 8 majit. Fillim e mbarim ai zhvilloi një fushatë pozitive. Sado që nuk jam në gjendje të gjykoj me ndershmëri se sa realiste ishin disa nga premtimet e tij më të bujshme, më duket parësore të nënvizohet që premtimet e tij ishin të vendosura qartazi në kuadrin e nevojave që ka qyteti ynë për t’u modernizuar në kuptimin më të gjerë të kësaj fjale.

Përcaktimi i qartë i objektivit të fushatës duket se i dha atij një siguri të mjaftueshme në vete, për të ruajtur frymën pozitive gjatë paraqitjeve publike, duke shmangur qoftë polemikat shterpe me kundërshtarin e qoftë shpjegimet e hollësishme për akuzat që i bëheshin. Ishte një kurth, në të cilin ai nuk ra dhe meriton përgëzime të sinqerta. Kështu, ligjërimi publik i fushatës në Tiranë nuk u ndot ose u ndot fare pak, dhe për këtë meritën e ka krejt Basha. Për hir të së vërtetës duhet thënë se nuk duhet të ketë qenë aq e lehtë për të ruajtja e frymës, e përcaktuar paraprakisht si pozitive. Po të sjellim ndërmend përmbajtjen thellësisht negative të fushatës së rivalit kundër tij, një fushatë e ndërtuar mjeshtërisht për të prekur me mesazhe dhe me figurë deri në pikat më të ndjeshme të njeriut, siç është egoja. Unë besoj se kjo frymë pozitive ngjalli shumë më tepër simpati ndër qytetarët e Tiranës ndaj tij, sesa vetë projektet e tij për Tiranën. Dhe me të drejtë. Kjo frymë nxjerr thellësisht më mirë në pah vizionin e një politikani për të ardhmen, sesa një listë premtimesh me tramvaje apo ulje marramendëse taksash. Premtime të ngjashme bëri me bollëk edhe kundërshtari i Bashës, por atij nuk i zunë vend. Nisur nga ky fakt, neve na jepet e drejta të supozojmë se Lulzim Basha e ka kuptuar dukshëm më mirë se kundërshtari i tij, por edhe më mirë se shumë e shumë nga kolegët apo eprorët e tij, në hierarkinë e Partisë Demokratike, mentalitetin e përparuar të opinionit publik të kryeqytetit dhe është përpjekur t’i përgjigjet këtij mentaliteti.

Ma merr mendja se në këtë hulli arsyetimi gjen shpjegim edhe risia tjetër e fushatës së Bashës. Ai e udhëhoqi krejt i vetëm fushatën e vet. Përveç ditës së parë, në mitingun çelës të fushatës dhe ditës së fundit, në mitingun përmbyllës, – gjë e natyrshme – në krah të tij nuk u pa për asnjë çast as Berisha, as Topalli, ashtu si edhe asnjë nga tenorët e tjerë zyrtarë të Partisë Demokratike. Ky fakt është theksuar si një çudi nga shumë vëzhgues dhe analistë të jetës tonë politike. Publikisht apo nëpër tryezat e kafeneve, janë bërë gjithfarë hamendjesh për të zbërthyer nëse e mënjanoi Basha Berishën apo Berisha Bashën dhe nëse kjo ka qenë një zgjedhje e Bashës, ku e mori ai forcën për t’i treguar në mënyrë aq të prerë kufijtë Berishës. Gjithsesi, në fjalë të mbrame, të gjitha këto hamendje janë bashkuar te përfundimi që kjo zgjedhje ka qenë tejet e dobishme për Bashën. Një numër shumë i madh qytetarësh të Tiranës kanë pëlqyer, me sa duket, të shpresojnë se Basha kështu do të vazhdojë të jetë edhe si kryetar Bashkie po të fitojë: as marionetë e Berishës dhe as marionetë e Topallit. Por, edhe po nuk fitoi, këta dhjetëra mijë qytetarë të nderuar e të ditur të kryeqytetit kanë dashur me votën e tyre të inkurajojnë Bashën të vazhdojë të mendojë me kokën e vet në të ardhmen, dhe kjo është një gjë e madhe për një politikan të ri.

Ka vend të urohet me zemër në dorë, sidomos nga ne demokratët, që posaçërisht, kryetari ynë ta shqyrtojë me seriozitet këtë arsye të popullaritetit të ri të Bashës dhe të nxjerrë me gjakftohtësi dhe pa xhelozi, mësime që do të ishin në të mirë të së djathtës shqiptare, po aq sa edhe të atij vetë, lidhur me mënyrën se si ai e drejton qoftë partinë e qoftë qeverinë. Zgjedhjet e vitit 2013 janë te dera. Ama, edhe më të rëndësishme se analizat që do t’i bëjë këtij fakti Berisha, janë analizat që do të bëjë vetë Basha. Deri sot ai është, pa dyshim, i fituari i madh i 8 majit. Por, shkoi apo nuk shkoi në Bashki, ai është përpara sfidës për të provuar në radhë të parë, përpara votuesve të tij, se mbajtja larg e Berishës gjatë fushatës ka qenë një vendim i tij i vetëdijshëm, domethënë shprehje e personalitetit të tij si politikan në formim, dhe jo një taktikë po e Berishës, sa për të fituar kundër Ramës. Në qoftë se do të provohet se ka qenë zgjedhje e Berishës për t’iu fshehur Tiranës gjatë pesë a gjashtë javëve të fushatës, Basha do të jetë thjesht një zhgënjim më shumë dhe veçanërisht i hidhur për lumin e atyre që bëjnë çfarë kanë në dorë, dhe në dorë kanë vetëm votën, për ta ndihmuar mendjen e klasës tonë politike të hapet, të ajroset, të ndriçohet.

Nuk është puna që Basha t’i shpallë luftë Berishës tashmë apo t’i tregojë gjoksin Jozefinës. Jo. Do të ishte keqkuptim i madh nga ana e tij lidhur me mesazhin që i dhanë zgjedhësit kryeqytetas. Basha duhet të tregojë pa vonesë se çfarë mendon për gjendjen e demokracisë në Partinë Demokratike dhe të shpalosë vizionin e tij për reformimin e kësaj partie, nëse e ka një vizion të tillë, sigurisht. Ky është një borxh që ai ua ka, para së gjithash, demokratëve dhe që duhet t’ua shlyejë njësoj, qoftë duke qenë kryetar Bashkie e qoftë jo. Në këto gjashtë vjet karrierë qeveritare, Basha nuk ka pasur asnjëherë rast, por edhe nuk e ka kërkuar rastin, për të dëshmuar para shqiptarëve se ka brumin e një politikani të vërtetë. Tani ky rast po i paraqitet në një plotësi që ia heq atij të drejtën të shfajësohet nëse nuk do ta kapë. Guximi, që është cilësia më e rrallë te politikanët tanë në ngjitje, ka për Lulzim Bashën kësaj here një burim të shëndetshëm te rezultatet që ai arriti në votimet e 8 majit.

PANORAMA

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#64 ne: 31-05-2011, 16:46:01
O Mishel pse mashtron kot, ti sma mbush mendjen mua me ato prralla qe thua, ma mire thuaj qe jam Socialiste e flakt dhe mbyllet muhabeti. Une kot sa lodh trut me ty se partia jote ka per te marre fund te gjithe deputetet po i ikin, vetem disa legena si Brace, Doshi, Tahiri e ndonje moster tjeter do ngeli te ajo parti.

Sa per ate Pedagogen qe e njihke mire lexoje........

Flora Hanelli, pedagogia e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, e cila u bë e njohur dy ditë më parë në një incident me kandidatin Lulzim Basha, rezulton të ketë qenë më parë e përfshirë në aktivitete partiake.Gazeta “Panorama” ka zbuluar se ajo ka qenë një herë kandidate për deputete në zgjedhjet e përgjithshme të zhvilluara në vend. Bëhet fjalë për zgjedhjet e vitit 2005, kur sistemi ishte maxhoritar dhe partitë nxirrnin kandidatët e tyre në secilën prej 100 zonave zgjedhore. Në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, nëse klikon në folderin mbi informacionet për zgjedhjet e 3 korrikut 2005, mund të gjesh lehtësisht se në çfarë zone ka kandiduar Flora Hanelli (Osmani- mbiemri i bashkëshortit). Pedagogia e Fakultetit të Inxhinierisë ka garuar në Zonën Zgjedhore Nr. 94, e cila ka si pjesë të sajën qytetin e Vlorës dhe pak nga rrethinat. Hanelli ka qenë në këtë zonë si përfaqësuese e Partisë Lidhja e Blertë Shqiptare. Nga buletini i zgjedhjeve të 6 viteve më parë rezulton se ajo është renditur e fundit në këtë zonë zgjedhore, ku ka marrë vetëm 12 vota, ose 0.09% të votave, ndërkohë që deputet ka dalë ish-ministri i Kulturës i Partisë Demokratike, Bujar Leskaj. E kontaktuar nga gazeta “Panorama”, Flora Hanelli (Osmani) e konfirmoi faktin se ka qenë kandidate në zgjedhjet e përgjithshme të gjashtë viteve më parë. “Po, kam qenë kandidate e Partisë Lidhja e Blertë Shqiptare në ato zgjedhje”, është shprehur pedagogia e Algjebrës në komunikimin me gazetën.

http://lajme.shqiperia.com/lajme/artikull/iden/1047031075/titulli/Pedagogia-garoi-ne-zgjedhjet-e-2005
Meqenese rastis qe e njoh bashkeshortin e zonjes, edhe ai nje profesor i nderuar dhe nje nga firmetaret epare te PD po te them Berni se pikerisht nga i shoqi ajo ka mbiemrin Hanelli dhe jo Osmani. Keshtu qe kam pershtypjen se flitet per tjeter person dhe gazetat e tua ne rastin me te mire genjejne.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#65 ne: 31-05-2011, 16:56:37
Sma merr menja se ajo e ka pranuar qe ka qene kandidate, dhe te ishte e kundra ajo do e kishte mohuar po nuk e beri nje gje te tille. Sa per Burrin e saj nxorri nje shkrim Mero Baze qe ka qene firmetar i PD dhe te gjithe thone ate llaf, po me duket se ajo nuk jeton ma me burrin ne mos gaboj, me aq sa kam lexuar.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#66 ne: 31-05-2011, 23:23:38
Ti Gjumash flet kot, ato thone te hapen kutite e kontestuara jo kutit qe jane numeruar, por kutit qe sjane numeruar ose ato vota jane nxjerr si te pavlefshme dhe per ato vota e kane fjalen qe te numerohen dhe njeher.

Dhe mos degjo lajmet e TCH se ai televizion vetem shpif e genjen, ai televizion e di shume mire se po iku Rama nga Bashkia do mbaroj pune sic do mbarojn dhe disa gazeta ekstremiste te Edvinit qe vetem shpifje bejn asgje me shume.
................... ................... .....

Berni, nuk e pash te Top Channel, por e pash te TV Sala, desha te theme te ABC News, se ky program, me duket si selia e PD.es

Me thuaj nje media, qe flet drejt ne Shqiperi?

Nuk me behet von per PD, ose per PS, por nese do e rilexosh me kujdes ate mendimin tim, do arrish ta kuposh, perse e kam shkruajtur.

E di cila eshte zgjidhja me e drejt, le te bejn prap zgjedhje vetem per kandidatin e bashkis se tiranes, dhe aty te jete Rama, Luli dhe Milloshi ne kandidim, apo doni vetem Ramen dhe Lulin, por votat e Milloshit ku do shkojn?  hmmmmm:

Mishel, ke permend Ambasadoren gjermane, dhe po te rikujtoje nje moment, kur gjermania ishte ne zgjedhje, ne kohen para se hitleri te behej udheheqes i vendit.

Ndoshta e ke lexuar, ose e ke pare ne film. Hitleri humbi zgjedhjet, dhe ca beri, dogji parlamentin dhe beri propagand lart e posht, vetem se nuk pranoje rezultatin e zgjedhjeve.

Tani ajde merre vesh, cdo beje Sala, kur do humbi.

Nejse, naten nje here.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#67 ne: 01-06-2011, 13:24:33
Berni, nuk e pash te Top Channel, por e pash te TV Sala, desha te theme te ABC News, se ky program, me duket si selia e PD.es

Me thuaj nje media, qe flet drejt ne Shqiperi?

Nuk me behet von per PD, ose per PS, por nese do e rilexosh me kujdes ate mendimin tim, do arrish ta kuposh, perse e kam shkruajtur.

E di cila eshte zgjidhja me e drejt, le te bejn prap zgjedhje vetem per kandidatin e bashkis se tiranes, dhe aty te jete Rama, Luli dhe Milloshi ne kandidim, apo doni vetem Ramen dhe Lulin, por votat e Milloshit ku do shkojn?  hmmmmm:

Mishel, ke permend Ambasadoren gjermane, dhe po te rikujtoje nje moment, kur gjermania ishte ne zgjedhje, ne kohen para se hitleri te behej udheheqes i vendit.

Ndoshta e ke lexuar, ose e ke pare ne film. Hitleri humbi zgjedhjet, dhe ca beri, dogji parlamentin dhe beri propagand lart e posht, vetem se nuk pranoje rezultatin e zgjedhjeve.

Tani ajde merre vesh, cdo beje Sala, kur do humbi.

Nejse, naten nje here.


Shpresojme mos te shohim me zi....97 iku njehere dhe pati plot humbje dhe deme .
nuk e harroj dot kur ne 97 behej lufte midis vetes , Saliu na bente zgjedhje dhe uleriste fitova....
tipiku i shprehjes "Sala Krihej , Ne digjeshim

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#68 ne: 01-06-2011, 13:26:40
Berni ke mundesi te me japesh fakte dhe jo shkrime gazetash???
Une zonjen e njoh nga njerez qe ajo vete i ka dhene mesim dhe zonja gezon nje respekt te paane.

une nuk  dua te te mbush mendjen ty me asgje...po do e shohesh salen dhe bashen...duro edhe pakkk fare......po se mos fillon edhe ti ti shash pastaj hahahaha

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#69 ne: 01-06-2011, 13:28:52
kurse ketu Berni ke repliken Mero Bazes (qe vdisje ti dikur..une e shaja e ti ma beje burre te mire ...ja ku e ke tani burrin e mire) perkundrejt atij zotnise qe une pavarsisht e respektoj edhe pse i ziu duhet te eci nen linjen e partise dhe jo Sales.....Besnik Mustafaj qe sala e hodhi si lecke e qe sot vetem per ideale ben sikur i mbeshtetet.....

Nga Mero Baze

Besnik Mustafaj po bën një përpjekje të sforcuar për të gjetur një arsye të ndjehet si pjesë e Partisë Demokratike. Lexova një shkrim të tij rreth rezultatit të Lulëzim Bashës dhe përveç bezdisë nga diçka e pasinqertë në adresë të këtyre zgjedhjeve, ndjeva një lloj detyrimi për të mos lënë një të pavërtetë të zërë vend.

Teza kryesore e Besnik Mustafajt se Lulëzim Basha është i fituari i madh i këtyre zgjedhjeve është më boshe se ç’është vetë Lulëzim Basha. Unë nuk e gjej fitues Lulëzim Bashën as kur e krahasoj me Besnik Mustafajn, Spartak Ngjelën dhe Sokol Olldashin, dhe as kur e marr atë thjesht si një kandidat të koalicionit më të gjerë “anti- Edi Rama” që ka pasur ndonjë herë kundër së majtës në Tiranë.

Lulëzim Basha ishte në vitin 2011 ndaj Edi Ramës në pozitat që ishte Edi Rama ndaj Besnik Mustafajt në vitin 2000. Në krah të Edi Ramës në vitin 2000 përveç gjithë partive të majta deri në fraksione, ishte e djathta e rëndësishme për Tiranën e Dashamir Shehit, e cila i mori Mustafajt rreth 9 mijë vota dhe partia e pashpallur e Genc Pollos që doli e festoi e para humbjen e tij, dhe nën rrogoz edhe republikanët e Mediut apo disa fraksione liberale, të cilat po mikloheshin për një opozitë pa Berishën. Pra, nëse në vitin 2000 kur kundër Besnik Mustafajt ishte e gjithë e majta, plus ish pushtetarët e PD-së, në vitin 2011 kundër Edi Ramës ishte e gjithë e djathta, plus e majta që ka qenë në pushtet këto 20 vjet në Shqipëri, ku përfshihen dy ish- kryeministra dhe një kryetar partie komuniste. Nëse Lulëzim Basha do të ishte i fituar i madh, ai duhej ta mundte Edi Ramën së paku me aq vota se Edi Rama në krye të atij koalicioni aq të gjerë mundi Besnik Mustafajn në vitin 2000. Pra, Basha, jo vetëm që nuk ishte i suksesshëm si kandidat i PD-së, por me gjithë sforcimin e tij me ngjyra kriminale në këtë proces, nuk arriti të ishte dot as triumfator i koalicionit më të gjerë në historinë e këtij vendi kundër një kandidati të së majtës në Tiranë. Nëse marrim rritjen natyrale të elektoratit gjatë këtyre 11 viteve dhe diferencën me të cilën Rama mundi Mustafajn me atë koalicion aq të gjerë, duhej që Lulëzim Basha ta mundte Edi Ramën me së paku 35 mijë vota diferencë që ta konsideronim fitues.

Basha po ashtu nuk arriti dot as rezultatin e Edi Ramës në vitin 2003, i cili kishte në krah të tij jo vetëm të djathtën e mërzitur me Berishën, por dhe kandidatin zyrtar të Genc Pollos, Kreshnik Çollakun. Diferenca e Ramës me Ngjelën mbeti e madhe edhe pse gjysma e familjes Berisha shkëmbente kuti votimi me apartamente për fëmijët e Sali Berishës, por mbi të gjitha mbeti e madhe se Edi Rama arriti të ishte përsëri përfaqësues i atij koalicioni të gjerë “anti-Berishë”.

Basha nuk arriti dot as rekordet e vitit 2007. Edi Rama në 2007 nuk kishte aleatë nga e djathta dhe konkurroi vetëm me votat e së majtës. Olldashi arriti të marrë për PD më shumë vota se sa mori për PD Lulëzim Basha, ndërsa Rama vetëm me të majtën arriti rreth 20 mijë vota para së djathtës.

Në vitin 2011, Edi Rama kishte mbështetje vetëm të majtën e mbetur pas shkëputjes së ish pushtetarëve të së majtës, dy kryeministrave dhe disa grupeve brenda PS, të cilët bashkëpunuan hapur me Berishën. Mjafton të kujtojmë se Sekretari për Zgjedhjet i Partisë Socialiste me 8 Maj pinte kafe publikisht me Sali Berishën dhe se dy ish-kryeministrat e së majtës ishin online me të për të mundur Edi Ramën. Në krah të Lulëzim Bashës ishte pra një pjesë e rëndësishme e së majtës, e gjithë e djathta historike dhe e re, gjithë fraksionet e partive të qendrës dhe Partia Demokratike. Ky koalicion i gjerë falë amoralitetit të prodhuar nga korruptimi i klasës politike në vend, duhet ta kishte çuar Lulëzim Bashën së paku 50 mijë vota përpara Edi Ramës, sikur të mos llogarisim këtu votat e blera, votuesit e importuar, trupën shëtitëse votuese, blerjet e votave tek romët dhe të ardhurit nga veriu. Lulëzim Basha nuk ia doli dot. 10 vota larg finishit mbeti si humbës dhe sot është përfshirë në një spirale të fëlliqur të marrjes së mandatit në tavolinë, për të cilën nuk dua të diskutoj.

Ajo që dua të them është se Lulëzim Basha është kandidati më i dobët që PD ka pasur përballë Edi Ramës që nga viti 2000. Ai ka marrë votat minimale historike të PD-së po të krahasosh dhe rritjen e numrit të votuesve natyralë që ka çdo parti. Pikërisht për këtë shkak, Partia Demokratike ka dalë 14 për qind më pak se Partia Socialiste, e cila është parti e parë dhe Sali Berisha sot nuk flet më si udhëheqës i PD-së, por si udhëheqës i koalicionit “anti- Edi Rama”, i cili nuk është një koalicion realist dhe i qëndrueshëm pasi ka lindur nga interesa financiare dhe mund të shkrihet për çfarëdo interesi të ngjashëm. Ai nuk është koalicion politik jo vetëm pse Nano- Berisha- Meta- Idrizi janë tri të majtë me një të djathtë, por dhe pse që të tre majtët e këtij koalicioni nuk janë aleatë të Berishës, pro thjesht kundërshtarë të Edi Ramës. Bile Berisha duke tentuar të rrëzojë Edi Ramën, me këtë shkatërrim që i ka bërë PD-së në të vërtetë po pret pa dashje degën ku ka hipur. Në momentin që e majta kolaboracioniste rrëzon Edi Ramën, ajo nuk ka më arsye politike të bashkëpunojë me Berishën dhe ky koalicion merr fund. Berisha mbetet kryetari i partisë që është 14 për qind pas Edi Ramës.

Një problem tjetër që meriton vëmendje është legjenda mbi etikën e fushatës së Lulëzim Bashës. Jam ndalur disa herë gjatë fushatës rreth kësaj teme dhe nuk dua të përsëris veten, por dua të them në mënyrë të qartë se kjo është fushata më e pandershme e historisë së Shqipërisë pasi është fushata më e pavërtetë e saj. Në këtë fushatë përveçse u vra e vërteta, u tentua të prodhohet një model i ndyrë fushate, ku kandidati komunikon me qytetarin përmes shesheve të xhirimit dhe jo përmes kontakteve direkte me ta.

Një fushatë e falsifikuar nuk mund të jetë kurrë një fushatë etike. Ajo ishte dhe mbetet një fushatë fyese ndaj qytetarëve, pasi synonte instrumentalizimin e tyre dhe jo informimin e tyre apo ballafaqimin me ta. Qytetarët nuk i fyen e vërteta e hidhur, sado e hidhur të jetë ajo, më shumë se sa i fyen gënjeshtra për historinë e tyre të hidhur. Si mund të jetë ndjerë mirë vajza e rritur e Ziver Veizit kur shikonte se vrasësi i babit mohonte duke buzëqeshur plumbin në gjoksin e babit të saj, si mund të ndjehej mirë vajza e madhe e Aleks Nikës kur shikonte Dafinën të shkonte me mamin dhe babin e veshur firmato në Teatër të Kukullave, kurse ajo rrinte e mbyllur në shtëpi të saj, pasi nuk ka kush ta nxjerrë më shëtitje. Si mund të jetë e ndershme një fushatë për një kandidat me katër vrasje mbi shpinë dhe dhjetë fëmijë jetimë që do t’i ketë para syve gjithë jetën, vetëm se ky njeri pasi ka vrarë nuk flet më keq, por buzëqesh. Është fyerje e madhe e inteligjencës së kësaj shoqërie të quash etike një fushatë të një njeriu, rrobat e të cilit vijnë ende era barut, dhe ne t’i lavdërojmë parfumin që vjen nga truku elektoral i tij. Kjo etikë i shkon për shtat vetëm vrasësve gjakftohtë, por kurrë njerëzve të qytetëruar që kanë guximin të marrin përgjegjësi për gjërat që bëjnë. Lulëzim Bashës nuk i shkon as etika e vrasësit burrnor, as etika e vrasësit të pafajshëm. Atij i shkon vetëm etika e të pabesit, njeriut që të vret pas shpine dhe pastaj buzëqesh. Ky njeri na ka rënë për pjesë ta kemi politikan, por së paku të mos shtiremi se jemi të lumtur për të. Le ta marrim siç është, si një fatkeqësi.

Dhe së fundmi dua të ndalem pak tek ajo që më ngjau si një daltonizëm politik i zotit Mustafaj, tek ngatërresa e qëllimshme e ngjyrave që Basha mund të sjellë në PD. Shpresa e tij e vakët, të cilën as vetë nuk e beson, se Lulëzim Basha do të punojë tani e tutje për demokracinë brenda PD-së, është një shaka e hidhur. Lulëzim Basha është në politikë, pikërisht se në atë parti mungon demokracia dhe meritokracia. Ai është aty si kollovar politik i familjes Berisha, ngritur mbi supet e njerëzve që bënë opozitën e vështirë dhe të hidhur të asaj partie pas vitit 1996. Kur vetë Mustafaj rropatej të ruante votat nga hajdutët e Ilir Metës në vitin 2001, Lulëzim Basha ishte duke mashtruar noterin holandez për të blerë shtëpi në Holandë. Kur Spartak Ngjela rropatej me pazarxhinjtë e familjes Berisha nga Vuthaj, që shkëmbenin apartamente me kuti votimi, Lulëzim Basha ishte duke spiunuar Fatmir Limajn dhe Ramush Haradinajn në Hagë. Ai u shfaq në selinë e PD-së me Damir Fazliçin për të marrë frytet e pushtetit duke nxjerrë nga jashtë asaj selie të gjithë ata që e sollën në pushtet. Ky njeri që gjatë kësaj fushate elektorale, me metoda prej gestapoje, ka vënë nën përgjim dhe struktura të PD-së se mos e tradhtonin, jo vetëm që nuk mund të vendosë rregulla loje në atë parti, por vetë ai është simboli dhe shkaku pse në atë parti s’ka më rregulla loje. Ai është shkaku i vetëm që Berisha i ngjan përditë e më shumë Fidel Kastros së roitur që mban fjalime para deputetëve që ulin kokën deri në mes të shalëve të tyre, për të mbajtur të qeshurat nga ligjërime që nisin me “fitore plebishitare” para njerëzve që janë të gjithë humbës dhe mbaron me përpjekje për barsoleta që nuk i kupton askush. Lulëzim Basha është shkaku pse vetë Mustafaj është de facto jashtë asaj partie, pasi është shkëmbyer shumë më lirë se sa meriton, është shkëmbyer vetëm pse nuk shkonte mirë me një shoqe të Argitës.

I dashur Besnik. Unë kam dhe një lexim tjetër të përpjekjes suaj për të vlerësuar në mënyrë të gabuar Lulëzim Bashën, por atë nuk dua ta komentoj publikisht se është cinike. Unë e kuptoj se mes rreshtave të asaj letre më shumë se sa gëzimi për arritjen e Lulëzim Bashës, ndjehet gëzimi për mbetjen e PD në dorë të tij. E di se kjo është një hakmarrje e madhe e Zotit mbi gjithë ata që ka përdorur Berisha në parti, mbi gjithë ushtrinë e eunukëve që e dëgjojnë kokulur pa hapur gojën, mbi gjithë ata që për të shpëtuar një karrige për një tender më shumë heshtin, ndërkohë që kanë qenë gati të vrasin Berishën kur ai ishte rrugëve, i parrezikshëm dhe opozitar. E ndjej cinizmin tënd kur mendon se si buzëqesh Arben Imami, si spërdredh sytë Genc Ruli, si nuk kuptohet picërrimi i buzëve të Pollos dhe ngjyra e tij që nuk kuptohet nëse është skuqur apo është natyrale, si turfullon Jozefina, apo si ndez cigare pas cigareje Sokol Olldashi në këtë keqkatandisje të PD-së në derexhenë e Lulit. Por mua më dhimbset ajo parti. Jo se kam qenë pjesë e atyre që e kanë ndërtuar që ditët e para, por dhe për faktin se demokracia në këtë vend do jetë gjithmonë e gjymtuar derisa të jetë e gjymtuar demokracia në atë parti. Mos u bëj aq cinik që të bësh sikur gëzon vetëm pse kjo parti është katandisur në dorë të një njeriu, që nuk ka fuqi as ta marrë dhe as të lërë pa leje.

PD-ja është sot një parti e mundur keq, shumë keq. Ajo ka humbur në tre të katërtat e vendit, kudo që është shfaqur shëmbëlltyra e treshes Nano- Berisha- Meta, është një parti që nuk ka dalje në det, pasi në bregdetin shqiptar është shfaqur shëmbëlltyra e Shkëlzenit, Argitës dhe bandës së tyre, është një parti që ka humbur dhe buzë Rrugës së Kombit pasi askush nuk beson tek patriotizmi i një qeverie që ka instaluar monopolet e biznesit të mafias ish- jugosllave në Tiranë, duke krijuar për ta dhe lehtësi fiskale, dhe bën sikur çon rrugën drejt Kosovës, ku nuk lejohet të blesh as rrushin e mrekullueshëm të Rahovecit. Mos gënjeni veten se hakmerreni ndaj PD-së duke e katandisur në dorën e një kukulle, që thjesht kërkon të jetë një Argitë e bukur, me idenë se çdo fytyrë e bukur gënjen dikë. Është më e mirë ajo tjetra, Argita e vërtetë. Është më e vërtetë historia me të edhe kur përleshesh, edhe pse është më lehtë të marrësh hak ndaj PD duke e lënë në dorë të Lulit.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#70 ne: 01-06-2011, 16:20:39
O Mishel per Plera si Baze eshte e kote me u marre, urrejta ime me e madhe ndaj ketyre tipave eshte, te shiten njerezit kaq lehte, ky iku mbrapa Rames dhe po e hane koken e peshkut  :D e ka bere Rama si vetja vete ku dhe grate nuk i duan.

Mishel Lajmi me i fundit per Meron.........

Mero Baze drejt ndarjes, e shoqja kërkon divorcin

Gazetari Mero Baze, i cili për shumë vite ka qenë një nga njerëzit më të afërt me kryeministrin Berisha, aktualisht shumë prane liderit të opozites Edi Rama, po shkon drejt ndarjes me bashjëshorten e tij.

Lajmi bëhet i ditur nga Tv NEWS24 i cili duke iu referuar burimeve pranë gjykatës së Tiranës informon se bashkëshortja e tij Alma Baze, ka paraqitur një kërkesë padi pranë kësaj gjykate, ku kërkon zgjidhjen e martesës. Në kërkesë padi kërkohet dhe lënia e fëmijëve nën kujdestarinë e saj.

Duke iu referuar kërkesë padisë zonja Baze i arsyeton kërkesën për zgjidhjen e martesës “si pasojë e mosmarrëveshjeve vitet e fundit, marrëdhënia jonë bashkeshortore është tronditur dhe acaruar deri në atë masë saqë martesa ka humbur qellimin e saj”

BW

 • Postime: 4
 • Karma: +1/-0

#71 ne: 01-06-2011, 16:49:17
Mero Baze drejt ndarjes, e shoqja kërkon divorcin

I mjeri ti qe ushqehesh me gazeta e nuk sheh dot pertej hundes tende. :-[

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#72 ne: 01-06-2011, 16:52:01
O Mishel per Plera si Baze eshte e kote me u marre, urrejta ime me e madhe ndaj ketyre tipave eshte, te shiten njerezit kaq lehte, ky iku mbrapa Rames dhe po e hane koken e peshkut  :D e ka bere Rama si vetja vete ku dhe grate nuk i duan.

Mishel Lajmi me i fundit per Meron.........

Mero Baze drejt ndarjes, e shoqja kërkon divorcin

Gazetari Mero Baze, i cili për shumë vite ka qenë një nga njerëzit më të afërt me kryeministrin Berisha, aktualisht shumë prane liderit të opozites Edi Rama, po shkon drejt ndarjes me bashjëshorten e tij.

Lajmi bëhet i ditur nga Tv NEWS24 i cili duke iu referuar burimeve pranë gjykatës së Tiranës informon se bashkëshortja e tij Alma Baze, ka paraqitur një kërkesë padi pranë kësaj gjykate, ku kërkon zgjidhjen e martesës. Në kërkesë padi kërkohet dhe lënia e fëmijëve nën kujdestarinë e saj.

Duke iu referuar kërkesë padisë zonja Baze i arsyeton kërkesën për zgjidhjen e martesës “si pasojë e mosmarrëveshjeve vitet e fundit, marrëdhënia jonë bashkeshortore është tronditur dhe acaruar deri në atë masë saqë martesa ka humbur qellimin e saj”

BW

Dhe te jesh i bindur se neser kete do thuash edhe per shume te tjere......me pak provikim Berni ti e tregon se nuk je DEMOKRAT...por je nje cope Berishian i vogel.....
Prandaj mos merr me guximin te me etiketosh mua komuniste kur ne thelb nuk i di kuptimin....

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#73 ne: 01-06-2011, 23:00:55
Ai se di e ska per ta ditur ndonjehere thelbin e asaj qe pretendon se kush eshte kundra PD ose me mire kundra logjikes se Bernit eshte komunist. Biles Berni sja ka idene cdo te thote te jesh demokrat, dhe cfare eshte Demokracia. Berni eshte nje gjinkalle qe kendon nga vapa qe Berisha po I krijon Shqiperise.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#74 ne: 02-06-2011, 13:51:30
Ai se di e ska per ta ditur ndonjehere thelbin e asaj qe pretendon se kush eshte kundra PD ose me mire kundra logjikes se Bernit eshte komunist. Biles Berni sja ka idene cdo te thote te jesh demokrat, dhe cfare eshte Demokracia. Berni eshte nje gjinkalle qe kendon nga vapa qe Berisha po I krijon Shqiperise.

Jo ne kete e dime por kete se di Berni LOL

Temat e fundit